Protože jsem před časem ukončil psaní #hostingNews, tak už tady na webu nevychází žádné pravidelné články a to jsem se rozhodl změnit.

Buduji nový affiliate web, který bude ovšem úplně jiný, než ty předešlé. V tomto mini projektu bych rád zhodnotil všechny mnou nasbírané zkušenosti za roky v online a affiliate především.

Startuje #zeroinvest web.

 

Affiliate web bez investic

Jak už název napovídá, tak se jedná o web, který kromě poplatku za doménu nebude mít žádnou investici na rozjezd. Je to recenzní web, takže to bude o to těžší.

V této fázi je hotový web, který má v podstatě jen titulní stránku a nějaký menší obsah. Přesvědčit v tuto chvíli firmy a eshopy o poskytnutí produktů na recenzi není snadné. Web nemá žádnou návštěvnost, žádnou historii a žádné zisky. Rozhodl jsem se, že zkusím tuto cestu – tj za prvé oslovit některé eshopy, aby mi zaslaly produkty na recenzi a za druhé si vyzkouším i svou schopnost vyjednávání.

Proč by někdo normální dával někomu něco zadarmo, když z toho nebude nic mít? Protože jsem skvělej marketér přeci. Dokážu to prodat!

 

Téma affiliate webu

Téma affiliate webu bych zatím nerad zveřejňoval (kdo chce, tak ten to stejně na mých webech čase objeví), ale obsahuje 3 hlavní kategorie, které na první pohled spolu nesouvisí. Já jsem ale vybral jeden společný jmenovatel a tyto témata krásně spojit a vytvořil tak affiliate web s pěkným příběhem a tématem. Výhoda tohoto webu je právě ve třech rozdílných kategoriích. Tady se bude dobře dělat linkbuilding jak z mých webů, tak i z ostatních. Téma prozradím později, až na webu bude více obsahu.
Mimochodem se jedná o téma webu, který jsem nikdy nedělal, takže i to je pro mě novinka.

 

 

První dny fungování

Doménu jsem zaregistroval 05.01.2022 a na webu pracuji tento týden. Web jsem dokončil v pondělí 17.1.2022.

Takže se jedná opravdu o úplně čistou doménu, na které nikdy nic neběželo (sorry expirované domény). Ted bylo potřeba začít přesvědčovat eshopy, aby poskytly produkty na recenze a to zdarma a pro web, který nemá žádnou návštěvnost a je úplně nový.

Rozhodil jsem sítě a oslovil affiliate manažera Lukáše Jabůrka z eHubu jestli by nedokázal vykomunikovat nějaké produkty vykomunikovat a „dostat“ je z eshopů, abych měl na webu nějaký obsah. Z jednou z těch společností jsem v minulosti již komunikoval a měnil s ní odkazy, ale nechal jsem to na Lukášovi.

A vyplatilo se.

Je středa a mám domluvenou spolupráci se dvěma eshopy – což pro mě znamená že budu mít materiál na 4 produkty (2+2 jsem si vybral) a 2 články o těch eshopech.

Ty dva články, které představí jednotlivé eshopy využiju na linkbuilding strategii ala „Napsali o nás“, ta se mi u Alkobazaru velice vyplatila a poměrně snadno jsem tak získal zpětné odkazy ze silných tématických webů.

 

 

Plány na další týdny

  • Jakmile dorazí první zboží, tak sepsat ihned (bez odkladu a posouvání úkolů, jak to zpravidla mám) recenzi na první z nich, aby měl web nějaký obsah.
    To se bude líbit jak vyhledávačům, tak i dalším osloveným firmám, které uvidí už nějaký obsah a třeba si řeknou „jdeme do toho Wladass, prodej to!„.
  • Oslovit další společnosti i mimo affiliate síť – vyzkouším i ty, které nemají affiliate. Buď je k affiliate přemluvím (nebylo by to poprvé) a nebo „jen“ získám produkty na recenze a odkazy z webu.
  • Zpětné odkazy – zahrnu tento web do svých linkbulding plánů a seženu mu nějaké relevantní a tématické zpětné odkazy. Něco už jsem tam nasypal, ale je musím zabrat.
  • Vytvoření tématických článků – ke každé kategorii bych rád sepsal 2 články, které by se daly využít i pro interní prolinkování.
  • Doladit mobilní verzi webu – tady mám ještě pár nedostatků, na které bych se rád zaměřil.

 

Tak mi držte palce v tomto mini-projektu. Sám jsem zvědavý, jestli to vyjde a jestli to vydělá alespoň těch 250 kč na doménu :).
Třeba se web rozjede jako Alkobazar a v klidu mě to bude živit, kdo ví 🙂

Kategorie:

Affiliate, Projekty,

Aktualizováno: 22. 8. 2022