Úterní #hostingNews jsou tu, tak se pojďme podívat, co se událo na českém trhu za uplynulý týden.

 

Začneme nejčerstvější událostí a to byl nedělní výpadek SpamCopu. Psal jsem o tom v článku SpamCop.net – výpadek rozhodně nemilá věc, kdy si nechali expirovat doménu a ta vypadala z DNS. No a všechny požadavky vracely negativní výsledky na IP, takže to nevypadalo, že všechny IP serverů z kterých odcházely maily na servery, kde měli SpamCop nainstalovaný, že jsou uvedené na blacklistu a emaily se tedy vracely.

Nemilá věc. U nás na to reagovali pouze 3 společnosti. Nevěřím tomu, že by SpamCop používali jen tyto společnosti, protože je to jeden ze základní spam filtrů na serverech, ale byla neděle, znáte to..

 

Gigaserver

Jako první přišel i se samostatným článkem Gigaserver, který píše: Potíže s doručováním i příjmem e-mailové pošty – expirace domény spamcop.net

 

exon.io

 

Subreg (g-hosting, station.cz)

 

Další události

Další společnost na českém trhu rozjela svůj nábor nových zaměstnanců do svých řad. Osobně si myslím, že tohle může být fajn pozice. Po mé zkušenosti s pár společnostmi už tohle moc neřeším (stačilo mi to 😀 ), ale zrovna vshosting mi přijde jako fajn společnost.

vshosting~

Hledá se specialista marketingu, celý inzerát si můžete přečíst zde: Specialista Marketingu

 

Roští

Kluci z Roští makají naplno i v tomto roce. O víkendu migrovali na nový HW a představili nové balíčky, které nyní nabízejí.

Nové balíčky pro rok 2021 vypadají takto:

Nezapomeňte, že Roští je jeden z hostingů, který podporuje Node.js a můžete na něm rozjet Ghost CMS. O tom jsme psali v článku: Hosting, který podporuje Node.js

 

exon.io

exon.io je další z hostingů, který podporuje Node.js a můžete tedy Ghost CMS hostovat i u nich. To není žádná novinka, ale novinkou je možnost analýzy výkonu PHP s X-Ray a o tomto bezvadném nástroji se rozepsali na jejich blogu v článku: Analýza výkonu PHP s X-Ray

Osobně se těším, až to vyzkouším a pomůže mi to odhalit nedostatky v mých aplikacích. Super je, že je to součástí cPanelu, který exon.io používá.

 

 

Ignum

V Ignumu sepsali na blog další článek a shrnuli v něm v podstatě jen všechny ,které již dříve publikovali.

 

Dnes jsem oslovil 21 společností se žádostí o informace, které se týkají záloh. Zajímalo mě, jakým způsobem jednotlivé společnosti řeší zálohy, jak staré zálohy uchovávají a jak je to s bezpečností a případně geografickým či offline způsobem zálohování. Článek vyjde po obdržení odpovědí na Hostingy.net a už teď mohu říci, že asi budeme všichni hodně překvapeni.

Kategorie:

Hosting, Novinky,

Aktualizováno: 2. 2. 2021