Rozhodl jsem se obnovit nějaké pravidelné blogování na tomto blogu. Blog jsem založil v roce 2012 a na začátku měl celkem i úspěch a pravidelností publikování se dostal do podvědomí řady návštěvníků. Postupem času upadal a stalo se z něj odpadiště článků a mini příspěvků na téma aktualizace mých webů a projektů. Chtěl bych se vrátit k nějaké pravidelnosti a odbornosti.

Proč jsem přestal blogovat

Asi to všichni znáte. Internet dává možnost komentovat všechno, co napíšete a publikujete. Hejtovat a kritizovat lze v dnešní „anonymní době“ snadněji, než-li dříve. A to dokáže spoustu lidí otrávit a odradit od tvorby.

No dobrý kecám. Byl jsem jen línej cokoliv psát a tvořit. Co pro mě nemělo možnost zisku, to jsem nedělal a blogování patřilo mezi tyto činnosti, takže jsem se na čas odmlčel. A publikoval jsem jen novinky na svých webech, nebo projektech. I kvalita příspěvků a článků se zhoršila i z časového důvodu i samotné nechuti cokoliv psát a tvořit.

 

Proč jsem začal blogovat

Opět jsem se dostal do fáze, že bych se chtěl podělit se svými zkušenostmi s dalšími lidmi. Začal jsem se více věnovat offline byznysu, o kterém bych také chtěl psát nějaké články. Je to pro mě novinka a na začátku jsme se s tím docela prali, ale nyní jsem ve fázi, že se tomu věnuji na fulltime a na online věci není moc času, maximálně někdy po večerech a o víkendech.

 

O čem budu blogovat

Chtěl bych začít publikovat články na téma offline podnikání. Něco ve stylu „vypusťte ajťáka ven mezi lidi a čumte, jak se ztratí“ 😀 Blog bude víceméně to, co býval. Témata budou obecná i odborná. Na ty hodně odborné si nechávám Wladass.net Chtěl bych i nadále psát o doménách, hostingách a věcech co mě baví, ale i o již zmiňovaném offline podnikání, které mě do jisté míry živí a zásobuje prací a žere mi spoustu času.

 

Co se za poslední dobu událo?

Takže co jsem za poslední dobu dělal a co podělal? 😀

Už nedělám sídla a nezakládám firmy

Od dubna 2017 jsem přestal komerčně zakládat firmy a zařizovat sídla pro s.r.o. a osvč. Vyzkoušel jsem si to a cca 7 let jsem se tomu naplno věnoval. Poznal jsem spoustu zajímavých lidí. Zajistili a zařídili jsme sídla pro více než 3 tisíce společností a to určitě stojí za zmínku. Založilo se desítky a možná stovky společností na míru a dostali jsme se do podvědomí široké veřejnosti a myslím si, že jsme mohli konkurovat velikánům, jako je zalozfirmu.cz aj. Byla to zajímavá životní etapa, ale vše jednou končí a proto jsem tento byznys opustil, firmu prodal a přestal spolupracovat se sidlo.biz a zalozeni.cz Pro pár mých klientů tyto služby poskytuji dál, ale ve značně omezeném počtu a klienty si víceméně vybírám, ostatní přehazuji jinam.

Navázal jsem spolupráci s Gigaserver.cz

Jak už si asi většina lidí, kteří mě sledují na Twitteru a Facebooku všimla, tak od listopadu 2018 jsem začal psát články pro Gigaserver.cz na jejich blogu, kde v současné době mám za sebou 30 článků. Na starosti mám kromě psaní článků i testování různých věcí. V poslední době třeba novou administraci. Starám se i o sociální sítě aj. Spolupráce s GS mě baví a jsem rád, že mi zůstalo ještě něco, co jsem dělal dříve a co bylo v podstatě moje první zaměstnání ( tenkrát v roce 2010 jsem nastupoval do station.cz jako tech support). Mohu zúročit svoje mnohaleté zkušenosti v oblasti domén a hostingů, kterých mám díky Monitoruju.net dostatek. 

Vyzkoušel jsem si taxikařit

No tvl to byla jízda. I tady jsem samozřejmě poznal spoustu „zajímavých“ lidí 😀 Ale po tom, co mi rozbili držku, tak jsem toho nechal. Životní zkušenost, ale nikdy více. I když se kolem aut točí i můj další byznys, tak tohle už nikdy. Makat 12h denně není nic pro mě. S tím bojuju už od svých 18ti let. 

Založil jsem autodopravu

Trošku to souvisí s tím taxikařením, ale v dubnu 2018 jsme založili se společníkem autodopravu. Na začátku to mělo být jen na smluvní přepravu, což měl být jakýsi upgrade taxikaření s tím rozdílem, že nevozíš vožralý dementy a nemusíš někde čekat na to, až si někdo zavolá taxíka. Postupem času se to zmigrovalo do autodopravy, jako takové. Nakoupily se auta, zaměstnali se řidiči, utratily se prachy a frčí to. Aktuálně máme 6 dodávek a dvě auta na smluvní přepravu, která nám tak nějak zbyla, ale generuje zisk, tak je škoda to pustit. Máme v plánu si pořídit ještě 4 dodávky a opřít se do toho ještě trošku víc. I když jsem pořád plný obav a jsem opatrný, tak si myslím, že to v budoucnu bude ještě zajímavý byznys.

O tomhle bych chtěl napsat i samostatný blogpost, protože je to pro mě něco nového a neustále se učím a zjišťuji nové a nové věci.

Dostal jsem ban na Webthu

Asi jsem o tom úplně nechtěl psát, ale na Twitteru se to hodně probíralo a dokonce jsem si „zasloužil“ i vlastní téma na Webtrhu – Wladass dostal ban No co už 😀 Profil od roku 2010, 545 bodů a 30 hodnocení za obchody a dostanu perma, za off-topic. S odstupem času jsem se s tím asi už srovnal. Vyjadřuju se tak, jak se vyjadřuju a jinej už asi nebudu 🙂 Jak zpívají Alkehol – Svět patří těm co se neposerou

Alespoň bude víc času na rozjezd Geekforum.cz který se snažím rozjet už od roku 2012 😀 

 

Založil jsem WPčesko.cz

Na tenhle projekt jsem docela pyšnej. Založení WPčesko.cz , otestování spousty společností a omrknutí technologií, mě posunulo zase o krok dál. Vyzkoušel jsem si nové technologie, vyzkoušel jsem si služby, otestoval výkony serverů a o výsledky jsem se veřejně podělil s ostatními. Však sami mrkněte na testy . Další společnosti jsou v plánu, ale poslední měsíc jsem se k tomu nedostal, ale vše napravím. Roste mi konkurence v podobě „ultimátních testů„, tak musím zabrat. I když tam se o kvalitě dá pochybovat, ale o tom jindy.

Po patnáctém testu budu psát sumarizaci těchto testů. Docela mě překvapilo, jak spousta firem chce konzultovat výsledky a ptají se jak a co má konkurence apod. Jsou i firmy, které dopadly v testu velmi špatně, ale je jim to očividně jedno. Tam bych nehostoval ani statickej web.

Osobní život

Přestěhoval jsem se

Jo je to strašně důležitá zpráva, bez který byste nemohli být, já vím 😀 100m od nemocnice, prej abych to měl příště blízko 😀 Ale osobně bych rád byl pár dalších let bez operací. Dvě za poslední rok stačily.

Šťastně zadanej

No i tohle je strašná novinka 😀 Je to sice teprve rok a půl, ale pro mě další životní zkušenost a příjemná změna společného bydlení 🙂 Osobní život si hlídám a střežím, takže to je asi všechno, co bych vám k tomu chtěl říci 🙂

 

Plány do budoucna

Nedokážu dodržet ani deadline. S ToDo listem mám taky problémy, ale jisté plány a cíle musí mít asi každý. Na Twitteru jsem psal:

 


 Ale jak jste asi pochopili, tak to nemám šanci stihnout a asi ani nechci. Je toho teď tolik, že by mi to uškodilo víc, než pomohlo. Tak budu muset s plnohodnotným flákáním asi ještě počkat 😀

Chtěl bych ještě víc podpořit autodopravu. Jak finančně, tak i časově. Pořád si myslím, že to dost flákám a že by z toho dalo vyždímat daleko víc. I když mě absolutně nebaví řídit, tak budu muset 😀

Chtěl bych podpořit pasivní příjem. Všem je jasný, že mít pasivní příjem neznamená být pasivní. I Webům se člověk musí věnovat. I když to teď sype nějaký drobný, tak by se to taky dalo daleko více ždímat a mít z toho víc. Mám desítky domén, které mi leží hladem a které nevyužívám, spoustu rozdělaných projektů, ale jsem prostě línej, tak z toho nic není. 

 

Takže jsem zpátky a z toho máte určitě všichni radost 😀

Kategorie:

Novinky,

Aktualizováno: 4. 8. 2019