Uběhlo to rychle. Před osmi lety vznikl můj první větší projekt a to Monitoruju.net

Za celou dobu fungování na něm vznikla spousta zajímavých nástrojů a systém prošel řadou změn, ať už po vizuální stránce, tak i funkční. V tomto článku bych chtěl shrnout veškeré práce na systému a jeho funkce.

Spuštění Monitoruju.net

12.8.2012 vyšel krátký článek Konečně spuštěno kde jsem o tomto spuštění informoval poprvé. Následovaly další články:

Upgrade monitoruju.net

Po měsíci spuštění přibyla sekce volné domény kde se i v současné době zobrazují volné domény. Ať už se jedná o domény expirované, domény se třemi a čtyřmi znaky a nebo domény složené z obecných slov. 

 

Vstup “Velkého hráče” na monitoruju.net

8.10.2012 se do ceníku domén zapojila i společnost Forpsi, což jsem bral osobně za veliký úspěch. Ceníky domén se berou automaticky od poskytovatelů/registrátorů pomocí jimi vytvořených XML feedů. Od začátku jsem se vlastně potýkal s přívětivým přístupem všech zapojených společností do systému. Tady jsem poprvé začal sledovat služby a nabídky jednotlivých poskytovatelů, ze kterých čerpám do teď. 

V tu dobu se odebíraly a monitorovaly ceny domén od 14ti společností: Ebola, Subreg, GigaServer, TeamExon, Zoner, Tele3, Blueboard, Hukot, HexaGeek, Wedos  (manuálně),  HostingSolutions, Mujhost, Relaxhosting a Forpsi

 

Redesign Monitoruju.net

Koncem roku 2012 proběhl první zásah do designu webu, aby lépe vyhovoval návštěvníkům a především mě pro další funkce a rozšíření systému. 

Pro ukázku zasílám pradávné screeny z některých součástí webu:

 

Docela masakr ne? 🙂 Obzvláště pak ten banner Hexageeku. V tu dobu se začaly objevovat první články o Monitoruju.net od blogerů apod.

 

Rok Monitoruju.net aneb jak to vše začalo

První a poslední shrnutí výročí tohoto projektu (njn flákač jsem a 7 let jsem na tyto články docela kašlal) a to rok po jeho spuštění. Po roce fungování se odebírala data o doménách od 24 společností

V tu dobu se rovněž plánoval další redesign, protože bylo potřeba se připravit na mobilní návštěvníky. Možná si tento vzhled ještě někdo z vás pamatuje.

 

Nejdůležitější funkce Monitoruju.net

Pak jsem vždy jen publikoval články o nových funkcích a úpravách buďto tady na webu a nebo na Twitteru.

Za nejdůležitější funkce Monitoruju.net považuji:

 

Web Monitoruju.net navštívilo od začátku statisíce návštěvníků. Dostal jsem řadu námětů na vylepšení a z webu se pravidelně čerpá na archivy expirovaných domén, které pravidelně publikuji každý rok a to zcela zdarma. Pokud by někdo nestihl, tak tady jsou:

 

V podstatě díky Monitoruju.net vznikl i WPCesko.cz, kde jsem vyzkoušel několik webhostingů a otestoval rychlost jednotlivých instalací na serverech společností. Tento projekt jsem nedávno prodal.

Díky Monitoruju.net jsem si udělal široký přehled napříč společnostmi, které poskytují hosting a umožňují registraci domén. S řadou majitelů jsem se setkal osobně a řada z nich se na mě stále obrací kvůli analýzám a konzultacím. V současné době má Monitoruju.net opět jiný design, než na začátku a řada dalších funkcí přibyla a přibývá – obzvláště z oblasti domén.

 

Další článek bude (doufám) ohledně spuštění nového srovnávače hostingů, o kterém jsem vás již několikrát informoval tady na blogu a i na Twitteru a na kterém pracuji téměř každý den a blíží se jeho spuštění.

Používáte Monitoruju.net? Jaké funkce především?

 

 

 

 

Kategorie:

Články, Projekty,

Aktualizováno: 16. 8. 2020