Osm let publikuji expirované domény

Závěr tohoto roku začíná být zajímavější, než jsem původně předpokládal. Po úspěšném prodeji Hostingy.net a radě dalších prodejů webů a domén se dostáváme do fáze, když oznamuji i výročí webů, které stále mám a o které se starám.

Psal jsem o osmiletém výročí internetového fóra Geekforum.cz a poté i osmiletém výročí Monitoruju.net jako celku. A dnes tu máme hned další dvě výročí, o kterých bych taky rád napsal.

 

8 let expirovaných domén

1.12.2012 jsem poprvé začal publikovat na webu Monitoruju.net expirované domény. Pravidelně každý den se zobrazují v ranních hodinách i domény na následující den. Od 1.12.2012 se nastřádal i obrovský archiv expirovaných domén

 

Pár čísel

Databáze od 1.12.2012 obsahuje na 400tisíc expirovaných domén, které poskytuji návštěvníkům zdarma. Kromě českých expirovaných domén, na webu naleznete i SK expirované domény, PL expirované domény, HU expirované domény.

Za poslední dva roky bylo vygenerováno přes 2500 klíčových slov pro expirované domény, které si návštěvníci stáhli přes nástroj, který to umožňuje viz. níže.

 

Pravidelné publikace

Pravidelně každý rok publikuji kompletní seznam expirovaných domén za uplynulý rok. Jednotlivé archivy mají stovky stažení a dle statistik se těší velké oblibě.

 

Již zmíněné archivy můžete stáhnout zde:

 

Expirované domény za rok 2020 vyjdou opět v lednu v roce 2021 a článek vyjde i na tomto webu.

Monitoruju.net neumožňuje je stažení těchto archivů, ale můžete si stáhnout v csv i seznam domén pro jednotlivý den + můžete vyhledávat Expirované domény podle klíčového slova. Tato služba vám umožní podle výběru klíčového slova stáhnout expirované domény, které v minulosti expirovaly a obsahovaly toto klíčové slovo. Rovněž se jedná o velice populární službu.

 

6 měsíců ve společné kanceláři

1.7.2020 jsme s Jardou ve společné kanceláři. Konečně jsem se nějakým způsobem donutil více makat. Mám k tomu super parťáka, kterej když něco nevím, tak poradí a nemusím se ptát na Facebooku ve skupinách 😀

Za tu dobu jsme vymysleli spoustu společných projektů, které máme v plánu spustit, ale nic se nesmí uspěchat, takže na první kompletní spuštěný projekt stále čekáme 🙂 Jsem rád, že můžu sedět vedle někoho kdo má podobné názory na práci, jako já 🙂 Uvidíme, jak nám to bude šlapat v dalším období.

Tolik k dnešním výročí a večer se těším u #hostingNews.

 

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

5 Comments

  1. Trošku mi přijde, že doba domén už skončila, kolik lidí dnes ještě zadává do adresního řádku www adresu? Naprosto vyjímečně. Typicky se k obsahu dostáváme přes newsletter, sociální sítě, či třeba link v emailu, já tím, že používám záložky se považuji za pokročilejšího uživatele, myslím že záložky moc lidí nepoužívá, jinak by je tam v Chromu nezmršili (nejde tam dát levý bar, proto používám Firefox).

    Dokonce když se mě dneska zeptá někdo na vytvoření webové stránky, tak většině lidem radím, ať si udělají možná nějakou webovou vizitku, ale primárně jedou přes sociální sítě. Web pro živnostníka nebo běžného člověka mi přijde mrtvá věc, na vše jsou nějaké služby.

    1. Asi to bude věc názoru. Samozřejmě jsem za něj rád. Nicméně podle sebe a podle toho, co se stále mezi českými doménami děje (transfery, změny vlastníků, odchyty domén i jejich expirace) si dovolím nesouhlasit. Jen je pořád problém v tom, že se tomu nikdo veřejně nevyjadřuje a to je obrovská škoda.

    2. Zrovna vcera jsem daval na twitter fotku od revenue z parkingu. 40% zisku dela sada 6ti preklepovek nadnarodniho projektu … takze parking, preklepy, atd … to porad vsechno funguje

  2. Ze ses vlastne nepochlubil, zes prodal hostingy.net ? Si psal ze to vidis jako dlouhodoby projekt

    1. Psal jsem to na vícero místech. Asi mě špatně sleduješ. Dlouhodobý projekt to samozřejmě je a i nadále se aktivně podílím na jeho vývoji.

Leave a Reply