Načítání
 • svg
 • svg
 • svg
2. 2. 2022 / Wladass

Affiliate web bez investic – 2. část

svg7

Ti, co můj blog pravidelně čtete a sledujete mě na sockách, tak jste si zajistě všimli mého nového projektu o kterém jsem psal v minulém článku Affiliate web bez investic – 1. část

Přemýšlel jsem v jakém intervalu budu psát další díly. Původně jsem si myslel, že každý týden, ale vzhledem k tomu, že jsem od přírody línej, tak jsem se rozhodl, že každých 14 dní bude bohatě stačit. On by asi stačil každý měsíc, ale je to „hot téma“, takže každý druhý týden vyhovuje.

V dnešním článku vám prozradím kromě nějakého progressu i konkrétní zaměření webu a dosavadní úspěchy. Jeho URL (i když příjdu zatím o backlink 😀 ) si zatím nechám pro sebe.

Co se událo za 14 dní?

Jak bylo popsáno v minulém článku, tak se jedná o #zeroinvest web, kde jedinou investicí je částka za doménu a můj čas, který ale vzhldedem k tomu, že mě to baví neberu tolik jako investici, ale pár lidí se cukalo jak je čas velká investice, tak budiž.

Před 14 dny jsem vytvořil web a začal oslovovat firmy se žádostí o zaslání produktů na recenze. A výsledek?

3 oslovené eshopy zaslaly svoje výrobky na recenze. Celkem se jednalo o 15 kousků zboží.

Během těchto dvou týdnů dorazily tedy výrobky na recenze a už jsem dvě sepsal. Poslední zboží přišlo včera, takže to jsem ještě nestihl ani pomalu rozbalit. Pro další jdu zítra osobně, takže se počet ještě navýší.

První fuck-up

Jak už to tak bývá, tak jsem i jednou narazil. Oslovil jsem jeden eshop, který má affiliate program, zda-li by neposlali taky něco a ti napsali, že produkty na recenze neposílají, takže score zatím 3:1 pro eshopy co poslaly vzorky.

Co teda recenzuju?

Jak jsem psal v úvodu, tak jsem se dnes rozhodl vypustit ven konkrétní zaměření webu. Recenzuji tedy kávu (včetně příslušenství), čokolády a doutníky.

Všechny tyto tři věci mají společného jednatele a tím je RUM.

Rum? Ano, rum se dá dokonale párovat (kombinovat) právě s čokoládou, kávou a doutníky.

Co jsem tedy obdržel na recenze?

Zatím jsem začal kávou a čokoládou. Doutníky si nechám na později.

Kávu poskytla BlackInsomnia a Dokonalákáva.cz a čokolády mám od Čokolandia.cz

Zpětné odkazy

Jak jsem psal v předešlém článku, tak je potřeba, aby tyto recenze získaly i nějaké zpětné odkazy a to se povedlo. Mám hotové dvě recenze (1+2 produkty) a získal jsem díky těmto recenzím odkazy ze tří stránek z uvedených eshopů. Předpokládám, že další budou následovat tímto způsobem. Takže tento model na získávání odkazů funguje. Ostatně tak to začal i Alkobazar a RumRecenze.cz

Plány na další týdny

Vzhledem k tomu, že mi tu čeká další káva na recenze, tak musím sepsat recenze na tyto 3 kávy a zbylé čokolády. Zítra jdu vyzvednout mlýnek na kávu a další vzorky, takže práce bude až nad hlavu, ale věřím, že to během dalších 14 dní zvládnu a podaří se mi získat další zpětné odkazy a produkty na recenze.

Dneska jsem vám tedy prozradil zaměření webu, uvedl jsem vám produkty, které jsem dostal na recenze a i to, kolik a jak jsem získal zpětné odkazy. Kdyby tento seriál pomohl byť jedinému začínajícímu affilákovi, tak to má pro mě smysl. Navíc si tím trénuji psaní a píšu taky o něčem jiném, než o rumu, když jsem se vykašlal na #hostingNews a domény.

Jo a web nevydělal ještě ani korunu, takže jsem pořád 250kč v mínusu.

Vladimír Pilný

Programátor, domainer, affilák, SEO specialista. Majitel jedinečného projektu SmazaneDomeny.cz a BezvaPortal.cz. Sleduj mě i na Twitteru.

svg

Přidejte komentář

Tvůj názor mě zajímá! Neboj se přidat komentář.

6 Comments:

 • Tulák

  3 února, 2022 / at 9:43 amsvgOdpovědět

  Cením, že recenzované produkty aspoň opravdu zkoušíš na vlastní kůži. Když se člověk dívá na některé ty „úspěšné rádoby recenzní affiliate weby“, tak by rada pro začínající affiláky mohla ve zkratce znít:

  1) najdi si vhodnou niku (hlavně takovou, kde jsou prachy),
  2) nauč se SEO (abys mohl splácávat články bez větší užitné hodnoty, ale přesto se dobře rankovat),
  3) začni smolit sám nebo přes copíka obsah/články (to je jedno, že tomu tématu vůbec nerozumíš, toho si nikdo nevšimne, většina lidí tomu taky nerozumí, důležitý je, aby se proklikli a nakoupili),
  4) dělej recenze, to je teď in (žes produkty nikdy neviděl, natož abys je držel v ruce a vlastně jim vůbec nerozumíš? ale jdi ty hlupáčku, na to se nehraje, chceš přece prachy, ne?)
  5) získej na články zpětné odkazy nejlépe od kamarádů a známých (abys naboostoval ten splácaný obsah),
  6) připrav se, že pokud budeš mít úspěch, zítra tě začnou kopírovat jiní (a podobně nesmyslnými články bez hlubšího vhledu do dané problematiky vytapetují SERP)

  Pracovně jsem si to nazval „neetický affiliate marketing“ a uvědomil jsem si, že podobné sračky fakt dělat nechci. Bohužel, stále to funguje.
  Nechť žije všemocný proklik, ať se děje, co se děje! Třikrát hurá!

 • Libor

  3 února, 2022 / at 12:01 pmsvgOdpovědět

  👍

 • Libor

  27 března, 2022 / at 10:56 amsvgOdpovědět

  Ahoj Vladimíre. Bude pokračování? Díky.

  • Wladass

   27 března, 2022 / at 7:04 pmsvgOdpovědět

   Ahoj, určitě v týdnu něco vyjde. Ono se to nakonec pěkně rozjelo.

 • Libor

  27 března, 2022 / at 7:20 pmsvgOdpovědět

  Super, díky, těším se.

Leave a Reply

Načítání
svg

Další články

 • 1

  Affiliate web bez investic – 2. část