Přišel Vám e-mail s fakturou od DATA CORE SERVICE s.r.o. a nevíte, co je zač? Tak já Vám to povím 🙂

Myslel jsem si, že po odvysílané reportáži, kterou jsme natočili pro Černé ovce bude chvíli klid, ale tenhle člověk se toho vůbec nebojí. Takže nelenil a po několika dalších firmách založil novou a ta se jmenuje DATA CORE SERVICE s.r.o.

Nejprve se podívejme na předchozí články, které se tomuto tématu věnují:

Články o nevyžádaných fakturách

DATA CORE SERVICE s.r.o.

DATA CORE SERVICE s.r.o. je společnost, která byla založená ledna 2024, takže se jedná o relativně novou společnost, kterou založil ADAM KAJTAR.

DATA CORE SERVICE s.r.o., IČ: 21119783 se sídlem Varšavská 715/36, Vinohrady, 120 00 Praha 2 viz. justice.cz

DATA CORE SERVICE s.r.o. nevyžádaná faktura

Scénář je naprosto stejný. Stejný e-mail spolu s fakturou za služby, které se samozřejmě nikdo neobjednal (alespoň ne ti, kteří mi tento e-mail přeposlali, za což moc děkuji). V případě neuhrazení faktury chodí upomínka a scénář je stejný.

DATA CORE SERVICE s.r.o. e-mail

Hezký den,

v příloze naleznete zálohovou fakturu pro zápis v katalogu firem prémiové-firmy.cz pro rok 2024.
Jedná se o katalogový zápis „Profi“ s platností do konce období 2024. V ceně je taktéž označení Vašeho zápisu „Doporučená firma“, kdy zápis bude na předních pozicích.


V případě změny údajů nás, prosím, kontaktujte pro změnu těchto v katalogu firem.


Velice si Vás vážíme, děkujeme za projevenou důvěru a zálohovou fakturu na období 2024 naleznete v příloze.
DATA CORE SERVICE s.r.o.
———————————
Informace obsažené v tomto e-mailu jsou určeny výhradně pro potřeby jeho adresáta. Text nebo přílohy mohou obsahovat utajované informace, informace považované společností Data Core Service s.r.o. za obchodní tajemství, případně jiné informace podléhající ochraně dle příslušných právních předpisů. Pokud Vám tento e-mail byl doručen, zdržte se, prosím, jakékoli manipulace s textem či přílohami, jako je kopírování, přesměrování, zpřístupnění třetím stranám. O chybném doručení informujte odesílatele, a e-mail včetně příloh vymažte ze svého počítače.

DATA CORE SERVICE s.r.o. faktura

Pozn. údaje o odběrateli jsme z faktury odmazal

Opět si můžete všimnou malého textu dole na faktuře: Do obchodního rejstříku zapsána u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka 397040. Zálohová faktura slouží jako cenová nabídka. Řídí se VOP

Odesílatelem je někdo z [email protected]

Premiove-firmy.cz

Jak jste se mohli dočíst v přiloženém e-mailu, tak společnost nabízí zápis na webu premiove-firmy.cz ale ten samozřejmě ani nefunguje a doména byla zaregistrovaná teprve 12.03.2024 a je na ní jen parkovací stránka od Active24

Upomínka od DATA CORE SERVICE s.r.o.

Co dělat v případě obdržení podobného emailu?

Takový email s klidem smažte, zálohovou fakturu neplaťte a klidně ten email můžete nahlásit na ÚOOÚ přes tento formulář.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří mi tuhle fakturu poslali a kteří tyhle články sdílí. Díky 🙂