Opět tu máme úterý a na řadu přichází další Hosting news. Jedná se již o čtvrtý díl v pořadí. Předchozí články si můžete přečíst zde:

 

V dnešním článku si projdeme společnosti, které nabídly EU domény za akční cenu, při objednání na 10 let, podíváme se na zajímavé články, které hostingovky publikovaly. Máme tu i jeden výpadek a parádní nový web od Gigaserveru.

 

WEB4CE výpadek

Začneme tím nejméně příjemným a to je výpadek, který mj. postihl i společnost WEB4CE. Není to tak dáno, kdy jsem informoval o útoku na Gransy, nebo na NETIO (řešilo se v Hosting news #1) a máme tu další problém, který ovlivnil funkčnost několika společností včetně WEB4CE. 

Celá věc se udála již 2.12.2020, ale protože to bylo den po vydání Hosting news #3, tak jsem tuto informaci zařadil až do dnešního článku. Příčinou nedostupnosti byl výpadek páteřní konektivity mezi poskytovatelem konektivity jejich společnosti a nadřazeným páteřním operátorem. Bohužel výpadek proběhl současně na hlavní i záložní konektivitě, kterou pro podobné případy drží. Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst na webu WEB4CE.

Podle statistik od CZ NIC (odkaz) má WEB4ce na starosti na 3500 hostingů, takže se jednalo o poměrně velký počet webů, které přestaly na nějaký čas fungovat.

 

Bohužel se jednalo o nezaviněný výpadek, ale i to se stává. Chválím informovanost a vyjádření o výpadku na webu.

 

 

Registrace .EU domény za zvýhodněnou cenu

Každou chvíli můžeme na internetu vidět, že se někde promuje EU doména a s tím jsou spojené různé akce, jako je například registrace zdarma, registrace za sníženou cenu a zvýhodněná registrace na 10 let za výhodné ceny. Jedna takový teď právě probíhá.

Pěknou sumarizaci na svém webu připravil Drago ve svém článku Superakce na .eu doménu je tu znovu! Za pouhých 10 EUR získáte .eu na 10 let.

Já jsem o tom samostatný článek nepsal, jen jsme o tom informovali na blogu Gigaserveru v článku Zvýhodněná cena .EU domény s registrací na 10 let je opět zde!

Společnosti, které se do akce zapojili jsou jen 4 a tady jsou jejich ceny:

Registrátor Cena Poznámka
Gigaserver 269 CZK Nutno použít kupón EU-NA-10-LET
Wedos 290 CZK Akce končí dříve (09.12) a doména musí být uhrazena do 10:00 10.12. Všechny neuhrazené objednávky budou stornovány.
Czechia 399 CZK Akce platí do 10.12 a peníze musí být uhrazeny do 15:00 10.12
Subreg 548,40 CZK Do 10.12.2020

Zdroj: 404m.com

 

Většina akcí platí ještě dnes, tak můžete ještě využít. Je škoda, že takové akce neumožňuje i CZ NIC. Třeba by to pomohlo k nárůstu počtu českých domén.

 

 

Ignum

Ignum spustilo web otociteto.cz, což je v podstatě projekt, který má pomoci různým podnikatelům zvládat přechod do online prostředí. Ignum jim nabídne doménu a SSL certifikát zdarma + webhosting na 6 měsíců rovněž zdarma. 

Za mě super akce a každý takový projekt, který pomáhá ostatním vítám. Pěkná práce.

Ignum na svém blogu pravidelně publikuje články. Nejnovější je na téma pluginů pro eshop na WordPressu a opět se jedná o článek, který je spíše pro začátečníky. Věnuje se pluginům jako jsou WooCommerce, BigCommerce, MemberPress a Easy Digital Downloads. 

 

 

Master

I Master se rozjel na blogu se svými články a nejnovější je o rozdílu cloudu a multicloudu a nese název: Hybridní cloud vs. multicloud: co to je a jaký je mezi nimi rozdíl?

Po přečtení tohoto článku budete mít jasno, jaký je v těchto službách rozdíl a co která umí.

 

Gigaserver

Gigaserver si před koncem připravil pro své zákazníky nový web. Web je rychlý, přehledný a snadno použitelný i na mobilu. Web je plně responzivní a oproti předchozímu webu je to velký rozdíl. Novinkou je hlavně konfigurátor virtuálních serverů a to jak ve variantě managed tak i v dedikované variantě. Cena serveru se pohybuje od 140 Kč DPH za měsíc. Zároveň byl nasazen nový chat pro lepší NONSTOP podporu. 

Zpřehlednili i nabídku tarifů, kterých mají opravdu hodně a vybere si každý viz. přehled hostingových tarifů

 

Mě osobně se velice líbí. Sice může budit trošku depresivním dojmem díky své barvě, ale myslím si, že je to jen o zvyku. Dle mého je o mnoho lepší, než ten předešlý.

Však vyzkoušejte sami gigaserver.cz

Líbí se vám web Gigaserveru? Měli by něco změnit? Dejte určitě vědět buď na email a nebo do komentářů.

 

Za týden opět u dalších hosting news 🙂

Kategorie:

Hosting, Novinky,

Aktualizováno: 8. 12. 2020