Tak jo, očividně tohle psaní příspěvků má smysl a stále to pomáhá víc a víc firmám. Dnes tu mám od jedné paní podklady k dalšímu emailu s nevyžádanou fakturou. Tentokrát se jedná o společnost Brite Media s.r.o.

Ve spolupráci s pořadem Černé ovce připravujeme reportáž na toto téma a tohle je další firma „do sbírky“ o které budeme informovat širokou veřejnost.

Tak pojďme na to.

Články o podvodných emailech

Brite Media s.r.o.

Brite Media s.r.o. je společnost, kterou aktuálně vlastní IRYNA NOVÁKOVÁ viz. justice.cz a byla založená 6. dubna 2022.

Brite Media s.r.o. nevyžádaná faktura

Dnes jsem po telefonickém rozhovoru s jednou paní dostal email i s fakturou, kterou rozesílají. Scénář je stále stejný.

Brite Media s.r.o. faktura

Brite Media s.r.o. nevyžádaná faktura

Opět se jedná o nevyžádanou fakturu, kdy služby samozřejmě nebyly objednány.

Text nevyžádaného emailu

Dobrý den paní XXXXX,

v příloze naleznete zálohovou fakturu od 11.2023.

Pokud Vám bude někdo volat ohledně katalogových zápisů, či ohledně nabídek investic, stačí nám zaslat e-mail či telefonní číslo, ze kterého jste byli kontaktováni a my se o vše postaráme. Věřte, že v tomto ohledu si dáváme záležet, jelikož sami známe ty tuny otravných a k ničemu nevedoucích hovorů, a touto doplňkovou službou Vás tohoto chceme ušetřit.

Zároveň bychom Vás rádi poprosili, pokud do svého portfolia zavedete novou službu, značku nebo produkt, zašlete nám jeho název do e-mailu, rádi ho obratem přidáme do Vašich klíčových slov pro optimalizaci, může to přivést větší počet vyhledání Vaší firmy zákazníkem, tudíž i více klientů.

V neposlední řadě se u nás snažíme jít proti inflaci. Tudíž se Vám nestane, že se cena navýší kvůli nespočtu nejmenovaných důvodů. My našim klientům pomáháme i touto cestou, a to snižování ceny na její nejnižší možnou hranici.

Velice si vážíme naší spolupráce, děkujeme za projevenou důvěru a zálohovou fakturu na období 2024 naleznete v příloze.

S pozdravem,


Referentka fakturace
Fakturační oddělení
[email protected]

Další informace o Brite Media s.r.o.

Na internetu jsem objevil jedinou zmínku o této společnosti a to tady.

V sérii šmejdů, kteří se snaží podvést školy fiktivní zálohovou fakturou, se objevila novinka tzv. SEO šmejd. Nabízí „Balíček služeb: aktualizace údajů pro vyhledavače, zpětné odkazy, zápis, poradenství ohledně reklamy na internetu a výpovědi katalogových zápisů“ za pakatel 6990 Kč za rok po třítisícové akční slevě.

Na webu společnosti kupodivu není o této nabídce ani památky… Upozornění jsme dostali od naštvané paní ředitelky po obdržení osmi e-mailů

O této společnosti napsal i pan Prof. Dr. RNDr. Oldřich Lapčík na jeho webu, tak mrkněte, je tam i více podobných firem.

Co dělat v případě obdržení podobného emailu?

Takový email s klidem smažte, zálohovou fakturu neplaťte a klidně ten email můžete nahlásit na ÚOOÚ přes tento formulář.

Na internetu zatím ani zmínky, tak doufám, že tento článek, stejně jako ten předchozí, upozorní na tuto společnost a tyhle praktiky.

Pokud k této společnosti máte někdo nějaké další informace, tak se nebojte napsat do komentářů 🙂

Buďte opatrní!


Aktualizace 26.11.2023

Na webu společnosti se objevilo oznámení:

Vážení zákazníci! Rádi bychom Vás upozornili na vlnu PODVODNÝCH FAKTUR jménem společnosti Brite Media. Jedná se o faktury s ČÚ 2802566021/2010, ČÚ 670100-2217812172/6210 (účet patří dle veřejně dostupných informací IČ: 09696679 Sabina Vrabcová www.epicwebsite.cz) a jakékoliv jiné banky. Celá záležitost je v prošetřování ze strany PČR a DAS. Důrazně Vás žádáme takovéto faktury NEHRADIT a prosíme veškeré faktury zasílat na [email protected] Jde o zneužití fakturačních údajů a podpisu jednatelů. Společnost Brite Media s.r.o. nenese odpovědnost za platby odeslané na základě podvodných faktur. Buďte prosím obezřetní.

Zajímavé, takže ve finále někdo nejspíš zneužil jméno této společnosti a rozesílal faktury se svým číslem účtu.. To zásadně mění celou situaci.

Aktualizace 29.11.2023

Byl jsem upozorněn, že čísla účtu, které uvádí společnost na svých stránkách se na původních fakturách vůbec neobjevují. Takže jak to celé je, to je otázka.