Třinácté #hostingNews jsou tu. I když to pro někoho je nešťastné číslo, tak pro nás rozhodně ne. Pojďme na to.

 

 

Váš hosting

Kluci z Váš hosting si pro čtenáře blogu připravili nový článek s názvem: Návod: Jak nastavit deployment z Gitlab.com?

Musím pochválit jejich pravidelné publikování návodů a dalších článků, které se hodí i pro ty, kteří nejsou zákazníky Váš hosting!

 

Ebola.cz

Na Ebole nasadili novinku a tou je PHP8. Pozdě, ale přece.

https://twitter.com/ebolahosting/status/1359064678920577024

Roští.cz

I kluci z Roští se činí, další blogpost a update je tu: Runtime 2021.02: podpora Ruby a Deno

Dokonce se se čtenáři podělili i o informace, jak migrovali své služby na nové železo. viz článek Jak jsme migrovali

 

G-hosting/Station

Gransy prozradil, že v nejbližší době si pro své zákazníky připravili novinku. Týká se zaparkovaných domén, které mají jejich DNS. Cituji:

Upravili jsme funkcnost presmerovani domen na subregu tak, ze pri nastaveni presmerovani (pouze u 301) se uz neceka 15 minut na reload, ale presmerovani je hned, a napojili jsme to na ES databazi, tedy v nejblizsich dnech spristupnime zakaznikum detailni statistiky navstevnosti k presmerovanym domenam. Stejne tak jsme upravili i defaultni parkovaci tranku co se zobrazuje, pokud lidi nenastavi/nezmeni DNS – tj budou k domenam k dispozici detailni statistiky + u tohodle jsme opravili chovani, ze uz to axceptuje i neexistujici URI​ 

 

Připravovaný průzkum trhu

Ve spolupráci s Hostingy.net kde tento průzkum bude uveřejněn jsme oslovili 21 českých hostingovek se žádostí o poskytnutí informací, které se týkají zálohování. Zajímalo nás především jakým způsobem hostingovky zálohují, jestli mají zálohy geograficky oddělené a nebo zda mají i offline zálohy. Zatím čekáme ještě na pár odpovědí, ale předpokládáme, že tento průzkum bude uveřejněn ještě tento týden.

Již dříve publikované průzkumy:

Tyto průzkumy pomáhají běžným uživatelům v rozhodování při výběru hostingu. Zajímavým faktorem je i rozsah odpovědí a reakční doba, která se mezi jednotlivými společnostmi značně liší.

 

 

Kategorie:

Hosting, Novinky,

Aktualizováno: 9. 2. 2021