Pravidelný měsíční report je tu. Předchozí díly naleznete zde:

Květen byl jiný. Květen byl jiný, než jakýkoliv jiný měsíc v tomto roce. Květen byl dokonce jiný, než jakýkoliv jiný měsíc v mém životě. Květen byl boží <3

Květen 2021

Na začátku května se mi změnil život. Konečně se nám to narodilo. Dnes je tomu přesně měsíc, kdy se nám narodila dcera Eliška. Květen se tedy nesl v tomto duchu a na práci nejen že nebyl čas, ale ani nálada. Něco málo jsem zvládl, ale převážná část věcí se udála v životě osobním, než profesním.

Takže pro mě startuje projekt Elis 🙂 A zatím mi to docela jde!

Prodej domén

I když jsme práci tolik nedal, tak tu mám prodej čtyř domén a jeden odchyt.

Odchyt domén 3 000,-
Prodej domén 9 720,-
Prodej webu 0,-

Celkem tedy jen 12 720,- (Leden 44 999,-, Únor 13 333,-, Březen 68 500,-, Duben 37 500,- ) na víc nebyl čas.

Tvorba webů

I tady, co se týče počtu, slabota, ale zvládl jsem rozdělat jeden web pro advokáta, jen landing page, ale 10 000,- doma. K tomu dalších 10 000,- za nastavení PPC (co je to PPC reklama?), takže tady spokojenost.

Linkbuilding

Linkbuilding jsem nakousl už v minulém reportu, že mě baví a že se daří. Vhledem k počtu mých webů a znalostí tolika lidí v oboru, je linkbuilding hrou a zdá se to až neuvěřitelně snadné. Komunikace s lidmi mě baví a vymýšlení různých strategií taky. Musím začít vytvářet nějaký obsah na doménách, které mám, abych nemusel tolik řešit výměn z cizích webů. Nějaké domény nabízím na Webtrhu.

Za linkbuilding tedy v květnu krásných 22 200,-

SmazaneDomeny.cz

SmazaneDomeny.cz mi dělají radost. Počet registrovaných uživatelů stoupá a stoupá i počet těch, kteří využívají placený tarif. Dodělávám aktuálně nástroj na překlepové domény, který s největší pravděpodobností bude součástí tohoto systému. Algoritmus mám již funkční, teď to jen zakomponovat do systému. Doufám, že to bude v průběhu tohoto měsíce hotové. Rád bych do systému zakomponoval i další domény, než stávající cz a sk domény.

Aktuální statistiky:

Počet registrací: 377

Počet domén v systému: 87 700

Alkobazar.cz + BazarDomen.online + BazarWebu.online

BazarWebu.online stále stagnuje 😀

BazarDomen.online tam pořád přibývají domény, takže tohle jede víceméně samo. Dokonce jsem na Webtrhu objevil pozitivní feedback:

Alkobazar.cz

U Alkobazaru jsem zamakal na linkbuildingu a zvolil jsem mj. i taktiku „Napsali o nás“. vytvořil jsem na webu sekci Představujeme, kde jak jinak představujeme čtenářům zajímavé eshopy a projekty.

Aktuálně máme:

Je to zadarmo a nikoho to nic nestojí. A co si budeme, ty backlinky z eshopů jsou fajn 🙂

Další zajímavostí je to, že jsme v květnu překročili milník v počtu zaregistrovaných uživatelů, který překročil 1000 členů. Z toho mám obrovskou radost a to především kvůli těm všem nepříjemnostem, kterými si Alkobazar prošel – Pohádka jménem Alkobazar

Dalším milníkem bude 1000 aktivních inzerátů, které očekávám v tomto měsíci. Rovněž jsme díky této příležitosti odeslali první newsletter a světe div se – ani jeden negativní komentář. nebo email 🙂

A založili jsme Instagram účet Alkobazaru. Tak sleduj.

Prodej reklamních ploch

Tady mám jen drobné za publikaci dodaných článků za 1 700,-

Affiliate a adsence

Už jsem to psal v minulém reportu, ale situace se opakuje. Korona témata upadají a tím i můj zisk z adsence a korona affilu. Ale to je dobře. Toho tématu bylo už dost.

Affiliate

Affiliate frčí dál, přesně tak, jak jsem v minulém reportu očekával.

Alkohol a affiliate

Tady to rozdělím na affiliate o Lihovarek.cz, Alkohol.cz a první konverzi mám od VICOM-vino.cz

Lihovarek.cz: Celkem 38 objednávek v celkové výši 10 699 Kč a provizí 856 Kč

Alkohol.cz: Celkem 19 objednávek v celkové výši 34 522,79 Kč a provizí 2 353,81 Kč

VICOM-vino.cz: Celkem 1 objednávka v celkové výši 1 400 Kč a provizí 112 Kč

Tady je krásně vidět, jak je důležité využívat více kanálů. Obzvláště pak, když vám nějaký provize zamítnou. U Lihovárku mám zamítnuté provize ve výši 2 500 Kč. Minulý měsíc byl poměr objednávek opačný, ale v součtu to jede. Na tom vínu musím zamakat, to je čerstvý web, ale už jsem pro něj získal nějaké zpětné odkazy a přesměroval expirované domény.

Nějaký drobný jsou z PRYardu: 630 Kč včetně publikace jednoho článku na vzacnenemoci.cz a nějaký stovky od Wedosu.

Jaký bude červen?

Mám tu spoustu věcí, který jsem měl udělat v květnu, ale bohužel se na ně nedostalo. Budu dál pokračovat v linkbuildingu pro své klienty a pro své weby. Musím vytvořit pár obsahových webů, jejichž témata mi chybí v portfóliu, abych nemusel odkazy zbytečně měnit a mohl nabídnout klientům moje kvalitní weby.

Mám v plánu spustit novou službu – na domény, jak jinak. Rozšířit SmazaneDomeny.cz o nové TLD a obsahově rozšířit vseohostingu.cz

Takže končí flákání a hurá do práce 🙂

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 7. 6. 2022