Pamatujete si na jeden z předchozích článků s názvem Pozor na webchecker.eu? Po uveřejnění jsem dostal řadu podnětů a dalších informací. Proběhl i „divný“ hovor s panem Balonem. Dnes Vám přináším další informace o podobném portálu, který má na svědomí stejný provozovatel.

Nelíbí se mi tyto praktiky a proto jsem se rozhodl, že o tom budu i nadále informovat a budu přinášet další informace.

EDIT: 18.12.2020 tak web webchecker.eu a tvojekariera.cz už nefungují.

 

TvojeKariera.cz

Stejně, jako web webchecker.eu tak i web TvojeKariera.cz využívá nepozornosti uživatelů, kterou se následně snaží uhrát na odsouhlasení podmínek.

 

Tento web funguje na podobném principu, jako webchecker.eu Pokud chcete vložit inzerát, tak musíte souhlasit s podmínkami, které obsahují i cenu. Ta je dle ceníku taková:

 

Jasně řeknete si, není to nic vážného. Může se jednat o normální inzertní portál, který je placený.

Ale to by tomu nemohla předcházet „chytrá“ emailová kampaň („spam“), která se mi včera dostala do rukou.

 

V emailu je podepsaná Soňa Staňková a slečna, která mi informace předala, mi potvrdila, že obdržela i dříve zmíněný email s URL webcheckeru, který už znáte:

Web TvojeKariera.cz provozuje společnost Tvoje Kariéra s.r.o. jejímž jednatelem je nám už známý pan Ondřej Pavelka.

Chtěl jsem oslovit některé společnosti, které „inzerují“ na portálu TvojeKariera.cz a zeptat se jich zda vědomě souhlasili s poplatkem a zda jejich registrace byla cílená a jaký měla přínos. ALE?!

 

Pochybné inzeráty na TvojeKariera.cz

Wolf studio, s.r.o.

Třeba teď – první inzerát podal „Pavel W.“ z „Wolf studio, s.r.o.“ Tuhle „technologickou firmu, která se zabývá programováním a vývojem aplikací pro klienty“ ale Google nenajde – jediná odpověď na vyhledání přesné shody je právě inzerát na TvojeKariera.cz 
https://tvojekariera.cz/jobs/33-junior-python-developer

Nebudeme si nalhávat, ale společnost Wolf studio, s.r.o. vůbec neexistuje viz. justice.cz

 

Jdeme dál.

 

Europrima s.r.o.

„Přední výrobce sportovní výživy s vlastní kamennou prodejnou“ Europrima s.r.o. také neexistuje. Existuje ale Europrima CZ, s.r.o.  Zabývá se velkoobchodem, školením a vydáváním publikací. Logo údajné Europrimy ve skutečnosti používá Epalpa.

https://tvojekariera.cz/jobs/30-nakupci

Odkaz na justice.cz

 

 

MegaDesign s.r.o.

Tato společnost opět neexistuje.

K tomu patří informace od uživatele Milan T.

Odkaz na justice.cz

 

Extra print a.s.

Tato společnost taky neexistuje. Jí podobná společnost ExtraPrintCZ a.s. byla vymazána z OR v roce 2012 viz. justice.cz

 

A k tomu popisek neexistující firmy Extra print a.s.

 

Mohl bych takhle pokračovat dál, ale o fejkových inzerátech tento článek není. Jasně, nemusí to nic znamenat a mohu se mýlit a inzeráty jsou opravdu platné. Jen je to při nejmenším podivné.

 

Advokát pana Pavelky

Dostala se mi do ruky rovněž listina, kterou podepsal pan Ondřej Pavelka měsíc po založení společnosti, ve které zmocňuje jistého advokáta ze Zlína. Tato listina byla podepsána 16. 9. 2019 (měsíc po založení Tvojekariéra, s.r.o. -> 14. 8 2019) a podpis uznal za vlastní pan Pavelka 28.12.2019

 

S panem advokátem jsem se spojil, ale nemůže mi samozřejmě nic říci.

Slečna mi sdělila, že byla kontaktována advokátem od pana Pavelky a že její současný „dluh“ naskákal na 22tis korun. Účtovat si za zápis na bezejmenném portálu takovou částku a pak ji vymáhat za pomocí advokáta a navýšit jí tímto způsobem, je pro mě prachsprostá zlodějina.

 

Dále mi uvedla informaci, ze které mám ohromnou radost:

Poškozená kontaktovala přímo pana advokáta, který společnost zastupuje a snažil se částku vymáhat. S informacemi o neplatné smlouvě a argumenty, že smlouvu neuzavřel/nepodepsal jednatel a že není platná a že se s největší pravděpodobností jedná o podvod. K tomu uvedla odkaz na můj předchozí článek. A advokát jí odepsal, že se klient rozhodl částku dále nevymáhat a výzvu mají považovat za bezpředmětnou.

 

Znáte to pořekadlo, že když to pomůže byť jednomu člověku, tak to má smysl? Má to smysl! A mám z toho ohromnou radost.

 

Stali jste se obětí webchecker.eu nebo tvojekariera.cz? Napište mi na [email protected]