Máme tu už třetí díl seriálu #affilNews a opět nás čeká spousta informací z prostředí #czaffil a toho, co byste měli na internetu sledovat a číst a především toho, co doporučuji já.

Affil news #3

V minulém díle #affilNews jsem si udělal trošku self-promo, tak to dnes trošku pozměníme a budeme se věnovat jinému kvalitnímu contentu, který za uplynulý týden vznikl a byl publikován.

Affiliate studium

Pravidelná rubrika zajímavých článků a zdrojů, které stojí za to číst. Ale začneme tím, co stojí za to si poslechnout.

Affilbox podcast

Vyšla už 34. epizoda kluků z Affilboxu, která nese název Jarní úklid

Po poslechnutí celého podcastu jsem si říkal, že bych si taky zkusil „uklidit“ mezi doménami, které ještě mám a že bych třeba nějakou prodal. No vykašlal jsem se na to, ale zkusil jsem u Draga na 404m.com nabídnout svou doménu na prodej. No zatím se samozřejmě nikdo neozval a tak mi ta powerbanka.cz zraje jako víno, ale její čas přijde, její čas přijde 😀

Ze světa linkbuildingu

K affiliate neodmyslitelně patří i linkbuilding (získávání zpětných odkazů). Mnozí experti tvrdí, že pokud děláš kvalitní content, tak odkazy přijdou samy – nesmysl.

Budujte zpětné odkazy a dělejte to pořádně!

Pěkný článek na téma linkbuildingu sepsal (pro mě neznámý) Jan Štráfelda a nese název Linkbuilding. Přečíst si ho můžete na adrese https://www.strafelda.cz/linkbuilding

Ještě jsem to nedočetl, ale hádám, že když si s tím dal Honza tolik práce, tak tam nějaká informační hodnota pro vás bude.

V Taste.cz zase publikovali ukázkovou strategii lingbuildingu. Přečíst si jí můžete na odkazu zde: https://taste.cz/ukazkova-strategie-linkbuildingu

K těm agenturám jsem se vyjadřoval už několikrát. Měnit s nimi odkazy je strašně časově náročné – všechno jim strašně trvá. Já jsem od toho před pár měsíci úplně upustil, protože na to nervy prostě nemám, ale každý zboží má svýho kupce, nebo tupce?

Zahraniční zdroje

Když český rybníček nestačí, tak je potřeba se za kvalitním obsahem podívat do zahraničí. Hodně čtu a studuju blog od Ahrefs a tak přikládám odkaz na zajímavý článek o tom, jak vybírat obor na affiliate a podle čeho.

Čtěte zde: https://ahrefs.com/blog/affiliate-marketing-niches/

Další článek je od sildenafiltabb.com a věnuje se optimalizaci pro vyhledávače u Affiliate webů. Rovněž doporučuji přečíst.

https://sildenafiltabb.com/2022/05/02/affiliate-marketing-search-engine-optimization/

Pokud najdete nějaký zajímavý článek, které se klidně i nepřímo věnuje affiliate a nebo jste takový napsali, tak dejte vědět. Pošleme ho společně dál 🙂

Nové programy v affiliate

V uplynulém týdnu došlo ke zprovoznění následujících affiliate programů:

Affial

U Affialu se nepodařilo zprovoznit nový program.

Dognet

Nové affiliate programy v síti Dognet za období 2.5.2022 – 8.5.2022

MujNabytek.cz

eHub

Nové affiliate programy v síti eHub za období 2.5.2022 – 8.5.2022

Usetreno.cz

Rajtricek.cz

AhmadTea.cz

Já a affiliate?

Tento týden plánuji spustit a dodělat 2 nové weby, které budou jak jinak vydělávat na affiliate. Jeden bude na zaměření na alkohol – další do sbírky. Druhý, ten si zatím nechám pro sebe, protože zkouším úplně novou oblast pro mě, tak uvidíme, jak to celé dopadne.

Jak psal Vladimír.. V alkoholu krize není.

Nevěříte?

Jestli máte krizi, tak za to třeba nemůže jen válka, přistěhovalci, lenost, nebo cokoliv.. Přemýšlejte o tom..

Vidíme se příští týden u dalšího dílu a dejte mi follow. Nazdar!

Kategorie:

Affiliate, Novinky,

Aktualizováno: 9. 9. 2022

Štítky:

,