Rozhodl jsem se, že tento web oživím o další články, které se týkají domén. Tento a pár dalších bude o službě SmazaneDomeny.cz, kterou už od 1.1.2021 provozuji.

Cílem je přiblížení funkcí a celkově lepší představení systému. Dnes se tedy podíváme na funkcí, které nese název „Hlídací pes“.

Co je projekt SmazaneDomeny.cz?

Projekt SmazaneDomeny.cz je unikátní a jedinečný projekt, který se týká domén a jak už název napovídá, tak těch smazaných. Jasně, tohle už jste četli asi u mnoha nástrojů u nás a v zahraničí, ale hned v tomto odstavci Vás přesvědčím, že tomu tak je.

Proč smazané domény? V několika článcích jsem tu už psal o takzvaných odchytech domén ( naposledy v článku: Odchyt domén v roce 2021) – což je v podstatě stav, kdy je doména smazána a ihned zaregistrována. Takový odchyt zpravidla probíhá v řádu milisekund. Takže ve zkratce: Běžnými nástroji a bez podpory kvalitního registrátora není v podstatě žádná šance odchytit lukrativní doménu.

Lukrativní doménou v tomto slova smyslu a ve spojitosti s odchytem domén mám na mysli takovou doménu, o kterou má zájem celá řada subjektů. Říkejme jim pro účel tohoto článku „chytači“.

Odchyt domén

Chytači spolupracují s několika registrátory (Forpsi, Wedos, CZ.REG a další), kteří jim buďto za úplatu a nebo za podmínky, že jejich domény budou u nich, poskytují služby spojené s registrací domén. Tj. přístup ke scriptům, které nejsou nic jiného než po sobě jdoucí požadavky na registraci domén.

Čím více domén registrátoři mají, tím více požadavků na tyto operace – odchyty/registrace ( a samozřejmě i na další jako je whois, renew apod.) mají k dispozici od CZ NIC – využití nad rámec samozřejmě zaplatí.

Mezi tyto subjekty se nemáte šanci dostat a tito chytači odchytí největší množství domén. Často jsou to domény s historií ( obsahovou, nebo odkazovou) a nebo domény zajímavé pro spekulaci (brandové domény, domény firem, které si je nechali propadnou a další případy). Vzhledem k tomu, že ohodnocení těchto domén je velice subjektivní názor, tak dopředu nevíte, jaké doména se komu líbí apod.

Touto cestou se ale SmazaneDomeny.cz neupírají. V mém systému naleznete ty opravdu smazané domény – tj ty. které jsou připravené k nové registraci a jsou volné.

Nová služba Smazané domény upozorňuje na expirované domény .cz
Vladimír Pilný spouští novou službu Smazané domény, která slouží ke kontrole smazaných domén s koncovkou .cz. Určená je mimo jiné pro obchodníky s doménami.

Zdroj LUPA.CZ – https://www.lupa.cz/aktuality/nova-sluzba-smazane-domeny-upozornuje-na-expirovane-domeny-cz/

Hlídací pes na SmazaneDomeny.cz

Pojďme od teorie k funkci, které se jmenuje Hlídací pes. V podstatě se jedná o hlídacího psa, kterého můžete znát například z e-shopů, kde si nastavíte notifikace na email, když je daný produkt naskladněný, abyste si jej mohli zakoupit.

Tato funkce funguje na podobném principu.

Jak funguje hlídací pes?

V administraci na webu (pouze v případě placeného tarifu) si nastavíte klíčová slova, které Vás u domén zajímají. Aktuálně si můžete nastavit až 20 klíčových slov.

Po uložení se do systému zapíšou Vaše klíčová slova a každý den Vám na email budou chodit smazané domény, které obsahují Vámi zadané klíčové slovo.

Připravované rozšíření pro hlídacího psa

V nejbližších dnech se v emailech objeví i metriky, které mají SmazaneDomeny.cz k dispozici (o těch bude příští článek). Dojde i k navýšení limitu na 30 klíčových slov. Další bude funkce, které tyto domény snadněji a rychleji zaregistruje – protože i tady platí, že kdo dřív přijde, tak dřív žere.

Takže pokud hledáte nějakou pěknou a volnou doménu, tak určitě vyzkoušejte a připojte se k bezmála 800 registrovaným uživatelům systému SmazaneDomeny.cz

VYZKOUŠEJTE JEŠTĚ DNES

Registrace účtu

Kategorie:

Domény, Projekty,

Aktualizováno: 18. 12. 2023