Není to tak dávno, když jsem tu psal článek o novém nástroji, který vytvářím. Ani jsem nepokračoval v seriálu a spustil jsem začátkem roku nástroj FOFRindex.cz, který se těší celkem velké oblibě.

A postupně zapracovávám nové funkce, o které si říkají sami zákazníci. Jako velkou novinku bych rád uvedl funkci na reindexaci stránek pro Google.

Reindexace stránek

Možná se ptáte, co je to reindexace stránek a jak se provádí. Je to jednoduché. Pokud upravujete články, tak chcete, aby si Google této změny všiml co nejdříve. Standardně se k tomu používá nástroj Google Search Console a nástroj na inspekci stránek. Naleznete jej v GSC buďto v levém menu pod odkazem „Kontrola adresy URL“ a nebo stačí konkrétní URL vložit do vyhledávacího pole nahoře.

Google Search Console kontrola adresy url

Co umí „Kontrola adresy URL“?

Je to velice jednoduchá. Nástroj Vám prozkoumá danou URL a může případně odhalit chyby, které na ní mohou být. V ideálním případě může výstup vypadat třeba takto:

Informace, které zobrazí

  • Jestli je stránka v indexu a nebo naopak není
  • Zobrazí Vám i strukturovaná data, pokud na konkrétní adrese jsou

Pomocí tohoto nástroje můžete požádat Google, aby Vám stránku zaindexoval a nebo znovu prošel v případě reindexace.

Jak na novou indexaci přes GSC, tak i na opětovnou žádost, jsou v GSC limity. Zpravidla to bývá kolem 10-15 odeslání za 24 hodin. To je dost málo že?

Pokud upravujete více článků a chcete jich odeslat více, tak co s tím?

Využijte FOFRindex.cz

Jak jsem avizoval v úvodu tohoto článku, tak FOFRindex.cz má novou funkci a ta je právě určena na nové a hromadné znovu odeslání stránek do indexu – reindexaci stránek.

Výhody reindexace přes FOFRindex.cz

Pomocí FOFRindex.cz můžete hromadně odeslat až 200 URL denně přes API do indexu Google a umožnit tak rychlejší reindexaci obsahu. Vzhledem k tomu, že se stránky odesílají přes API, je to rychlejší, než přes Google Search Console. Navíc můžete odesílat hromadně – což přes GSC nelze, tam to jde po jedné URL.

Nevýhody

Aktuálně pro reindexaci můžete využít „pouze“ 200 URL. Na navýšení limitů (na žádost od zákazníků) pracuji, takže v blízké době bude tento limit navýšen.

Konec manuálního indexování a reindexování stránek přes GSC

Nežijeme v pravěku a nebo před 100 lety, abychom dělali všechno ručně a zdlouhavě že? Vyzkoušejte FOFRindex.cz a naboostujte svůj web na maximum!

Ještě jsem tě nepřesvědčil?

Na závěr přikládám pár ukázek toho, co FOFRindex.cz dokáže, jak dokáže zvýšit počet zaindexovaných stránek, které se v indexu Google objeví během několika hodin (zpravidla 1-2h) a ihned začínají přivádět návštěvnost.

Navýšení počtu zaindexovaných stránek

Jeden z mých webů měl problém s počtem indexovaných stránek, už ho nemá 🙂

zaindexované stránky

Zůstanou stránky v indexu?

Často se mě ptáte, jestli stránky zůstanou v indexu i po přestání odesílání do indexu. Samozřejmě. Tohle je můj první web, který jsem přes FOFRindex.cz testoval a stránky jsou stále v indexu a stále vodí návštěvnost 🙂

zaindexované stránky

Tak na co čekáš?

Vyzkoušej FOFRindex.cz ještě dnes!

Díky FOFRindex.cz Vás už nemusí trápit „Objeveno – momentálně neindexováno“ ani „Procházeno – momentálně neindexováno“!

Podívejte se i na jeden z článků o FOFRindex.cz na webu cistepc.cz: Jak indexovat stránky na Google díky Fofr Index