V minulém článku (Jaký byl leden 2021?) jsem vám popisoval, jak u mě probíhal leden. Článek si přečetla spousta lidí, tak jsem se rozhodl pokračovat a v dnešním článku se podíváme, jaký jsem měl únor. Co se povedlo, co se nepovedlo a jak si vedou moje projekty.

 

Únor 2021

Únor byl o něco slabší co se výdělků týče, ale to jsem v lednu předpovídal. Únor byl pro mě takový developing měsíc, kdy se hodně tvořilo a makalo. Hodně domén jsem zaregistroval a začal tvořit hodně webů najednou a dělám si takovou farmu. Osobně jsem zvědavý jestli se to vyplatí a nebo zda to prodám jako celek, uvidíme.

 

Prodej domén

Prodej domén v únoru byl o něco horší, než v lednu. Tolik jsme nechytali, teda chytali, ale ne kvůli doménám na prodej, ale kvůli nějakému internímu testování, které jsem provedl u několika registrátorů. Závěr zatím nebudu publikovat, to bude na samostatný článek. V únoru jsem stihnul prodat jeden miniweb, který jsem vytvořil.

 

Odchyt domén 3000,-
Prodej domén 6333,-
Prodej webu 4000,-

Ani ten Alkobazar.cz jsem v únoru neprodal, ale důvody sepíši níže.

Celkem tedy za domény a weby: 13 333,- (Leden 44 999,-)

Naopak, což jsem ani nechtěl, jsem v únoru zaregistroval spoustu domén a na řadě z nich jsem vytvořil affiliate weby. Ještě taková maličkost a to, že se mi podařila navázat spolupráce s největším českým domainerem, ale o tom taky někdy příště. Chystám článek na téma odchyty domén v ČR a tohle by mohlo být součástí tohoto článku.

 

Tvorba webů

Tenhle měsíc byl co se týče vytváření nových věcí docela náročný, jak jsem již zmiňoval výše. S Jardou dokončujeme jeden web pro klienta a nakonec jsme vybrali hosting od NETIO. Zatím to běží relativně v pohodě v rámci testování. Uvidíme, jak to dopadne, až tam začnou chodit reální uživatelé, ale vypadá to slibně. Je to moje první zkušenost s touto společností a zatím velice dobrá. Musím vyzdvihnout i uživatelskou podporu, která byla v našem případě velice ochotná a individuální.

Dále jsem jeden web udělal zákazníkovi na zakázku, takže to hodilo dalších 15 000,-

 

SmazaneDomeny.cz

Jak jsem předpovídal v minulém článku, tak jsem v únoru očekával snížení počtu nových platících uživatelů na webu SmazaneDomeny.cz a to se také stalo. Většina aktivních lidí má účet zaplacený na 6, nebo na 12 měsíců, takže uvidíme, kolik % z nich to poté prodlouží. Nicméně ohlasy na službu jsou celkem pozitivní a řadu nových funkcí jsem udělal na základě podnětů a návrhů přímo od uživatelů. V únoru se zaregistrovalo 40 nových uživatelů a číslo se zastavilo na krásných 280 zaregistrovaných uživatelích a několik z nich si zaplatili placenou verzi a přístup k lepším funkcím. 

V systému je aktuálně 31 500 domén(cz+sk), které jsou volné k registraci.

V průběhu března přibude další super funkce a to data a statistiky přímo z MOZ a Semrush.

 

Alkobazar.cz + BazarDomen.online + BazarWebu.online

BazarWebu.online se zatím moc nerozjel (víceméně mojí chybou – neměl jsem na něj vůbec čas), ale pár inzerátů přibylo, tak uvidíme, jak to bude dál.

BazarDomen.online funguje krásně a počet domén se pomalu, ale jistě přibližuje k číslu tisíc. Aktuálně je v systému 828 domén na prodej.

 

Alkobazar.cz

Alkobazar bych tu rád rozebral trošku více. I když jsem ho neprodal, tak požadavky na ověření účtu a s tím spojené výdělky se navyšují a to mě těší. O něco více mě těší to, že lidé, vzhledem ke zvyšujícímu počtu inzerátů, využívají možnost TOPování inzerátů, které se opravdu rozjelo a únor byl bohatý na TOPování. A co mě těší nejvíce je to, že se mi začal rozjíždět (abych to nezakřiknul) i affil na Alkohol.cz
Za poslední dva dny měsíce února se obrat z affiliate programu zastavil na částce 11 476,- s celkovou provizí 918,- Konverzní poměr je 8,11% což je nádherné. Nechci to zakřiknout, ale pokud by to tak jelo i nadále, tak bych o prodeji Alkobazaru ani neuvažoval. Na affiliate program, týkající se alkoholu, se chystám v březnu více zaměřit a všechny weby krásně prolinkovat a uvidíme, co to udělá.

Na webu se aktuálně nachází 600 aktivních inzerátů a v systému je už přes 600 zaregistrovaných uživatelů!

 

Prodej reklamních ploch

Něco málo se utržilo z prodeje reklamních ploch a to konkrétně 4 320,- Ještě nějakou rezervu mám připravenou na březen a pak zas bude na rok asi klid 🙂

 

Affiliate a adsence

Affiliate jsem zmiňoval již výše, ale rád bych zmínil i affiliate týkající se korony. A to především roušky a respirátory. Tady se v únoru jednalo o obrat ve výši 13 042,- s provizí  973,- Nějaký další drobný mám z webu zaměřeného na kontaktní čočky a brýle, tady to byl obrat 3216,- a provize 241,-

Affiliate na Alkobazaru jsem zmiňoval výše.

Na affiliate bych obecně chtěl v březnu zamakat. Mám hodně domén, na které postupně umisťuji weby a obsah, tak uvidíme, za jak dlouho by se to mohlo projevit.

Adsence se rozjel pořádně až včera a to díky přidání několika nových článků, které se týkají koronaviru a ihned se díky autoritativnímu webu objevili na prvních pozicích na pár klíčových slov. Takže celý měsíc jen drobné a až poslední den v měsíci to vystřelilo. Takže adsence za únor 1461,- ale stále stoupá.

 

Pár tisíc jsem ještě vydělal díky jednomu eshopu, kterému zajišťuji SEO, zpětné odkazy a celkovou správu srovnávačů zboží. 

 

Příjmy za únor klesly skoro o polovinu, ale to nevadí, protože to byl měsíc bohatý na nové weby, na nákup nových domén a srovnání toho, čemu bych se chtěl věnovat v následujících měsících.

 

 

Jaký bude březen?

V březnu plánuji prodat pár domén a vyzkouším k tomu znovu nějaké aukční portály, dnes už jsem 15 domén umístil na Subreg, ale to bych předbíhal. Chci pořádně zamakat na affiliate webech, kterých jsem udělal v únoru opravdu hodně a hodně jich plánuji udělat i v březnu. Čeká mě i předělání pár stávajících, na které nebylo tolik času, ale začaly generovat konverze a zajímavě se umisťovat na některá klíčová slova ve vyhledávačích.

V průběhu března nejspíše dojde k ukončení publikací článků na téma #hostingNews protože se na české hostingové scéně neděje nic zajímavého a když už ano, tak mi na propagování a informování stačí Twitter a naše Slack skupina.

 

To je z únorového reportu vše 🙂 Díky za přečtení.

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 3. 3. 2021