Je to už docela dávno, kdy jsem tady publikoval nějaký článek, který by měl varovat návštěvníky tohoto webu před nežádoucími a nekalými praktikami některých „podnikatelů“. Pro připomenutí některé z nich:

A dnes tu máme další POZOR článek. Tentokrát se jedná o zaslání pochybné faktury od společnosti Co a Servis s.r.o.

Co a Servis s.r.o.

Co a Servis s.r.o. je společnost, kterou aktuálně vlastní pan ADAM KAJTAR, viz. justice.cz

Pan Kajtar má za sebou několik exekucí (což samozřejmě nemusí znamenat nic závažného, ale dovede to člověka k zamyšlení). Adam Kajtar vlastní ještě společnost DeuxDesigns s.r.o., na kterou můžete na řadě portálů najít informace o nevyžádaných hovorech (zdroj muzutozvednout.cz) a fakturách za neobjednané služby.

Co a Servis s.r.o. nevyžádaná faktura

Součástí emailu, který můžete vidět níže je i zálohová faktura na částku za služby týkající se „Reklama na internetu, Off-page SEO, analýza klíčových slov (Období
2023), poradenství“ na částku 6 200 Kč.

Text nevyžádaného emailu

Dobrý den,

v příloze naleznete fakturu na období 2023.

Od roku 2022 je součástí optimalizace poradenství ohledně výpovědí katalogů a nabídek investičních firem. V souvislosti s tím Vám zasíláme v příloze i plnou moc, u které poprosíme o vyplnění a ověření podpisu na Czech Pointu (Pošta, obecní úřad aj.). Stačí nám poté sken nebo i fotografie obou stran plné moci.
Dále si prosím někam zapište e-mail našeho oddělení, které se stará výhradně o vypovídání těchto nevyžádaných zápisů v katalozích, jedná se o adresu: [email protected]

Pokud Vám bude někdo volat ohledně katalogových zápisů, či ohledně nabídek investic, stačí nám zaslat e-mail či telefonní číslo, ze kterého jste byli kontaktováni a my se o vše postaráme. Věřte, že v tomto ohledu si dáváme záležet, jelikož sami známe ty tuny otravných a k ničemu nevedoucích hovorů, a touto doplňkovou službou Vás tohoto chceme ušetřit.

Zároveň bychom Vás rádi poprosili, pokud do svého portfolia zavedete novou službu, značku nebo produkt, zašlete nám jeho název do e-mailu, rádi ho obratem přidáme do Vašich klíčových slov pro optimalizaci, může to přivést větší počet vyhledání Vaší firmy zákazníkem, tudíž i více potenciálních klientů.

V neposlední řadě se u nás snažíme jít proti inflaci. Tudíž se Vám nestane, že se cena navýší kvůli nespočtu nejmenovaných důvodů. My našim klientům pomáháme i touto cestou, a to snižování ceny na její nejnižší možnou hranici.

Velice si vážíme naší spolupráce, děkujeme za projevenou důvěru a zálohovou fakturu na další období naleznete v příloze.

Hezký den přeji a jsem s pozdravem,

Jiří Musil 
Key account manager


Nejčastější triky internetových podvodníků

— TOP.cz

Co dělat v případě obdržení podobného emailu?

Takový email s klidem smažte, zálohovou fakturu neplaťte a klidně ten email můžete nahlásit na ÚOOÚ přes tento formulář.

Na internetu lze dohledat i několik dalších informací o tomto podvodném jednání viz. třeba:

Pan Kajtar poptával na portále SOOM.cz i databázi firem viz.

Zdravím, má někdo databázi firem, klidně menší, obsahující IČO, název a jeden e-mail? Díky, kdyžtak [email protected] [odkaz na diskuzi]

TIP: Podívejte se rovnou na seznam podvodných e-shopů.