Opět tu máme úterý a na řadu přichází další Hosting news. Jedná se již o pátý díl v pořadí. Předchozí články si můžete přečíst zde:

 

Na začátek trošku odbočím a odkážu na dva včerejší články: Prodaná doména #1, Prodaná doména #2

Rozhodl jsem se, že budu psát o svých prodaných doménách. Za prvé kvůli tomu, abych měl i pro sebe nějaký přehled a za druhé i proto, aby tu byl nějaký další obsah, který se věnuje prodeji domén.

 

Dnešní novinky nebudou zaměřené na konkrétní téma, ale projdeme si PHP8, jeden prodej a dozvíme se o dalším výpadku. Jdeme na to.

 

Gigaserver

V Gigaserveru jsme sepsali článek na téma PHP 8 – jak změnit a jaké má výhody? V tomto článku naleznete informace o tom, jakým způsobem lze změnit PHP u Gigaserveru, porovnání rychlosti PHP 8 vs. PHP 7.3 a další informace týkající se například bezpečnosti a aktualizací.

TIP
GIGASERVER.CZ – naklikej si konfiguraci virtuálního serveru – vlastní virtuální server od 114,- Kč měsíčně

 

HOSTINGSOLUTIONS

Společnost HOSTINGSOLUTIONS na svém blogu informovala o nasazení nové verze PHP 8. Jejich blog jsem viděl asi poprvé, nikdy mě jiný článek nezaujal, nicméně PHP 8 je aktuální trend a je potřeba o něm informovat. Více v článku PHP 8.0 DOSTUPNÉ NA NAŠICH TARIFECH

 

Station.cz

Station opět informoval o nedostupnosti webhostingu. viz příspěvek na jejich Facebooku.

 

Všichni si pamatujeme, na jejich poslední výpadek, takže není divu, že první negativní komentář přišel obratem.

 

Subreg

Honzovi Horákovi se povedl pěkný úlovek. Díky cctld.cz a její databázi zaregistroval doménu phpmyadmin.cz
Třeba ho to donutí, aby  cctld opravil do nějaké funkční verze a opravil to zdlouhavé načítání, ale kdo ví..

Honza nelenil a po registraci domény ihned tuto doménu využil k tomu, aby se jejich zákazníci přes ní mohli snadno připojit k phpadminu na jejich serverech. Honza ve svém článku napsal i několik dalších domén, které zaregistroval, ale tu nejzajímavější jsem již zmínil.

 

Váš hosting

Váš hosting si na blogu pro své návštěvníky a zákazníky připravil článek Naučili jsme VPS Centrum monitorovat procesy, převádět WP a běžet na PHP8 🙂
V podstatě se jedná o další report novinek z jejich VPS centra. Novinkou je přidání monitoringu procesů, podpora PHP 8, vlastní migrátor WordPressu, Nový graf pro vytížení CPU / SWAP a další novinky viz. obsah článku. 

 

vpsFree

U vpsFree vyšel článek, který pojednává o informacích o počtu zastoupení OS na jejich serverech. O vpsFree jsem taky nikdy nepsal, ale vidím, že článků mají na blogu poměrně dost. Je fajn, když se hostingovka podělí o nějaké statistiky, které jsou veřejně nepřístupné a napoví i něco o fungování společnosti. Jen pro zajímavost na vpsFree běží 2121 virtuálních serverů od 1433 členů.
Přečíst si o tom můžete tady:   Linuxové distribuce: Ubuntu roste rychleji než Debian, stoupá popularita NixOS

 

Webnode

O Webnode jsem snad nikdy nepsal. Jejich služby nevyužívám a asi ani nikdy využívat nebudu, ale povedl se jim opravdu pěkný prodej, o kterém tu rád napíšu. Belgická webhostingová společnost team.blue (vznikla loni sloučením tří společností: Combell Group, TransIP Group a Register Group) údajně za jednotky miliard koupila právě zmiňovaný Webnode. Statistiky o využívání Webnode z roku 2019 hovoří o 40 milionech uživatelů.

Více informací si můžete přečíst na Lupě od Honzi Sedláka v článku Belgický hostingový obr za miliardy kupuje brněnský Webnode.

 

Wedos

Wedos se na Twitteru podělil o statistiky blokování útoků na WordPress za 24h.

Útoků na WordPress je pořád hodně a proto je dobře, že někteří poskytovatelé hostingu dokáží odfiltrovat útoky už na straně serveru.

 

To je ze světa českých hostingů pro dnešek vše a další článek můžete očekávat opět v úterý u dalších #hostingNews