Když jsem začínal s onlajnem, tak sem četl články, které vycházely na www.inwebstor.cz a nevěřícně jsem kroutil hlavou, kolik se toho dá vydělat v online prostředí a za relativně málo úsilí (to jsem si tenkrát opravdu myslel). Jirka tam detailně a zcela otevřeně popisoval konkrétní čísla a pro mě to bylo do jisté míry motivací.

Chtěl jsem si rok 2021 nastavit trošku jinak – to jste si sami asi mohli všimnout, když jsem začal publikovat články o prodaných doménách (štítek: prodaná doména), chtěl jsem sepsat i report za rok 2020, ale asi by nebyl lepší než ten, který psal Jarda Pajskr a tak jsem se na něj vykašlal a soustředil jsem se na rok 2021 a rok 2020 jsem nechal být 🙂

Takže jsem se rozhodl, že budu publikovat měsíční reporty a veřejně uvádět nějaká čísla, abych si i já sám uvědomil, kde mám mezery, kolik času jsem proflákal a jestli se to online podnikání vlastně vyplatí a nebo ne. Původně jsem měl sepsaný článek v němž jsem chtěl uvádět každou kačku vydělanou onlajnem, ale nakonec jsem jej přepsal do této podoby.

Moje online příjmy se skládají především z prodeje domén, tvorby webů, nově i ze smazaných domén, affiliate a pak nějakých drobností.

 

Leden 2021

Prodej domén

Prodej domén se v lednu celkem povedl a to především díky odchytům, které jsem díky TELE3 dokázal využít a zhodnotit. A pak pár soukromých prodejů, ale těm jsem se moc nevěnoval. Myslím si, že se promo ve formě prodaných domén povedlo – sehnal jsem pár nových zájemců na odchyty a díky Slack skupině, kterou jsme založili, jsem prodal i nějaké domény.

Odchyt domén 30000
Prodej domén 14999
Prodej webů 0

 

Celkem tedy za domény 44 999,-

V Lednu se mi nepodařilo prodat ani jeden hotový web. I když to jeden čas vypadalo na prodej Alkobazar.cz, ale ten jsem si nakonec nechal, protože jsem chtěl moc peněz za něj a navíc se ještě víc rozjel, než v uplynulých měsících. Uvidíme časem.

 

Tvorba webů

Činnost, která mě strašně nebaví, ale sem tam se někdo ozve, že dostal referenci a že by chtěl nějaký web. V Lednu jsem tedy jeden miniweb udělal a další dva mám rozpracované a dostal jsem za ně zálohu. Jeden dokonce děláme společně s Jardou Pajskrem. Pár tisíc to tedy hodilo.

Takže doufám, že ty dva weby během února doděláme a budu (budeme) to mít uzavřené. Na únor mám totiž už další 2 weby, které musím pro zákazníky udělat.

 

 

SmazaneDomeny.cz

Projekt SmazaneDomeny.cz jsem spustil v lednu (v databázi jsou smazané domény od 1.1.2021), takže tohle je vlastně první měsíc, kdy projekt funguje.

Docela rozjel a uživatelé si kupují placený účet. Aktuálně je v systému zaregistrováno na 240 uživatelů a toto číslo pořád roste. V dalších měsících se asi nedají očekávat takové příjmy z tohoto projektu, protože si uživatelé objednávají služby na 6 nebo na 12 měsíců. Placených uživatelů je dostatek a to mě těší.

 

 

Alkobazar.cz + BazarDomen.online + BazarWebu.online

Alkobazar a i BazarDomen mají možnost ověření účtu, za který se účtuje malý administrativní poplatek. Alkobazar má navíc možnost TOPování inzerátu. Tyto částky jsem od 1.2.2021 trošku upravil, ale i tak je o ně velký zájem. Jak jsem psal výše, tak se měl Alkobazar prodávat, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Měl jsem 3 vážné zájemce, ale i tak jsem si jej nechal. Asi si jej vnitřně cením na víc, než mi bylo nabídnuto.

 

Poslední spuštěný projekt je BazarWebu.online – psal jsem o něm v článku Spouštím nový projekt – BazarWebu.online a hned první den někdo vložil placený inzerát na prodej webu za 99,-

Tenhle bazar je od začátku stavěn jiným způsobem, než ty předchozí a to právě z důvodu nějakého zamezení publikací nekvalitních inzerátů. Tak uvidíme, jak to dopadne, promovat se jej chystám naplno v únoru.

 

Prodej reklamních ploch

Čas od času se mi někdo ozve, že by na některém z mých webů rád viděl svoji reklamu. Aktivně tohle moc nenabízím, ale pokud se domluvíme na nějaké pěkné částce, tak proč ne 🙂

Celkem za prodej reklamních ploch 13 160,- I únor začíná být docela plodný na prodej reklamy a zpětných odkazů, tak uvidíme, kam až se to dostane.

 

Affiliate a adsence

Vzhledem k tomu, že jsem loni prodal 4 obsahové weby a v lednu jsem vytvořil pouze jeden affiliate web, který se ještě pořádně nerozjel, tak zisky z adsence a affiliate v lednu nic moc a jen „čerpají“ z předchozích měsíců. Tady mám největší mezery ve svém „podnikání“ a chtěl bych se na to zaměřit během února.

Celkem z adsence a affiliate bylo jen pár stovek, takže to nestojí ani za zmínku.

 

Celkem příjmy za leden 2021 se zastavily na krásné šestimístné částce a já věřím, že by to mohlo pokračovat i v dalších měsících.

 

Na to kolik času pořád proflákám u kafe, a teď nejvíc na Slacku, si myslím, že to celkem jde. Asi si nedovedu představit, že zase zkusil nějaký offline byznys.. To jsem si zkusil 2x a vždy jsem se vrátil zpátky k online. Uvidíme, jak dlouho mě tyhle statistiky a články budu bavit. Nicméně pravidelnost článků je to, co tomuhle blogu chybělo a je to vidět i na návštěvnosti a daří se i #hostingNews.

 

Jaký bude únor?

V únoru očekávám pokles příjmů ze smazaných domén viz. odstavec výše, ale nechám se překvapit, protože plánuju menší promo a možná i vytvoření affiliate programu, ale to ještě promyslím. Chtěl bych se více zaměřit na prodej domén, které vlastním a trošku to zredukovat. Leží mi jich tady moc a není na nich žádný obsah a to je škoda.

Pohnout s novým affiliate webem a dodělat dva weby pro zákazníky a dva další, který jsem v lednu ještě nezačal dělat.

 

Třeba tenhle článek nakopne k onlajnu někoho nového, jako mě tenkrát články od inwebstora 🙂

 

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 1. 3. 2021