Uteklo to jako voda.. máme tu roční výročí Alkobazaru. Dnešní článek bude tedy o tomto portálu. Dal jsem dohromady nejdůležitější milníky a úspěchy, které má Alkobazar za sebou.

 

Články o Alkobazaru

Dal jsem dohromady seznam článků, které jsem o Alkobazaru napsal na tomto webu:

 

Co se za ten rok událo?

Už když Alkobazar začínal, tak se potýkal se silnou kritikou od lidí, kteří se v tomto odvětví pohybují a roky jim nikdo nekazil podpultový prodej lahví, které někde zakoupili a vyšmelili. Není tajemstvím, že řada z nich svou registraci na Alkobazaru už samozřejmě má, ale o těchto lidech tento článek není.

Řada inzertních portálu (Bazoš, Sbazar) má v podmínkách, že se na nich nesmí prodávat alkohol, cituji například Bazoš:

Na inzertním serveru Bazoš.cz je zakázána inzerce: cigaret, e-cigaret, tabáku, alkoholu.

A právě z tohoto důvodu Alkobazar vznikl. Na těchto portálech samozřejmě nějaký ten alkohol najdete, ale postupně se mažou – obzvláště pak, pokud je někdo nahlásí, že inzerát porušuje pravidla daného inzertního serveru. To u nás samozřejmě nehrozí. Podmínky používání Alkobazaru jsou sice obsáhlé, ale to je logické, právě kvůli tomu, co se u nás nabízí a především kvůli tomu, co si přála Celní správa, abych tam doplnil. Tím se dostáváme asi k největšímu „problému“, se kterým se Alkobazar už několikrát setkával.

 

Celní správa

S Celní správou jsem byl v kontaktu už od spuštění portálu. Hned od začátku jsem si chtěl být jistý, že celý web je legální. Tak si pro začátek připomeneme můj nejoblíbenější příspěvek od Uplakánka

Objevili ho a dokonce na můj popud 🙂 S Celní správou jsme komunikovali v podstatě po celý rok. Nyní je koncept Alkobazaru postavený tak, že jeho provoz je zcela legální a zcela bez nějakých zákonných problémů. Jsou tomu dva týdny, co jsem s nimi komunikoval naposledy. To, že jsem kvůli tomuto portálu byl na kriminálce a několikrát s nimi komunikoval, taky není žádným tajemstvím, ale i tam je to v pořádku. Vždy se spíše jednalo o neznalost fungování portálu a objasnění některých skutečností. A jednou i „udání“, že tam ty lahve prodávám sám 😀

 

1000 a 1000

Velkým a pro mě i osobním milníkem bylo, když se na Alkobazaru zaregistroval člověk s pořadovým číslem 1000. Téměř ve stejnou chvíli bylo na webu něco málo přes tisíc aktivních inzerátů. Je to opravdu velký úspěch, když se na oborovém a tak diskutovaném inzertním portálu objevilo tolik inzerátů.

 

Aktuální statistiky

  • Počet inzerátů: 1 507
  • Počet uživatelů: 1 340
  • Počet hodnocení, kteří si uživatelé udělili: 584
  • Počet zpráv mezi uživateli: 30 599

 

Za mě úplně super, jak rychle Alkobazar roste. Z nuly na tisíc inzerátů to trvalo 8 měsíců a nyní to vypadá ještě lépe. Každý den se přidávají nové inzeráty a jsou nové registrace. V počátku jsme měli pouze jednu kategorii a tou byla kategorie „Nabízím“. Později se přidaly další kategorie.

Nyní máme už:

  • Aukce alkoholu
  • Cenu nabídněte
  • Nabízím
  • Poptávám
  • Prodáno
  • Vyměním

 

Všechny kategorie byly vytvořeny na popud uživatelů. Obzvláště pak sekce Prodáno je super, ta odráží reálné prodeje skrze náš portál. Běží sice jen chvíli (od 12.8.2021), ale za tu dobu je v ní už přes 200 inzerátů.

 

Magazín a fórum

Magazín o alkoholu funguje v podstatě už od začátku a pravidelně do něj přidáváme články, které se týkají alkoholu a všeho kolem. Zajímavou sekcí je sekce Představujeme, kam se umisťují články o zajímavých projektech a webech. S většinou z nich máme dohodu a i oni odkazují na Alkobazar.

Tato sekce obsahuje tyto články:

Masakr co? Samozřejmě, že je na webu mnohem více článků, ale tahle sekce si určitě zaslouží zmínku a vyzdvihnutí.

Fórum

To je nejčerstvější novinka, na které se aktuálně pracuje. Budou se na něm zobrazovat aktuální novinky z alkohol eshopů – včetně akcí na konkrétní lahve, novinky apod.

Umožní i snadnější komunikaci s vedením a členy Alkobazaru. Je zde i sekce na připomínky a návrhy na nové funkce.

 

Co bude dál?

Alkobazar samozřejmě bude fungovat i dál. Už jen kvůli času, který jsem do něj investoval a pořád investuji. Rád bych trošku poladil UX webu a zjednodušil jej a to především mobilní verzi.

Další novinkou bude automatický import nových lahví do seznamu na fóru. Mám v záloze ještě pár článků a to i do sekce představujeme, takže bude publikován i nový obsah na magazín. Vánoční sezóna se blíží, takže je potřeba zamakat i na tomto webu.

 

Velkou radost mám i z toho, že na Alkobazaru od počátku neevidujeme žádný problém, nezaplacený prodej nebo nedodané zboží apod.

Na Alkobazaru nejsou podvodníci.

Ještě bych rád vyzdvihl seznam uživatelů, kteří přispěli na provoz portálu a ověřili si svůj účet. I tento seznam se neustále rozšiřuje. Děkuji!

 

Takže připíjím na roční fungování tohoto revolučního webu a další roky před námi.

Kategorie:

Projekty,

Aktualizováno: 11. 10. 2021