Oddaloval jsem tenhle článek co to šlo, loni jsem se na něj vykašlal úplně, tak jsem se rozhodl, že ho letos napíšu. Dělám to v podstatě kvůli zpětným odkazům a kvůli tomu, aby tu bylo i jiný téma, než hosting a domény. Žena hlídá, tak můžu v klidu psát. Jak zjistila, že to jdu psát, tak řekla: „Napiš tam, že mi vadí, že máš všude rumy“ 😀

Tak to teda píšu a k rumům se dostanu později.

 

Osobní život

Začnu tímto tématem, protože to je v posledním roce pro mě to nejdůležitější. Začátkem roku jsem začal veřejně psát články o tom, jaký byl můj uplynulý měsíc. Mělo to být spíše motivační, než že by se mělo jednat o nějaké chlubení, ale opak se stal pravdou. V tak malém městě a v tak malé sociální bublině to prostě nedělalo dobrotu.

Články si můžete přečíst zde:

Žiju ve městě, kde každý na něco nadává – a práci především. Úspěch se neodpouští. I přes to, že si nemyslím, že jsem nějak úspěšný, nebo zajímavý člověk, tak to nebylo dobré rozhodnutí a proto jsem toho nechal. Jsem jen člověk, kterému když něco nevyhovuje, tak jde a změní to. Ať už se jedná o práci a nebo osobní život.

Doba, kdy si bloggeři vyměňovali zkušenosti, psali o svých úspěších a neúspěších je už pryč. Tuhle dobu vystřídala doba nenávisti a závisti. S tím mám velký problém a proto je to teď tak, jak to je.

 

V květnu se nám narodila Eliška a to je pro nás obrovská změna. Já jako táta? Spousta lidí a to i spousta lidí z mojí rodiny, si to nedokázala ani představit. Popravdě ani já.

Ale pohoda, co nevím, to si najdu na Googlu a nebo se zeptám ženy. Ta ví všechno 😀 A co nevíme, tak na to se vykašleme.. Ale teď vážně.

Trošku naše situace souvisí i s tím, jakou mám práci. Co chceme to si koupíme, když je potřeba, tak jsem doma a hlídám a nebo společně jedeme k doktorovi a nebo něco zařídit. Velkou roli taky hraje to, že má Eliška tu nejlepší maminku na světě! Je to oproti ostatním lidem v mém okolí obrovský komfort a pohoda. O osobních věcech nemám potřebu nějak mluvit s lidmi, které neznám (sorry čtenáři), ale tohodle si vážím a od května mě to strašně naplňuje.

Malá roste jako z vody, máme za sebou první lezení, stání a včera první zoubek. Jsou to radosti a žádný starosti.

Přesně si vzpomínám na situaci, kdy mi někdo tvrdil, jak se můj život změní, jak nebudu mít čas na nic, na sebe a na lidi kolem. Měl z části pravdu. Život se změnil a to k lepšímu. Nemám čas. Nemám čas na kraviny, ale fotbal i hokejbal hraju dál. Všechno zvládáme. Peace!

 

Moje projekty

Jak je u mě dobře známo, tak mám spoustu projektů, které průběžně tvořím a některé prodávám. Většina z nich ale vznikla, aby mi usnadnila práci, protože jsem poměrně pohodlnej člověk a snažím se spoustu věcí si usnadnit.

 

Smazané domény

Začátkem roku jsme spustil službu SmazaneDomeny.cz o které jsem informoval v článku Smazané domény – nový projekt

Je to projekt, kterému jsem hodně věřil a vyplatilo se. V současné době je v systému zaregistrováno téměř 500 uživatelů, kteří kadý den netrpělivě čekají na nový seznam smazaných domén. Je to služba, která v ČR nemá konkurenci, neb tyto data veřejně nikdo neposkytuje. Od začátku spuštění prošel systém řadou změn a bylo přidáno spoustu zajímavých funkcí, které ve většině případů navrhli sami registrovaní uživatelé. Ať už se jedná o Ahrefs metriky, hlídacího psa, různé exporty apod.

Tento projekt by nevznikl bez informací, které dodává Subreg.cz a SEMOR

 

Tento projekt poběží i dál a rozhodně jej neplánuji prodat, jak to mám obyčejně ve zvyku.

 

Alkobazar

Já vím, je ho všude plno, ale zaslouží si být  v tomto shrnutí. Kolem Alkobazaru toho bylo sepsáno tolik, že se k tomu vracet už nebudu, tady jsou některé články o něm:

Tak jako smazané domény, tak i Alkobazar je poměrně mladý projekt (vznikl v listopadu 2020), ale humbuk kolem něj byl slušný. Teď běží v podstatě bez údržby a generuje zajímavé peníze z affiliate, TOPování inzerátů a z ověření účtů. V podstatě mohu říci, že kdybych měl jen Alkobazar, tak nemusím nic jiného dělat a živil by mě jen tento projekt, ale to ke mě prostě nesedí.

Spousta nových funkcí a rozšíření čeká tento projekt i v dalším roce. Všem, kteří projekt využívají děkuji. Teď je na čase to lidem vracet.

 

K Alkobazaru stojí za zmínku to, že jsem spoustu vydělaných peněz (a to myslím opravdu spoustu) investoval do alkoholu. Celý rok se objevovaly nějaké limitované edice, speciální vydání a nové lahve. No neodolal jsem a každý měsíc jsem jich několik koupil.

Jsem teď ve fázi, že doma mám mraky alkoholu, v práci mám mraky alkoholu a chudák moje mamka má doma plnou skříň mých lahví 🙂

K tomu patří i to, že jsem potichu spustil projekt RumRecenze.cz který se tomuto tématu věnuje. S velkým nadšením jsem začal otevírat a pít lahve,které mám doma a které nejsou investiční a začal jsem o nich psát. Spoustu textů mám ještě v šuplíku, ale po Novém roce se na to zase vrhnu, protože toho mám fakt mraky.

Tento projekt je jiný, než většina recenzních webů, které asi znáte. Jiný je především v tom, že ty rumy opravdu piju, lahve kupuji a dostávám (stává se ze mě alko influencer 😀 ) a nepíšu recenze vytáhnuté z oficiálních popisků a nebo heureky. To dělají trapáci a hamba vám.

 

Ohledně alkoholu mám v plánu spustit v lednu nový projekt, ale zatím o něm budu mlčet, protože se mi zase na pár případech potvrdilo, že lidi jsou svině a o připravovaných věcech má člověk mlčet. Hamba i vám.

 

Linkbuilding

Za zmínku stojí i tato činnost, která mi v průběhu roku vydělala vyšší desítky tisíc. Je to věc, kvůli které jsem získal spoustu nových kontaktů a naučil se nové věci. Za mě si myslím, že linkbuilding je hodně kreativní věc a není to jen o tom nechat si napsat články a nasekat do nich odkazy a prdnout je na PRYard a nebo na Placlu. Moji klienti to vědí taky. Klienti pořád přibývají, že to až někdy nestíhám. Ale tento článek není o chlubení, takže toho nechám. Linkbuilding mě baví a budu se mu věnovat i příští rok.

 

Ostatní projekty

Samozřejmě mám i řadu dalších projektů, které běží a fungují stále, jako je například Monioruju.net který funguje už od roku 2012. Z tohoto projektu bude čerpat další článek o expirovaných doménách, který každoročně vydávám. Bazar domén a bazar webů běží skvěle dál a přibude k nim další bazar brzy.

Ostatní magazíny a projekty fungují a jejich obsah se dál rozšiřuje a využívají se především na linkbuilding a affiliate.

 

Prodej webů a domén

Tento rok byl zajímavý i co se týče prodeje webů a domén. Něco jsem vždy reportoval zde na webu, ale postupem času lidé začali psát, že si nepřejí, aby se tady jejich domény objevili a tak jsem se na nějaké reporty ohledně prodeje vykašlal. V roce 2021 jsme prodal desítky domén a několik webů. Pokud bych měl dělat jen tohle, tak i to by mě uživilo.

 

Parking

Mnou veřejně a dlouhodobě hejtovaná služba. Vyzkoušel jsem si to a to především díky Gransymu a nějaký $$$ to vydělalo. Víc se tomu asi nebudu věnovat, protože na to nemám čuch a ani nástroje, ale je to nějaká součást mých příjmů, tak mi přišlo fajn o tom něco málo napsat. Navíc se mi klíčové slovo parking hodí na SEO 😀

 

Co se nepovedlo v roce 2021?

Moc jsem toho neušetřil. Něco jsme utratili za vybavení domácnosti, něco za věci pro malou a spoustu peněz padlo za alkohol. Až mě to i občas štve, ale beru to jako investici. Prodat a nebo vypít to můžu vždycky.

Nepovedla se mi i další věc a tou je změna přístupu k práci. Tím především myslím mojí lenost a to, že nedokážu dělat projekty s někým. Nějaký jednorázový spolupráce a tak, to jde, ale že bych s někým jel 50/50 to ne. Nenašel jsem za celou nikoho, komu bych věřil a kdo by byl na stejné vlně jako já – za málo práce hodně peněz. Dokola lidi řeší, pro mě nepodstatné „problémy“, kterými se jen zdržují a otravují s tím ostatní lidi kolem a tohle pro mě není. Takže i nadále jedu one-man show a asi mi to prostě nějak vyhovuje. Vše co jsem udělal jsem udělal sám, vše co jsem kdy posral jsem posral sám a nemusím se za to nikomu omlouvat a nebo mít za někoho zodpovědnost.

 

 

Plány na rok 2022?

V roce 2022 bych rád zredukoval počet domén na polovinu – Buď je prodám a nebo je nechám propadnout, protože na nich nemám obsah a je to škoda, někdo jiný je třeba využije lépe. Strašně mě štve, kdy vidím spousty pěkných domén bez obsahu a sám několik takových mám, takže proto. Navíc to stojí prachy, který do toho každý rok sypu a to je mi taky líto.

Dál mě čeká spuštění minimálně dvou nových webů – jeden se týká alkoholu a tady si dovedu říci, že to bude větší paráda, než Alkobazar. Druhý je úplně z jiného odvětví, kam se chystám nasypat pár desítek tisíc, tak uvidíme jak se to vyvede.

Chtěl bych se pořád ve stejném zápalu věnovat mým webům, alkoholu, linkbuildingu a projektům, které mám. Neskutečně mě to poslední rok baví a chci toho využít a ještě to posunout výše.

Doménové portfólio bych chtěl zredukovat na polovinu, jak jsem psal výše a chtěl bych se po jedenácti letech přestat věnovat hostingům. Celý rok, každé úterý jsem psal #hostingNews a už mě to přestalo bavit. Samozřejmě pro Gigaserver budu psát i dále, dokud bude zájem, to mě baví. To je z ročního reportu vše. Trošku jsem se rozepsal, ale to hádám tolik nevadí.

 

Reporty ostatních

 

Vám ostatním přeji do Nového ruku především zdraví a dobrou náladu. Vše ostatní si můžete koupit. Tak ať se daří! 🙂