Netrvalo to ani rok a Alkobazar má za sebou překročení dalšího milníku. Před časem jsem na Twitteru psal, že v systému je už zaregistrováno přes 1000 uživatelů, dnes už jich je téměř 1100. No a dalším velkým milníkem, ve který jsem na počátku spuštění Alkobazaru ani nedoufal, je počet inzerátů, který v současné době rovněž převyšuje počet 1000.

 

1000 aktivních inzerátů

Moc dobře si pamatuji, když se na Alkbazaru objevil inzerát s pořadovým číslem 10, pak 100, ale nikdy jsem nevěřil, že by se mohlo stát, že bych jich bylo někdy 1000. A je to tu. Alkobazar byl spuštěn v říjnu 2020, takže to netrvalo ani rok. Článek o spuštění a prvních plánech si můžete přečíst zde: Spouštím nový unikání projekt – Alkobazar.cz

Když to tak zpětně pročítám, tak vidím, kolik práce to dalo a kolik nových funkcí od spuštění vzniklo. Nebudeme si nalhávat, většina funkcí byla díky podnětům od uživatelů. Komunita je tam opravdu velká a aktivní.

 

1000 registrovaných uživatelů

Jak už bylo zmíněno výše, tak Alkobazar před nedávnem oslavil i tuto parádu. Aktuálně je v systému téměř 1100 zaregistrovaných uživatelů a každý den přibývají noví a noví.

Pár zajímavostí k uživatelům:

  • Počet uživatelů: 1071
  • Počet odeslaných zpráv: 22 900
  • Počet udělených/obdržených hodnocení: 440

Líbí se mi, jak uživatelé využívají i těch hodnocení.

 

Na Alkobazaru nejsou podvodníci

Za celou dobu fungování jsme nemuseli řešit jediný podvod. Ano, nebyl zaznamenán ani jediný podvod, nebo pokus o něj. A to s uživateli řeším někdy i opravdu pikantní „problémy“, ale teď vím, že s klidem mohu říci, že na Alkobazaru nejsou podvodníci. A i to svědčí o bezproblémové komunitě lidí, kteří na Alkobazaru jsou. Komunita je to, na čem staví. Vždy se snažím vyjít s uživateli tak, aby byly spokojeny obě strany. Jak jsem již psal, tak spousta funkcí, kategorií a vylepšení byla na základě podnětů od uživatelů. Za to jim patří obrovský dík.

 

Prodej Alkobazaru

Tohle bylo rovněž hodně diskutované téma. Jednoho dne jsem si řekl, že bych mohl zkusit alkobazar prodat a tak jsem jej nabídl asi na 14 dní k prodeji. Jak pomocí webu, tak i někde na Facebook skupinách. Dostal jsem nabídky od 10k do 160k, ale akonec jsem se rozhodl si jej nechat. V současné době navštíví Alkobazar měsíčně na 30 tisíc návštěvníků. Obraty z affiliate jsou kolem 100tis pro partnery které využívám: Alkohol.cz, Lihovarek.cz, Vicom-vino.cz (obrat != provize). Vzhledem k tomu, že Alkobazar není primárně stavěn jako affiliate web, tak za mě celkem slušné. S tím affiliate je to celkem problém. Na webu je vysoký počet uživatelů a vysoká návštěvnost, ale nabízejí/poptávají se tam lahve, které běžně nikde nekoupíte a s tím souvisí i zaměření návštěvníků. Ti nehledají obyčejné lahve, které si mohou koupit kdekoliv, ale ty, které kdekoliv koupit nemohou; pouze u nás 🙂

O prodeji samozřejmě uvažuji stále, ale zatím nepřišla taková nabídka, která by mě oslovila, abych Alkobazar prodal 🙂

 

Co bude dál s Alkobazarem?

Ten samozřejmě bude fungovat dál i když si to někteří nepřáli viz. můj článek Pohádka jménem Alkobazar, ve kterém jsem popisoval nepříjemné věci, které jsem musel absolvovat za dobu fungování portálu. Situace se už trochu uklidnila a tak se Alkobazaru věnuji dále.

Každý týden vznikají nové a nové spolupráce, tady jsou některé z nich:

 

Je toho už opravdu hodně a s řadou dalších zajímavých eshopů jsem v kontaktu, takže ještě další nové přibudou.

Zajímavostí jsou i slevové kupóny na alkohol, které nikdo jiný nemá. Řada slevových portálů jen láká lidi na nefunkční slevy a vydělávají tím na provizích. U nás to funguje jinak. Naše slevy opravdu fungují. 

 

Mrknout se na to můžete v článcích:

 

Další články a slevy budou následovat. Zatím mě to pořád ještě baví, takže se milovníci dobrého pití mohou těšit na další novinky a zajímavý obsah.

Kategorie:

Projekty,

Aktualizováno: 30. 6. 2021

Štítky: