Do naší trojice krásně zapadá web gigacloud.cz, který je součástí skupiny webových stránek, které spoléhají na nepozornost běžných uživatelů. O dvou předchozích webchecker.eu a tvojekariera.cz jsem psal dříve – ty už neběží, takže nehrozí, že by se někdo další napálil a přišel tak o nemalé peníze.

Máme tu ale další webovou stránku, na kterou mě upozornil jeden z návštěvníků resp. mi k tomu poslal výživné podklady. Tento web jsem v jednom z předchozích článků již zmiňoval a teď se mi potvrdilo, že je využívána stejným způsobem.

Gigacloud.cz

Stejně, jako web webchecker.eu, TvojeKariera.cz i Gigacloud.cz využíval nepozornosti uživatelů, kterou se následně snaží uhrát na odsouhlasení podmínek.

V současné době se již do gigacloud.cz nelze registrovat, ale stále se mohou již registrovaní uživatelé přihlásit.

Pro úplnost přikládám i původní ceník

 

Drzost, která nezná mezí

A teď to nejdůležitější. Psal mi pán, říkejme mu třeba Tomáš. Pan Tomáš mi prostřednictvím emailu napsal, že jeho příbuzný naletěl tomuto portálu, PROTOŽE se majitel nebál posílat spam skrze účty na „filtrovaný“ školní e-mail. Textaci emailu přikládám níže

 

Email od pana „Tomáše“

Dobrý den,

Bohužel se pár týdnů zpátky můj příbuzný také zaregistroval, ale na webu gigacloud.cz. Nabídka na cloudové úložiště mu přišla na „filtrovaný“ školní e-mail, a tak chtěl získat o nabídce více informací a nebyl tolik obezřetný. Vyplnil IČO školy a po pár hodinách mu přišla faktura na 9000 Kč. On hned odepsal. že chce odstoupit od smlouvy, ale bylo mu pouze sděleno, že nemůže odstoupit ze smlouvy, protože smlouva není napsána na fyzickou osobu, ale na právnickou osobu. Problém již řeší několik týdnů, ale pořád se nic nevyřešilo. Gigacloudu se oficiálně vyjádřila školní právnička přes e-mail a i můj příbuzný napsal na gigacloud ještě jednou e-mail a i dopis jim poslal, že smlouva není platná, jelikož jako student není oprávněn uzavírat smlouvy za univerzitu a tento mail přímo formuloval právník.  Peníze nikomu neposlal, splatnost faktury měl myslím do 16.12.
 
Web nyní nefunguje, ale stránka se podobala těm ostatním. Odkaz na veřejné obchodní podmínky byl napsaný malým písmem dole na stránce. Nic jiného zde nefungovalo bez přihlášení kromě FAQ, kde nebylo nic vyplněno. Mám případně vyscreenované stránky i VOP.
 
Děkujeme za informaci o advokátovi pana Pavelky, asi bychom se zkusili ještě obrátit na něj. Snad to dobře dopadne a částku nebudou dále vymáhat.
 
Přeji hezké svátky, děkujeme za pomoc s těmito hnusnými podvody.
S pozdravem

Screenshot FAQ sekce z webu

Kdo stojí za gigacloud.cz?

Asi nebude žádným překvapením, když vám sdělím, že gigacloud podle obchodních podmínek (odkaz) provozuje společnost Clever Technology s.r.o.

No a společnost Clever Technology s.r.o. vlastní kdo? No kdo asi..

Kompletní výpis z obchodního rejstříku na justice.cz

Jak už jsem psal několikrát, tak se mi toto jednání a tyhle podvody nelíbí a proto tomu věnuji tolik času. Vzhledem k tomu, že se u předchozího případu (tvojekariera.cz) povedlo „zbavit“ slečnu toho, aby zaplatila 22tis, tak si myslím, že to smysl má. Snad už se další weby objevovat nebudou.

 

Stali jste se obětí webchecker.eu, tvojekariera.cz nebo gigacloud.cz? Napište mi na [email protected]