Je úterý a jsou tu další #hostingNews, tak se pojďme podívat na to, co se událo na českém hostingovém trhu za uplynulý týden.

 

Master

Další pracovní nabídka a tentokrát od Masteru. Níže naleznete odkaz na LINUX administrátora, kterého v Masteru právě hledají.

A jejich příspěvek na blogu s názvem Nevidomý recruiter Petr Adamec: Nejsem superman, lidem se snažím naslouchat opravdu stojí za přečtení. Za mě velice inspirativní čtení a obdivuji Petra, že to zvládá.

 

Forpsi

Forpsi na svém blogu pravidelně informuje o phishingu. Editovali svůj článek ze září a doplnili jej o informace o dalších podvodných emailech, které jsou rozesílány jménem společnosti Forpsi a snaží se z příjemců vylákat peníze za prodloužení domény. 

 

Hackeři vymysleli další „vychytávku“

 

Váš hosting

Váš hosting patří mezi hostingovky, které pravidelně publikují na svém blogu. Píšou o novinkách ve svých službách, ale i o obecných věcech, se kterými může přijít do styku každý uživatel internetu. Jedním z takových článků je i návod na WordPress, který se týká jeho zabezpečení.

článek nese název 16 kroků, jak zabezpečit WordPress + Checklist a určitě se hodí všem začátečníkům, kteří s WordPressem pracují. Přečíst by si jej ale měli i pokročilí uživatelé, protože opakování je matka moudrosti 🙂 Třeba se v něm dozvíte i něco, co jste ještě nevěděli.

 

Wedos

Zajímavé statistiky uveřejnili ve Wedosu a to konkrétně to, že jejich objednávkami proběhla doména s pořadovým číslem 1 000 000. To je určitě zajímavé nicméně na druhou stranu jich mají zaregistrováno na 418tis. takže některé už vyexpirovali a nebo byly převedeny jinam. Na Twitteru se ptali, jak by toto mohli oslavit. Moje odpověď byla jasná, tak uvidíme, jak to celé dopadne.

 

 

A to je z novinek vše. Je škoda, že se ostatní společnosti také nesnaží o nějaký ten obsah. Třeba se to časem rozjede.

 

Kategorie:

Hosting, Novinky,

Aktualizováno: 2. 3. 2021