Je tu úterý a to je čas na další Hosting news. V minulých díle (Hosting news #1, Hosting news #2) jsme řešili kromě útoku na NETIO i nástup nové technologie, kterou je PHP8.  Těmto tématům se dnes nebudeme věnovat, ale podíváme se na další novinky, které si pro nás hostingovky připravily.

Black Friday

Velkou událostí a to nejen u hostingových společností byla akce s názvem Black Friday. Některé hostingovky si připravily zajímavé akce na domény i na hostingové programy. Níže se pokusím uvést ty, které jsem zahlédl a do této akce se zapojily.

exon.io Black Friday

exon.io si připravil zajímavou akci na jejich služby: slevy 20 až 50% na hosting a VPS, platby měsíčně nebo ročně. 

 

Akce byla opravdu jen v pátek, takže již skončila.

 

Forpsi Black Friday

Forpsi si připravilo black Friday na akční cenu pro dedikované servery

Dedikovaný server:

  • 1x CPU Xeon E3-1230 1
  • 16 GB RAM
  • RAID řadič PERC H330
  • 2x SSD Samsung 240 GB
  • 2x 500 GB SATA 7,2k

V rámci akce Black Friday za pouhých 999 Kč bez DPH měsíčně. Serverů je omezené množství, pro objednání či více info pište na [email protected]

Více informací Forpsi veřejně nepsalo, ale dotazem na uvedený email jsem zjistil, že akce stále trvá, že mají tyto servery ještě k dispozici.

 

Gigaserver Black Friday

Gigaserver informoval o Black Friday na svém blogu v článku Black Friday 2020 s GIGASERVER.CZ – sleva na domény až 87 %

Nabídli tyto akční ceny na domény:

  • Sleva na novou registraci .COM za cenu 158,- Kč kód: BF-SLEVA-COM-ZA-158
  • Sleva na novou registraci .INFO za cenu 43,- Kč kód: BF-SLEVA-INFO-ZA-43
  • Sleva na novou registraci .EU za cenu 29,- Kč kód: BF-SLEVA-EU-ZA-29

Jejich Black Friday se týkal pouze domén a to nových registrací na výše uvedené koncovky. Akční slevy na hosting neměli.

Akce skončila včera před půlnocí. Byla omezena do 30. listopadu 2020 do 23:59 hodin.

 

Stable.cz Black Friday

U Stable.cz si připravili pěknou akci na nové objednávky hostingů a to ve výši 80% a 50% slevu na roční provoz serverů. viz: 

  • 80% sleva na první objednávku hostingu
  • 50% sleva na roční provoz serverů

Akce platila do pondělní půlnoci, kód (BLACKFRIDAY2020) bylo potřeba zadat při objednávce na Stable.cz

 

Subreg Black Friday

Subreg si na Black Friday připravil akční cenu na doménu .link
 

Svethostingu.cz Black Friday

Svethostingu.cz si připravil prodlouženou verzi Black Friday: 70% na novou objednávku nejpropracovanějšího multihosting v ČR. Slevový kód BlackFriday2020. Sleva platí do 31.12.2020.

Nevím jestli nejpropracovanějšího (ani popravdě nevím, co si pod tím mám představit), ale akce platí až do konce roku.

 

Váš hosting Black Friday

Váš hosting si připravil krásnou akci na VPS se správou a to za 166Kč měsíčně, ale POZOR tato cena platí i pro následné prodloužení a ne jen na první objednané období.

Další slevou byla 50% sleva na webhosting, který obsahuje 2x více prostoru, než obvykle. 

Akce u Váš hosting už skončila.

 

Wedos Black Friday

Wedos dlouhodobě rozjíždí akce na domény a Black Friday nebyl výjimkou. Na svém webu informovali o akčních cenách domén, které platily do 30.11.2020.

Za zmínku stojí .EU doména zdarma, .ONLINE doména zdarma, .FUN doména zdarma, .TECH doména zdarma.

Akční ceny měli připravené i na VPS a webhostingové programy, kde se slevy pohybovaly mezi 35%-60%. Za zmínku ještě stojí, že některé akční ceny byly i na prodloužení služeb a ne jen na nové objednávky.

 

Pokud jsem na nějakou společnost a její Black Friday zapomněl, tak se omlouvám, ale buď se ke mě nedostala a nebo jsem ji přehlédl mezi těmi všemi akcemi na internetu.

 

Problémy u hostingů

Wedos a ztracené emaily

Dnes se na Webtrhu objevilo vlákno, kde autor popisuje, jak mu Wedos ztratil některé emaily ze schránky. Přiznám se, že mi to trošku smrdí, ale vzhledem k tomu, že Wedos moc na Webtrhu nereaguje, tak uvidíme, jak se k tomu postaví a zda se dozvíme, kde se stala chyba.

 

Problém ESETu a Thunderbirdu

Začátkem tohoto týdne se začaly na internetu objevovat články a návody na to, jak obejít blokaci ESETu a IMAP spojení v Thunderbirdu. Řada zákazníků českých hostingovek si na toto začala stěžovat. Jako první na to upozornil Wedos ve svém příspěvku na Facebooku.

Jako druhý přišel Gigaserver, který si pro své zákazníky připravil kompletní návod, jak dočasně vypnout v ESETu blokaci Thunderbirdu.

Informovat zákazníky i o těchto problémech je základ. Přístup těchto dvou společností se mi líbí.

Kromě Black Friday si některé hostingovky připravily i další novinky.

 

Novinky a akce u hostingů

VPS zdarma

 

Váš hosting si na dnešní den připravil bezva soutěž, ve které nabízí VPSko zadarmo! Stačí jen vtipně okomentovat jejich fotku na Facebooku a automaticky se tím zapojíte do soutěže.

Veškeré podmínky akce a informace o soutěži naleznete na Facebook stránce Váš hosting.

 

Váš hosting

Váš hosting na blogu publikoval jejich Novinky VPS Centra 2.40 , ve kterých pravidelně informují o svých novinkách. Více informací o tomto updatu naleznete v článku.

Další publikací na blogu Váš hosting je článek Jak nakopnout online podnikání? V tomto článku se dozvíte praktické informace o online podnikání. Naleznete tam i informace o projektu Freelo, navolnenoze.cz a doporučení jejich VPS centra a doporučení řady dalších nástrojů a zajímavých webů.

Ačkoliv nechápu, jak v dnešní době může někdo doporučovat portál, kterým je navolnenoze.cz, tak je to po dlouhé době nějaká zmínka o tomto katalogu..

Třeba to někomu přinese štěstí a slávu – o čemž teda silně pochybuju.

 

Gigaserver

V Gigaserveru se pustili do updatu znalostní báze, která se rozrostla o spoustu nových článků a stávající byly doplněny. Je fajn, když hostingovky nepodcení tyto znalostní báze. Usnadní jim to pak třeba odpovědi ze zákaznické podpory, i když v řadě případů jsme slyšeli i to, jak to koncovým zákazníkům nevyhovuje.

Nicméně lidi jsou líný a je potřeba se k nim chovat stejným způsobem. Toho jsem zastáncem i v běžném životě.

 

Ignum

Ignum si pro čtenáře jejich blogu připravil článek na téma Stavíme e-shop na WordPressu ve kterém popisují, jakým způsobem lze snadno postavit eshop na redakčním systému WordPress.

Článek je zaměřený spíše pro začátečníky, protože se v podstatě jedná o stručný popis instalace Woocommerce a samotného WordPressu, spolu s doporučením pár základních pluginů a šablon.

 

Master

Master má poměrně pěkný blog, na kterém publikují i zajímavé články. Jedním z nich je článek, který se týká: Bad bot, botnet a spambot

 Za mě poměrně zajímavé téma, protože jsem se nedávno Botům věnoval v článku Blokace BOTů ze strany poskytovatelů hostingu, kde jsem zjišťoval jakým způsobem  dochází a nedochází k blokaci Botů, které používá Ahrefs. Pokud vás tato problematika zajímá, tak doporučuji oba články k přečtení.

 

To je z dnešního #hostingNews všechno. Děkuji i těm hostingovkám, které mi aktivně poslali tipy na články/témata i Black Friday!

Za týden opět u dalších hosting news 🙂