Načítání
 • svg
 • svg
 • svg
30. 12. 2021 / Wladass

Jaký byl můj rok 2021?

svg7

Oddaloval jsem tenhle článek co to šlo, loni jsem se na něj vykašlal úplně, tak jsem se rozhodl, že ho letos napíšu. Dělám to v podstatě kvůli zpětným odkazům a kvůli tomu, aby tu bylo i jiný téma, než hosting a domény. Žena hlídá, tak můžu v klidu psát. Jak zjistila, že to jdu psát, tak řekla: „Napiš tam, že mi vadí, že máš všude rumy“ 😀

Tak to teda píšu a k rumům se dostanu později.

 

Osobní život

Začnu tímto tématem, protože to je v posledním roce pro mě to nejdůležitější. Začátkem roku jsem začal veřejně psát články o tom, jaký byl můj uplynulý měsíc. Mělo to být spíše motivační, než že by se mělo jednat o nějaké chlubení, ale opak se stal pravdou. V tak malém městě a v tak malé sociální bublině to prostě nedělalo dobrotu.

Články si můžete přečíst zde:

Žiju ve městě, kde každý na něco nadává – a práci především. Úspěch se neodpouští. I přes to, že si nemyslím, že jsem nějak úspěšný, nebo zajímavý člověk, tak to nebylo dobré rozhodnutí a proto jsem toho nechal. Jsem jen člověk, kterému když něco nevyhovuje, tak jde a změní to. Ať už se jedná o práci a nebo osobní život.

Doba, kdy si bloggeři vyměňovali zkušenosti, psali o svých úspěších a neúspěších je už pryč. Tuhle dobu vystřídala doba nenávisti a závisti. S tím mám velký problém a proto je to teď tak, jak to je.

 

V květnu se nám narodila Eliška a to je pro nás obrovská změna. Já jako táta? Spousta lidí a to i spousta lidí z mojí rodiny, si to nedokázala ani představit. Popravdě ani já.

Ale pohoda, co nevím, to si najdu na Googlu a nebo se zeptám ženy. Ta ví všechno 😀 A co nevíme, tak na to se vykašleme.. Ale teď vážně.

Trošku naše situace souvisí i s tím, jakou mám práci. Co chceme to si koupíme, když je potřeba, tak jsem doma a hlídám a nebo společně jedeme k doktorovi a nebo něco zařídit. Velkou roli taky hraje to, že má Eliška tu nejlepší maminku na světě! Je to oproti ostatním lidem v mém okolí obrovský komfort a pohoda. O osobních věcech nemám potřebu nějak mluvit s lidmi, které neznám (sorry čtenáři), ale tohodle si vážím a od května mě to strašně naplňuje.

Malá roste jako z vody, máme za sebou první lezení, stání a včera první zoubek. Jsou to radosti a žádný starosti.

Přesně si vzpomínám na situaci, kdy mi někdo tvrdil, jak se můj život změní, jak nebudu mít čas na nic, na sebe a na lidi kolem. Měl z části pravdu. Život se změnil a to k lepšímu. Nemám čas. Nemám čas na kraviny, ale fotbal i hokejbal hraju dál. Všechno zvládáme. Peace!

 

Moje projekty

Jak je u mě dobře známo, tak mám spoustu projektů, které průběžně tvořím a některé prodávám. Většina z nich ale vznikla, aby mi usnadnila práci, protože jsem poměrně pohodlnej člověk a snažím se spoustu věcí si usnadnit.

 

Smazané domény

Začátkem roku jsme spustil službu SmazaneDomeny.cz o které jsem informoval v článku Smazané domény – nový projekt

Je to projekt, kterému jsem hodně věřil a vyplatilo se. V současné době je v systému zaregistrováno téměř 500 uživatelů, kteří kadý den netrpělivě čekají na nový seznam smazaných domén. Je to služba, která v ČR nemá konkurenci, neb tyto data veřejně nikdo neposkytuje. Od začátku spuštění prošel systém řadou změn a bylo přidáno spoustu zajímavých funkcí, které ve většině případů navrhli sami registrovaní uživatelé. Ať už se jedná o Ahrefs metriky, hlídacího psa, různé exporty apod.

Tento projekt by nevznikl bez informací, které dodává Subreg.cz a SEMOR

 

Tento projekt poběží i dál a rozhodně jej neplánuji prodat, jak to mám obyčejně ve zvyku.

 

Alkobazar

Já vím, je ho všude plno, ale zaslouží si být  v tomto shrnutí. Kolem Alkobazaru toho bylo sepsáno tolik, že se k tomu vracet už nebudu, tady jsou některé články o něm:

Tak jako smazané domény, tak i Alkobazar je poměrně mladý projekt (vznikl v listopadu 2020), ale humbuk kolem něj byl slušný. Teď běží v podstatě bez údržby a generuje zajímavé peníze z affiliate, TOPování inzerátů a z ověření účtů. V podstatě mohu říci, že kdybych měl jen Alkobazar, tak nemusím nic jiného dělat a živil by mě jen tento projekt, ale to ke mě prostě nesedí.

Spousta nových funkcí a rozšíření čeká tento projekt i v dalším roce. Všem, kteří projekt využívají děkuji. Teď je na čase to lidem vracet.

 

K Alkobazaru stojí za zmínku to, že jsem spoustu vydělaných peněz (a to myslím opravdu spoustu) investoval do alkoholu. Celý rok se objevovaly nějaké limitované edice, speciální vydání a nové lahve. No neodolal jsem a každý měsíc jsem jich několik koupil.

Jsem teď ve fázi, že doma mám mraky alkoholu, v práci mám mraky alkoholu a chudák moje mamka má doma plnou skříň mých lahví 🙂

K tomu patří i to, že jsem potichu spustil projekt RumRecenze.cz který se tomuto tématu věnuje. S velkým nadšením jsem začal otevírat a pít lahve,které mám doma a které nejsou investiční a začal jsem o nich psát. Spoustu textů mám ještě v šuplíku, ale po Novém roce se na to zase vrhnu, protože toho mám fakt mraky.

Tento projekt je jiný, než většina recenzních webů, které asi znáte. Jiný je především v tom, že ty rumy opravdu piju, lahve kupuji a dostávám (stává se ze mě alko influencer 😀 ) a nepíšu recenze vytáhnuté z oficiálních popisků a nebo heureky. To dělají trapáci a hamba vám.

 

Ohledně alkoholu mám v plánu spustit v lednu nový projekt, ale zatím o něm budu mlčet, protože se mi zase na pár případech potvrdilo, že lidi jsou svině a o připravovaných věcech má člověk mlčet. Hamba i vám.

 

Linkbuilding

Za zmínku stojí i tato činnost, která mi v průběhu roku vydělala vyšší desítky tisíc. Je to věc, kvůli které jsem získal spoustu nových kontaktů a naučil se nové věci. Za mě si myslím, že linkbuilding je hodně kreativní věc a není to jen o tom nechat si napsat články a nasekat do nich odkazy a prdnout je na PRYard a nebo na Placlu. Moji klienti to vědí taky. Klienti pořád přibývají, že to až někdy nestíhám. Ale tento článek není o chlubení, takže toho nechám. Linkbuilding mě baví a budu se mu věnovat i příští rok.

 

Ostatní projekty

Samozřejmě mám i řadu dalších projektů, které běží a fungují stále, jako je například Monioruju.net který funguje už od roku 2012. Z tohoto projektu bude čerpat další článek o expirovaných doménách, který každoročně vydávám. Bazar domén a bazar webů běží skvěle dál a přibude k nim další bazar brzy.

Ostatní magazíny a projekty fungují a jejich obsah se dál rozšiřuje a využívají se především na linkbuilding a affiliate.

 

Prodej webů a domén

Tento rok byl zajímavý i co se týče prodeje webů a domén. Něco jsem vždy reportoval zde na webu, ale postupem času lidé začali psát, že si nepřejí, aby se tady jejich domény objevili a tak jsem se na nějaké reporty ohledně prodeje vykašlal. V roce 2021 jsme prodal desítky domén a několik webů. Pokud bych měl dělat jen tohle, tak i to by mě uživilo.

 

Parking

Mnou veřejně a dlouhodobě hejtovaná služba. Vyzkoušel jsem si to a to především díky Gransymu a nějaký $$$ to vydělalo. Víc se tomu asi nebudu věnovat, protože na to nemám čuch a ani nástroje, ale je to nějaká součást mých příjmů, tak mi přišlo fajn o tom něco málo napsat. Navíc se mi klíčové slovo parking hodí na SEO 😀

 

Co se nepovedlo v roce 2021?

Moc jsem toho neušetřil. Něco jsme utratili za vybavení domácnosti, něco za věci pro malou a spoustu peněz padlo za alkohol. Až mě to i občas štve, ale beru to jako investici. Prodat a nebo vypít to můžu vždycky.

Nepovedla se mi i další věc a tou je změna přístupu k práci. Tím především myslím mojí lenost a to, že nedokážu dělat projekty s někým. Nějaký jednorázový spolupráce a tak, to jde, ale že bych s někým jel 50/50 to ne. Nenašel jsem za celou nikoho, komu bych věřil a kdo by byl na stejné vlně jako já – za málo práce hodně peněz. Dokola lidi řeší, pro mě nepodstatné „problémy“, kterými se jen zdržují a otravují s tím ostatní lidi kolem a tohle pro mě není. Takže i nadále jedu one-man show a asi mi to prostě nějak vyhovuje. Vše co jsem udělal jsem udělal sám, vše co jsem kdy posral jsem posral sám a nemusím se za to nikomu omlouvat a nebo mít za někoho zodpovědnost.

 

 

Plány na rok 2022?

V roce 2022 bych rád zredukoval počet domén na polovinu – Buď je prodám a nebo je nechám propadnout, protože na nich nemám obsah a je to škoda, někdo jiný je třeba využije lépe. Strašně mě štve, kdy vidím spousty pěkných domén bez obsahu a sám několik takových mám, takže proto. Navíc to stojí prachy, který do toho každý rok sypu a to je mi taky líto.

Dál mě čeká spuštění minimálně dvou nových webů – jeden se týká alkoholu a tady si dovedu říci, že to bude větší paráda, než Alkobazar. Druhý je úplně z jiného odvětví, kam se chystám nasypat pár desítek tisíc, tak uvidíme jak se to vyvede.

Chtěl bych se pořád ve stejném zápalu věnovat mým webům, alkoholu, linkbuildingu a projektům, které mám. Neskutečně mě to poslední rok baví a chci toho využít a ještě to posunout výše.

Doménové portfólio bych chtěl zredukovat na polovinu, jak jsem psal výše a chtěl bych se po jedenácti letech přestat věnovat hostingům. Celý rok, každé úterý jsem psal #hostingNews a už mě to přestalo bavit. Samozřejmě pro Gigaserver budu psát i dále, dokud bude zájem, to mě baví. To je z ročního reportu vše. Trošku jsem se rozepsal, ale to hádám tolik nevadí.

 

Reporty ostatních

 

Vám ostatním přeji do Nového ruku především zdraví a dobrou náladu. Vše ostatní si můžete koupit. Tak ať se daří! 🙂

 

Vladimír Pilný

Programátor, domainer, affilák, SEO specialista. Majitel jedinečného projektu SmazaneDomeny.cz a BezvaPortal.cz. Sleduj mě i na Twitteru.

svg

Přidejte komentář

Tvůj názor mě zajímá! Neboj se přidat komentář.

5 Comments:

 • Tomáš

  1 ledna, 2022 / at 11:01 pmsvgOdpovědět

  Ahoj, díky za Tvůj report, škoda, že si přestal dělat ty podrobné reporty. Přidal jsem odkaz na Tvůj článek také do svého reportu zde https://www.servistl.cz/blog/shrnuti-meho-roku-2021/ Budu rád i za odkaz od Tebe…

 • Wladass

  2 ledna, 2022 / at 9:38 amsvgOdpovědět

  Ahoj, odkaz jsem přidal. Zajímavé, že ještě v srpnu jsi odkazy měnit nechtěl a teď mi píšeš komentář sem a hned do emailu ot samé 🙂
  Ale je Nový rok 🙂

 • Tomáš

  2 ledna, 2022 / at 9:57 amsvgOdpovědět

  Ahoj, díky za vložení odkazu. Odkazy neměním, kromě novoročního sběru odkazů, to je výjimka 😉 Ale jestli máš nějaký nápad na vzájemný odkaz, tak pošli na e-mail. Třeba něco vymyslíme…

 • Diginomad

  21 ledna, 2022 / at 10:14 amsvgOdpovědět

  Zdarec, paráda že máme další výroční report do sbírky, plno lidí letos odpadlo. Taky jsem sesmolil, odkaz tam máš, tak mě Googlit nemusíš 😀

  • Wladass

   21 ledna, 2022 / at 10:18 amsvgOdpovědět

   Díky 🙂 Doplněno ve vši slušnosti.

Leave a Reply

Načítání
svg

Další články

 • 1

  Jaký byl můj rok 2021?