A je to tady:) Někdy v červnu jsem začal dávat dohromady seznam hostingů a sepsal článek: K čemu potřebuji seznam webhostingů? a začal se rozšiřovat seznam společností a s ním narůstal i počet tarifů.

Aktuálně mám v databázi tyto data:

  • Počet společností: 56
  • Počet tarifů: 269

Jedná se prozatím pouze o webhostingové tarify (webhosting + multihosting). Postupně budu zařazovat i free hosting, FTP hosting, mail hosting a další typu VPS/managed apod.

Prvních 30 společností jsem zpracoval v půlce července a měl jsem tedy základní databázi společností, která se začátkem srpna rozrostla o dalších 25. Aktuálně jich je už 56 a ještě nějaké mám v záloze. Jedná se o české společnosti, ale bylo mi doporučeno zahrnout i nějaké větší slovenské. Když na to bude čas, tak je rád přidám.

Základní rozdělení tarifů

Nejlevnější hosting

Tato sekce je vytvořena především pro ty, kteří chtějí ušetřit a nebo jim stačí nejlevnější hosting. Celkem je seřazeno 250+ tarifů. Dodatečné filtrování vlastností tarifů můžete pomocí filtrů v pravém sloupci.

Multihosting

Tato sekce je speciálně věnovaná tarifům, na kterých můžete hostovat dvě a více domén. Takový hosting označujeme jako multihosting. Dodatečné filtrování vlastností tarifů můžete pomocí filtrů v pravém sloupci.

SSD hosting

Speciální doplňková kategorie určená SSD hostingům. SSD hostingem označujeme pouze tarify, které jsou hostovány na serverech, které používají pro uložení dat SSD disky. Tyto servery jsou oproti běžným serverům v základu rychlejší a spolehlivější. SSD disky nemají mechanické části, takže jsou oproti běžným diskům méně poruchovější a náchylnější na provoz.

Webhosting

V této sekci jsou všechny webhostingové tarify, na kterých můžete hostovat pouze jednu doménu. Jedná se o nejrozšířenější řešení a tomu odpovídá i počet tarifů v této sekci.

Windows hosting

Windows hosting je hosting webových stránek, který používá operační systém Windows. Je to celkem specifická sekce a tomu odpovídá i počet tarifů.

WordPress hosting

WordPress hosting je speciální hostingový program, který je určen pro hostování webů na redakčním systému WordPress.
Tyto tarify mají nastavení serverů na míru pro redakční systém WordPress. Jedná se především o možnost instalací WordPressu na jedno kliknutí a především o úpravu technických parametrů, jako je memory_limit, max_execution_time a další.

Dále jsem vytvořil i pár dalších doplňkových sekcí: Node.js hosting, Python hosting, Ruby on Rails hosting a rozpracovaný Email hosting.

Nejoblíbenější hosting

Tato sekce je ve výstavbě, protože je potřeba získat od návštěvníků nějaké recenze a hodnocení tarifů/společností.

Tohle byly základní rozdělení tarifů a pojďme se podívat na další funkce tohoto webu.

Vyhledávání hostingů

Tato sekce je zatím ve verzi beta. Jedná se o základní filtrování jednotlivých tarifů. V prvním kroku si návštěvník může vybrat požadovaný počet hostovaných domén. tj vybere si tarify, na kterých je možné hostovat jemu zvolený počet domén.

Ve druhé kroku dochází (na základě předchozího) ke zvolení celkového prostoru, který můžete u konkrétních tarifů využít.

Dodatečné filtry v sidebaru

V pravém sidebaru si na většině stránek můžete rovnou zvolit mezi základními filtry a těmi jsou: Filtr dle ceny, Výběr společnosti, Počet hostovaných domén, PHP memory_limit, Celkový prostor.

Parametrické vyhledávání bude ještě v nejbližší době upraveno tak, aby zahrnovalo veškeré možné filtry.

Aktuálně v databázi mám tyto parametry:

max_execution_time, Maximální počet hostovaných domén, Maximální počet souborů, Maximální velikost databáze, Maximální velikost schránky, memory_limit, Počet aliasů, Počet databází, Počet e-mailových schránek, Počet FTP účtů, Počet subdomén, post_max_size, Prostor, Prostor pro databáze, Prostor pro emaily, Prostor pro web.

Pomocí těchto základních parametrů si může návštěvník zvolit nejvhodnější tarif, který mu bude vyhovovat a bude odpovídat jeho představám.

Ve většině případů bylo čerpáno z webů jednotlivých společností a v jednotkách případů jsem je o doplnění žádal emailem.

Abecední seznam poskytovatelů

Tohle je spíše taková doplňková sekce, ve které naleznete abecední seznam všech společností, které jsou zařazeny v systému. Po rozkliknutí společnosti se zobrazí poskytované tarify od konkrétní značky, které můžete dále filtrovat.

Slevové kupóny na hosting

Tohle je sekce na kterou jsem obzvláště pyšný. Podařilo se mi získat a domluvit 10 slevových kupónů pro návštěvníky Hostingy.net a to v unikátním tvaru pouze pro tento portál. Na žádném jiném webu, nebo slevovém portálu toto nenajdete. Ani v takovém počtu a ani v takové výši. Slevy jsou platné pro nové objednávky.

Společnosti, které poskytly slevové kupóny: Wedos, Mydreams, Gigaserver, Ebola.cz, exon.io, WP-Hosting, Netio, Stable, Váš hosting a Hostliner.

Přislíbené mám ještě slevové kupóny od Active 24 a snad G-hosting/Station, až to Honza zabuduje do systému.

Na webu naleznete i sekci články. V této sekci budu pravidelně publikovat články na téma hosting. Mám domluvené i nějaké guest posty od známých lidí a hostingových společností.

Bude se jednat o technické články, novinky od jednotlivých společností, ale i o vysvětlení pojmů – jako jsou memory_limit, max_exec_time a další. Bude se jednat převážně o parametry, které přímo souvisí s výběrem hostingu.

Když jsem nedávno počítal, kolik jsem na tom strávil času, kolik do toho bylo zapojeno lidí a celkově kolik to stálo, tak bychom se dostali na částku někde kolem 100tis. V některém z předchozích článků jsem psal, že se tomu poslední dobu věnuji téměř na fulltime a nic pořádného kolem nedělám, tak snad se vám bude web líbit a pomůže vám s výběrem toho správného webhostingu. A když mi to vydělá nějakou kačku, tak budu samozřejmě rád, ale není to priorita.

Plány do budoucna?

Rád bych celý portál rozšířil především o tématické články, vylepšení filtrů a nějak zautomatizoval update technických parametrů a cen tarifů. Možná za pomocí XML feedů, jako tomu je u ceníku domén na webu Monitoruju.net, který hodlám s tímto novým webem propojit. Budu muset nějakým způsobem vymyslet, jak web monetizovat, protože se nechci dostat do stavu, kde budu návštěvníkům doporučovat a vnucovat služby nějaké konkrétní společnosti za účelem zisku z affiliate.

Tohle se mi nelíbí a jsem zásadně proti tomu. Takových webů jsou tu spousty. Monitoruju.net si taky jede vlastní (originální) cestou a Hostingy.net jej budou následovat.

Pokud máte nějaké nápady na vylepšení, zájem o guest post a nebo najdete nějakou chybu, či nedostatek na webu, tak mi prosím napište tady do komentářů a nebo kamkoliv jinam.

Díky.