Jednou takhle projíždím některé domény co mám u wedosu a najednou jsem zjistil nemilou věc, která mě dost nasrala.

Na doméně, kterou jsem kdysi (13.9.2012) zaregistroval u wedosu a nechal jsem jí tam být, jsem objevil nějaký obsah. Doména je to : clanky-pr.eu

[singlepic id=30 w=320 h=240 float=]

Říkám si do prdele co to je ? Jak se mohl dostat na mou doménu, kterou mám já v administraci, nemám pro ní objednaný žádný hosting, DNS jsou nastaveny defaulně na wedosu, mohl objevit nějaký obsah ? Pro jistotu jsem to tedy ještě prověřil.

V administraci je :

[singlepic id=31 w=320 h=240 float=]

DNSka:

[singlepic id=32 w=320 h=240 float=]

IP adresa 46.28.105.33 je samozřejmě wedosu.

Napadly mě teda 3 možnosti. Buďto domény, které mají DNS už nastaveny na wedos jdou přidat v administraci od kohokoliv a vytvořit jim hosting, nebo jdou přidat jako alias k jiným doménám a nebo třetí možnost, že tato doména někdy u wedosu už byla a má u nich ještě zachované soubory a ty se nyní zobrazují na doméně.

 

Chat s Wedosem

Rozhodl jsem se tedy, že napíšu rovnou do wedosu, abych zjistil, kde je chyba, jelikož vím, že určitě není u mě.

[singlepic id=33 w=320 h=240 float=]

Možná je to ode mě trošku hnusné uvádět i jméno pracovníka, ale za svou odpověď se on stydět nemusí.

Závěr

Co z toho tedy plyne ? To, že wedos při aktivaci nových domén v systému nijak nekontroluje, jestli u nich doména někdy byla, jestli doména nemá založenou složku se soubory u nich na serverech a ani nic podobného. U stationu se to vždy řešilo při aktivaci domény, aby se tomuto předešlo něco ve stylu rm -rf /home/www/$domena && mkdir /home/www/$domena + se po expiraci domény nebo změně DNS automaticky mazal apache. Čili pokud by někdy náhodou mělo dojít k tomuto jevu ala zapomenutá doména, tak by stejně nebyl zobrazen žádný obsah, ale nějaká default page, kterou station používá. Nehledě na to, že jen tak prozradí majitele hostingu, jako by se nic nestalo.

Takže po článku o problému u Forpsi tu máme další fail u další větší společnosti, která je poslední dobou vidět všude, kam se podíváte. Jaké zkušenosti máte s Wedosem vy ?

 

 

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 19. 2. 2020