Pokud se pohybujete v online prostředí, tak jste asi nemohli nevšimnout, že došlo ke spuštění nové služby s názvem  PR Yard („pí ár járd“), které na jednom místě spojuje influencery, inzerenty a tvůrce obsahu. Jejím autorem je Martin Jersák @JersyWoo, kterého můžete znát, jako autora Placla.cz a nebo spoluautora Linketica.com. Více o jeho práci si můžete přečíst na infanap.com

 

Podle slov Martina je systém revoluční. Pojďme se tedy podívat na to, co vše umí a k čemu vlastně slouží. Na první pohled se může zdát, že se jedná jen o další kopii Placla.cz, nebo Linketica.com

 

Nicméně pokud se podíváte pozorně, tak můžete vidět funkce, které předešlé systémy nemají. Hlavní rozdíl vidí Martin takto:

Nejdřív byla Placla, která prodávala články. Pak byla Linketica, která k tomu přidala sociální sítě a nakonec je tu multijazyčný PRYard s kterým chci dobít svět.

 

Vývoj webu trval více, než 5 měsíců a od základu je stavěn, jako multi-jazykový, multi-měnový a multi-síťový systém.

Web je rozdělen na tři hlavní skupiny, které mohou systém využívat.

 

Influenceři

Jsou v podstatě  známé osoby na internetu, kteří dokážou zaujmout svoje čtenáře, diváky či čtenáře. „Influenceři vytvoří a zveřejní kreativní obsah, který Vás bude propagovat a prodá Vaše produkty.“ Pokud tedy patříte mezi tuto skupinu, tak se můžete do systému zaregistrovat a nabídnou své služby a vydělat si tím pěkné peníze.

 

Tvůrci obsahu

Jsou všichni ti, kteří na internetu tvoří obsah. Mohu psát zajímavé články dle zadání klientů, natáčet zajímavá videa či vytvářet grafiku, kterou u nich inzerent poptá. Umíte-li psát zajímavé a čtivé články, nebo natáčet poutavá videa,, tak se určitě zaregistrujte a využijte další možnosti monetizace vašeho webu.

 

Inzerenti

Inzerenti, kteří potřebují propagovat svoje služby, či produkt, mají díky PRyard další možnost a prostor, kde shánět možnosti reklamy. Můžete si na jednom portále nechat napsat články, nebo je rovnou publikovat. Můžete využít služby grafiků či tvůrců videí, kteří vám pomohou s propagací vašich služeb, nebo produktů.

 

Aktuální stav

Martin prozradil, že v systému je aktuálně něco kolem 65ti uživatelů, kteří zde nabízí téměř 200 reklamních prostorů. 10 z nich jsou sociální sítě a zbytek webové stránky. Za týden provozu jsou to docela hezká čísla. V současné době se Martin chce zaměřit více na lidi s profily na sociálních sítích a příští měsíc se chce vrhnout na propagaci systému pro inzerenty.

 

Díky rozsáhlé síti kontaktů Martina Jersáka se systém začíná plnit poptávkami i tvůrci obsahu. Vzhledem k tomu, že systém je stavěn nejen pro ČR/SK, tak si myslím, že se můžeme těšit na zajímavé možnosti inzerce i propagace. Martin na systému pracuje pravidelně a veškeré novinky můžete sledovat přímo na blogu PRyard.

 

Vyzkoušeli jste již PRyard? Máte nějaká zkušenosti s Martinovými předešlými projekty?

 

 

Kategorie:

Novinky,

Aktualizováno: 30. 8. 2021