Dnes se stala taková nemilá věc. Společnost, která provozuje SpamCop.net což je druhý největší blacklist na světe si zapomněla prodloužit doménu, která kontroluje miliony IP a emailů. SpamCop.net je jden ze základních blacklistů a využívá jej skoro každý mailserver.

 

V podstatě to znamená, že jak doména vypadla z DNS tak všechny IP adresy byly označován jako spamové a nešlo tedy odesílat resp. přijímat emaily na servery, které tuto ochranu využívají.

Všiml jsem si toho, když jsem se snažil odeslat email na Český hosting a ten se mi vrátil právě z důvodu umístění IP adresy na blacklistu, který v tu chvíli nefungoval.

 

České hostingy a SpamCop.net

Vzhledem k tomu, že se jedná opravdu o rozšířený nástroj a je základem skoro každého mailserveru, tak se začaly objevovat informace o tomto problému.

Gigaserver

Jako první přišel i se samostatným článkem Gigaserver, který píše: Potíže s doručováním i příjmem e-mailové pošty – expirace domény spamcop.net

 

exon.io

 

Subreg (g-hosting, station.cz)

 

Doména je již dle záznamů ve whois prodloužena, ale cache na DNS a u providerů se bude ještě chvíli reaplikovat (může to být problém, který může trvat i několik hodin). Některé hostingy tedy ihned tuto ochranu vypnuli, aby se emaily mohly doručovat.

 

Kategorie:

Rychlovky,

Aktualizováno: 31. 1. 2021