Je tomu už docela dlouho, kdy jsem si naposledy veřejně na něco stěžoval. Tenkrát to odnesl Wedos s článkem WEDOS NE. Bohužel nastal další případ a tak jsem se rozhodl k publikaci tohoto článku.
Ani sám nevím proč, ale testoval jsem něco na Ebola hosting a přesunul jsem tam pár svých webů. Mezi nimi byl i tento blog Wladass.cz.
Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl pravidelně publikovat články na tomto blogu, jak jsem psal v minulém příspěvku: Vracím se k pravidelnému blogování, tak i mě samotného štvala špatná odezva serveru a dlouhé načítání blogu. Rozhodl jsem se tedy vše opět přesunout na ověřený kvalitní hosting exon.io
Proč ne Ebola?
Dříve jsem s nimi neměl sebemenší problém. Využívám tam aktuálně tarif eBola ADVANCED, na kterém můžete mít až 12 domén s 30GB prostoru.
Testoval Ebolu ve spojitosti s testy na WPčesko.cz a tam se jen potvrdilo, že Ebola již není to, co bývala. Vyměnili jsme si se supportem pár emailů a nebyli schopni zodpovědět, proč je to tak pomalé. Nemají žádný monitoring apod, takže mi ani nedokázali říci, zda mi na účtu nějaký web zlobí a zpomaluje tím ostatní weby, které jsou na multihostingu. Takže v současné době vše přesouvám pryč, jak jsem již avizoval v mém Tweetu:
Přijde Vám https://t.co/LiEGOVpk05 rychlejší? Ano, protože jsem se konečně dokopal vyhodit to z Eboly pryč. Díky @exontech a @litespeedtech pic.twitter.com/Ww7Coe5uQ1
— Vladimír Pilný (@Wladass) August 7, 2019
Ukázka měření
Tohle prostě na WordPress blogu o 14ti článcích nechceš..
Nesmyslný limit na emailové schránky
Další věcí byl limit na emaily. Maximální možné nastavení schránky je 10 000MB/10 000 emailů. Mám obsazeno nějakých 13% (1 348MB), ale narážím na limit emailů s počtem 9300. Furt mi chodí notify email o tom, že mám zaplněnou schránku a to mě dost sere. Samozřejmě to navýšit nelze, takže mám smůlu. Ověřoval jsem si tento „problém“ nezávisle u tří poskytovatelů hostingů a nikde by to neměl být problém. Samozřejmě, pokud mají zálohy nastavené špatně, tak to problém být může. Nastavení inkrementálního zálohování je rozdíl od toho, pokud zálohují všechno. Ale to už se nedozvíme.
Hosting, který striktně nedělá individuální služby, ten nemá šanci uspět v dnešní konkurenční době. Jasně řeknete si.. Co chceš za kilo měsíčně. No něco, co bude fungovat samozřejmě.
Proč exon.io?
Miluju cPanel <3 Ne ale vážně. Neznám na české, nebo slovenské scéně nikoho, kdo by cPanel používal v základu. Je to skvělá věc. Přehledná správa účtu od databáze po emaily a FTP. Spolu s antivirem a monitoringem máte kompletní přehled o svém účtu v přehledné administraci.
Vyzkoušet cPanel si můžete na jejich webu.
Náročnější aplikace
V podstatě od začátku fungování Monitoruju.net běží tento web na exon.io Již několikrát se mi stalo, že jsem potřeboval navýšit výkon. Nikdy to nebyl problém. Povolení funkcí, které jinde neběží a nebo jen na vlastním VPS rovněž nejsou problém. Navíc kde jinde můžete hostovat aplikace v PHP, NodeJS, RubyOnRails nebo Python v jednom produktu 🙂
Ne tohle není PR článek pro exon.io ale jen poznatek spokojeného klienta.
Kde hostujete svoje weby a proč? 🙂
cPanel se bezne pouziva v zahranici. Chteli jsme ho nasadit i u nas, ale byl absolutni nezajem ze strany zakazniku. Ja osobne problem v tehle reseni vidim ten, ze funguji vyborne, pokud funguji. Jakmile se zacne neco srat, admin nema moc sanci s tim neco udelat 🙁
Díky za reakci. Samozřejmě má to svoje proti, pokud nepoužíváš svojí admin, ale po vyzkoušení desítek administrací mi cPanel přijde prostě nejpřehlednější. Aplikace na jedno kliknutí, správa databází, FTP apod. Vše přehledně a podle kategorií, ale to tobě nemusím vysvětlovat.
Za pár rokov čo máme cPanel takmer všade bolo pár prípadov kedy chybou v software niečo nefungovalo vždy ale ich platená podpora našla riešenie. Bežne odpovedajú do 60min. Inač komponenty ako FTP, Emaily, Databáza to je štandardne ako custom riešenie. Je to všetko otvorené. My napr. 95% managmentu robíme cez konzolu a nie cez WHM to je skorej také udelátko na správu účtov.
Napr. osobne som si myslel že viac problémov bude v Litespeed Web Server. Nie je to Opensource nemá to komunitu ako Apache alebo Ngnix. Musím však povedať že ich podpora dokonca sama pošle build ak detekuje crash (automaticky posielame dump ak to spadne).
Celkovo tak bola nutná podpora cPanelu tak 5x od kedy ho používame. To isté platí pre CloudLinux a Litespeed Webserver.