Další díl pravidelných reportů je zde. Předchozí díly si můžete přečíst tady:

 

Duben byl náročný měsíc. Spíše než na výdělky, jsem se soustředil na řadu nepříjemných věcí, ale i na řadu příjemných. Pojďme se podívat na shrnutí dubna, ať víte, co se událo.

 

Duben 2021

Už od začátku roku si říkám, že bych se rád zbavil desítek domén, které mám a které bych rád za nějaký peníz pustil do světa, ale to se opět úplně nepovedlo. Navíc jsem se zdržel kvůli nějakýmu blečkovi a začal jsem řešit i dost nepříjemných věcí. Na konci března jsem si dal pár cílů, které se týkaly mých projektů a ty se mi podařilo splnit. Pojďme se na jednotlivé obory a weby podívat.

 

Prodej domén

Prodej domén, co se počtu týče opět bída. Pouze tři prodané kousky, ale zisk z toho nějaký je. Zbavil jsem se dvou, které mi tu ležely už nějaký ten měsíc. Psal o nich mj. i Drago ve svém článku Prodané .cz domény 19. – 25. dubna 2021 kde zmínil i tu třetí, která už byla trošku slušnější prodej. Odchyty pro zákazníky žádné, jen soukromé pro mě. A prodej webů taky nula.

Odchyt domén 0,-
Prodej domén 37 500,-
Prodej webu 0,-

 

Celkem tedy prodeje za 37 500,- (Leden 44 999,-, Únor 13 333,-, Březen 68 500,-) na víc nebyl čas.

Rád bych ještě připomenul nejdelší článek, který jsem kdy napsal a ten se týká odchytů domén v roce 2021. Je v něm do detailu popsaná aktuální situace ohledně odchytů. Rozhodně stojí za přečtení. Takže si můžete tento článek přečíst zde: Odchyt domén v roce 2021

 

Tvorba webů

Tady jsem z komerčního hlediska nic neudělal. Na svých webech pracuji pravidelně, ale o tom níže.

Takže tady svítí velká černá 0,-

 

Linkbuilding

Jen jsem se zmínil, že bych tuto činnost mohl nabízet i externím klientům, tak se strhla lavina. Linkbuilding za duben krásných 27 000,- mám v tom započítanou i správu jednoho eshopu. Dál jsem psal nějaký článek pro Gigaserver a tam to taky pár tisíc hodilo. Mám nějakou nabídku na psaní pro konkurenci, tak uvidíme, dnes jsem pro ně sepsal jeden článek.

 

SmazaneDomeny.cz

Na webu SmazaneDomeny.cz jsem konečně dokončil nástroj Renčekr o kterém jsem psal v článku Smazané domény – nová nabušená funkce, a který se těší zatím velké oblibě a již mám za sebou první objednávky kreditu pro měření ranků. Trvalo to, ale je to dokončeno a funkční. Další rozšíření pro Smazané domény budou následovat. Pár nových placených účtů taky přibylo, takže za mě spokojenost. 

Aktuálně je v systému registrováno přes 350 uživatelů a v databázi je přes 66 000 smazaných domén. 

O Smazaných doménách psal i Drago, který si systém vyzkoušel. Jeho recenzi si můžete přečíst v článku Smazané domény včetně ranků na jednom místě – SmazaneDomeny.cz jsem rád za každou zmínku o svých projektech, takže ještě jednou díky! 🙂

 

Alkobazar.cz + BazarDomen.online + BazarWebu.online

BazarWebu.online stále stagnuje a stále jsem se jeho propagaci více nevěnoval. Bohužel na to nebyl v dubu vůbec čas. 

BazarDomen.online tak nějak frčí a dokonce mám v dubnu feedback od pár lidí, že díky němu prodali doménu. To je parádní zpráva. Díky.

 

Alkobazar.cz

Alkobazar Alkobazar.. To je ten důvod, proč jsem na ostatní projekty neměl čas a ani náladu. Vy, co můj blog čtete pravidelně jste jistě četli jeden z článků v dubnu, který byl věnovaný právě Alkobazaru. Článek nesl název Pohádka jménem Alkobazar a je v něm vysvětleno všechno, co se kolem Alkobazaru od začátku děje. Nejsou to jen radostné věci, ale nepříjemnosti s hospodářskou kriminálkou. V tom článku je skoro vše negativní a dost mi to v dubnu znechutilo práci na Alkobazaru a i na ostatních projektech. Vlastně práci vůbec. Už jsem se s tím srovnal a těm, kteří mi psali povzbudivé zprávy a emaily děkuji. Snad bude již vše v pohodě a pofrčí ten portál v klidu dál.

Je až úsměvné, jak pár blbečků dokáže člověku znechutit práci a nadšení z věci.

V dubnu jsem tedy moc nových věcí na Alkobazaru neudělal. Něco málo jsem investoval do linkbuildingu, který mě v současné době baví a získal jsem v dubnu dvě zajímavé zakázky a jednu rovnou na květen, ale o tom později.

 

Alkobazar v číslech:

  • Ověření účtů: 1 495,-
  • TOPování: 100,-

 

Nic moc tedy, ale za zmínku stojí inzerát nejdražší nabízené lahve v ČR. Podívejte se sami: The Macallan: Down to Work 

Ta lahev je rarita a ta cena neuvěřitelná. Jsem zvědavý, jestli se to podaří prodat.

 

Prodej reklamních ploch

Tady jsem prodal dva zpětné odkazy a jen za 500, takže celkem 1 000,-

 

Affiliate a adsence

Zisky z adsence a affiliate z korona webů i nadále klesají, takže je vidět, že zájem upadá.

 

Affiliate

Obrat z affiliate na roušky/respirátory: 2 048,- a provize z toho 178,- z celkového počtu 5 objednávek, tady je sice vidět mírný nárůst oproti březnu, ale žádná sláva.

Jednu objednávku mám z kontaktních čoček, kde je obrat 577,- a provize 43,-

Ale zase nárůst provizí z PRYardu o kterém jsem psal v článku: PRYard – platforma spojující influencery, inzerenty a tvůrce obsahu

Tady celkové provize v dubnu 738,-

265,- mám z affilu na Wedosu.

Alkohol a affiliate

Tady to rozdělím na affiliate o Lihovarek.cz a Alkohol.cz

Lihovarek.cz: Celkem 38 objednávek v celkové výši 63 395,- a provizí 5 072,-

Alkohol.cz: Celkem 5 objednávek v celkové výši 9 116,- a provizí 713,-

Tady za mě celkem spokojenost. Uvidíme, co to udělá v květnu, až se projeví zpětné odkazy a další úpravy.

 

Adsence

Na Adsence mi Google píše pouze 1 023,- za duben. Už ho mám v podstatě jen na webu, který se týká korony, takže zde je pokles jasný. I návštěvnost klesá.

 

Celkově mám radost z affiliate na alkohol, který se dobře rozjel i když jsem se ničemu moc v dubnu nevěnoval a bohužel jsem musel řešit jiné, než byznysové věci. Na šest cifer to nebylo, ale tak to nevadí 🙂

 

Jaký bude květen?

Co se týče osobního života, tak to s největší pravděpodobností vypadá, že v květnu už budeme tři i když máme termín na den dětí, čili na 1.6.2021, ale necháme se překvapit 🙂 Ta malá potvůrka je vlastně další důvod, který mě „zdržel“ v nějakém posunu v dubnu a nebo v práci. Zařizovali jsme všechno potřebné, abychom měli na květen vše připraveno a to se povedlo 🙂 Takže teď už „jen“ čekat.

Co se týče prací a dalších věcí, tak vlastně nevím, jak to bude viz, odstavec výše. I kdyby byl květen nulový, tak to nevadí, jsou důležitější věci v životě.

Nicméně mám na květen nasmlouvané nějaké zakázky na linkbuilding, takže bych se chtěl orientovat tímto směrem. Je to zajímavá činnost a dají se tam vymyslet občas až kuriózní výměny odkazů a zase „potkávám“ nové lidi. Baví mě to 🙂

 

To je z dubnového reportu vše 🙂 Díky za přečtení.

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 1. 5. 2021