Chytré hodinky, doma je má téměř každý, někteří dokonce dvoje! Někdo je považuje za módní doplněk, jiný naopak za pomocníka při sportu. Pojďme se ale podívat, proč je vhodné k hodinkám přistupovat také jako k pracovnímu nástroji. Možná budete překvapeni, jak lze jejich potenciál naplno využít!

Chytré hodinky v autě

Pokud patříte mezi méně zkušené řidiče, přeskočte prosím na další tip. Pokud ale máte něco naježděno a jste si „jistí v kramflecích“, pak vězte, že chytré hodinky se skvěle hodí do auta. Máte totiž přehled o příchozích e-mailech, komunikaci ze Slacku, Messengeru či jiných notifikacích. Pokud tedy využíváte automobil jako svoji druhou kancelář, chytré hodinky se vám mohou hodit. Nezapomínejte ale samozřejmě na bezpečnou jízdu!

Nepracujte pořád a hýbejte se!

Dnešní doba je uspěchaná, samé šílené nároky, deadliny, požadavky. Člověk je z toho všeho nejen unavený, ale také zapomíná na pravidelný pohyb či pitný režim. Chytré hodinky vás ale velmi rády upozorní na to, že byste se měli hýbat či si dát skleničku vody. Nevěřili byste, ale může to významně pomoci vaší produktivitě i celkovému zdraví.

Rozptylují vás příchozí notifikace

Potřebujete se plně soustředit na práci či důležitý obchodní e-mail? Neustále bzučící telefon či vibrující chytré hodinky tomu moc nepomohou. Paradoxně tomu ale mohou učinit přítrž právě chytré hodinky. Pokud budou správně spárované s telefonem, jednoduše si nastavíte režim nerušit (někdy označovaný jako noční režim), a hodinky přepnou do tohoto módu také telefon. Žádné vibrace, zvonění či notifikace. Úplná oáza klidu. Jen si pak, prosím, nezapomeňte režim nerušit zase vypnout, abyste se dostali zpět do online světa.

Vyřídíte telefonát nebo SMS

Představte si situaci, kdy sedíte na jednání nebo školení, v kapse vám začne vibrovat telefon, navíc volá někdo důležitý. Zrovna ale nemůžete příchozí hovor přijmout. Chytré hodinky vám v takové situaci mohou pomoci. Hovor totiž můžete s jejich pomocí odmítnout a zároveň odeslat informační SMS, že zavoláte později. Výhodou je, že si přednastavené zprávy můžete sami napsat. Nemusíte se tak spoléhat na nic neříkající fráze typu „OK“ od výrobců chytrých hodinek.

Připomenutí důležité schůzky

V dnešních chytrých hodinkách máme samozřejmě také zabudovaný kalendář. Díky němu budete neustále v obraze. Pokud by se náhodou stalo, že na nějakou tu schůzku či deadline zapomenete, hodinky vám to vše rády připomenou. Nové eventy a schůzky tak můžete vkládat přímo do hodinek, které následně vše spárují s telefonem a počítačem.

Pro sport i zábavu

Chytré hodinky samozřejmě nejsou pouze pro práci. Využít je můžete také pro sportovní aktivity, ať už pojedete na kolo, půjdete se projít do přírody či budete skákat přes švihadlo. Při spojení chytrých hodinek a vaší platební karty (nejčastěji přes Google Pay či Apple Pay) můžete s jejich pomocí dokonce zaplatit za nákup, útratu v restauraci či klidně za natankování pohonných hmot. Jedno je ale jisté, nejlepší chytré hodinky toho dnes zvládnou opravdu hodně!

Kategorie:

Reklama, Rychlovky,

Aktualizováno: 20. 1. 2023