Ti, co můj blog pravidelně čtete a sledujete mě na sockách, tak jste si zajistě všimli mého nového projektu o kterém jsem psal v minulém článku Affiliate web bez investic – 1. část

Přemýšlel jsem v jakém intervalu budu psát další díly. Původně jsem si myslel, že každý týden, ale vzhledem k tomu, že jsem od přírody línej, tak jsem se rozhodl, že každých 14 dní bude bohatě stačit. On by asi stačil každý měsíc, ale je to „hot téma“, takže každý druhý týden vyhovuje.

V dnešním článku vám prozradím kromě nějakého progressu i konkrétní zaměření webu a dosavadní úspěchy. Jeho URL (i když příjdu zatím o backlink 😀 ) si zatím nechám pro sebe.

Co se událo za 14 dní?

Jak bylo popsáno v minulém článku, tak se jedná o #zeroinvest web, kde jedinou investicí je částka za doménu a můj čas, který ale vzhldedem k tomu, že mě to baví neberu tolik jako investici, ale pár lidí se cukalo jak je čas velká investice, tak budiž.

Před 14 dny jsem vytvořil web a začal oslovovat firmy se žádostí o zaslání produktů na recenze. A výsledek?

3 oslovené eshopy zaslaly svoje výrobky na recenze. Celkem se jednalo o 15 kousků zboží.

Během těchto dvou týdnů dorazily tedy výrobky na recenze a už jsem dvě sepsal. Poslední zboží přišlo včera, takže to jsem ještě nestihl ani pomalu rozbalit. Pro další jdu zítra osobně, takže se počet ještě navýší.

První fuck-up

Jak už to tak bývá, tak jsem i jednou narazil. Oslovil jsem jeden eshop, který má affiliate program, zda-li by neposlali taky něco a ti napsali, že produkty na recenze neposílají, takže score zatím 3:1 pro eshopy co poslaly vzorky.

Co teda recenzuju?

Jak jsem psal v úvodu, tak jsem se dnes rozhodl vypustit ven konkrétní zaměření webu. Recenzuji tedy kávu (včetně příslušenství), čokolády a doutníky.

Všechny tyto tři věci mají společného jednatele a tím je RUM.

Rum? Ano, rum se dá dokonale párovat (kombinovat) právě s čokoládou, kávou a doutníky.

Co jsem tedy obdržel na recenze?

Zatím jsem začal kávou a čokoládou. Doutníky si nechám na později.

Kávu poskytla BlackInsomnia a Dokonalákáva.cz a čokolády mám od Čokolandia.cz

Zpětné odkazy

Jak jsem psal v předešlém článku, tak je potřeba, aby tyto recenze získaly i nějaké zpětné odkazy a to se povedlo. Mám hotové dvě recenze (1+2 produkty) a získal jsem díky těmto recenzím odkazy ze tří stránek z uvedených eshopů. Předpokládám, že další budou následovat tímto způsobem. Takže tento model na získávání odkazů funguje. Ostatně tak to začal i Alkobazar a RumRecenze.cz

Plány na další týdny

Vzhledem k tomu, že mi tu čeká další káva na recenze, tak musím sepsat recenze na tyto 3 kávy a zbylé čokolády. Zítra jdu vyzvednout mlýnek na kávu a další vzorky, takže práce bude až nad hlavu, ale věřím, že to během dalších 14 dní zvládnu a podaří se mi získat další zpětné odkazy a produkty na recenze.

Dneska jsem vám tedy prozradil zaměření webu, uvedl jsem vám produkty, které jsem dostal na recenze a i to, kolik a jak jsem získal zpětné odkazy. Kdyby tento seriál pomohl byť jedinému začínajícímu affilákovi, tak to má pro mě smysl. Navíc si tím trénuji psaní a píšu taky o něčem jiném, než o rumu, když jsem se vykašlal na #hostingNews a domény.

Jo a web nevydělal ještě ani korunu, takže jsem pořád 250kč v mínusu.

Kategorie:

Affiliate, Projekty,

Aktualizováno: 22. 8. 2022