Pochybné registrace u Forpsi

Dnes dopoledne jsem byl svědkem zajímavého vlákna na internetovém fóře Webdeal.cz. Odkaz na vlákno naleznete zde . Ve vlákně uživatel Dubina poukazuje na to, že si chtěl registrovat doménu vetsiprsa.cz pro svého klienta u společnosti Forpsi.

Řádně provedl platbu, ale v zápětí obdržel zprávu, že doména již byla chvíli před ním zaregistrována. To se může stát což o to. I když byla doména pár týdnů volná, říkejme tomu třeba náhoda.

Celá věc má ale vtipné pokračování. Rozhodl se tedy zaregistrovat doménu zvetseniprsu.cz, která v tu chvíli byla taktéž volná, jako alternativu k doméně vetsiprsa.cz. Rozhodl se tedy již zaslanou platbu spárovat s platbou na doménu zvetseniprsu.cz. Záhy mu ale přišla odpověď.

Dobrému už zaregistrovat nejde. Je obsazena.

S pozdravem
Aneta Prokešová
Oddělení správy domén/Domain dept.

Doména však zaregistrovaná nebyla, zřejmě se chtěli pokusit o její registraci. Co čert nechtěl, otevřel jsem tedy objednávkový formulář a doménu během dvou minut jsem objednal a zaplatil. Systém Wedosu zareagoval ihned a doménu jsem si tedy zaregistroval viz. údaje v Nic.cz.

Co z tohoho plyne. U první domény bychom mohli hovořit o jisté náhodě, ale u druhé domény ? Když pracovnice helpdesku tvrdí, že doména je už zaregistrovaná a přitom není ?

Setkali jste se někdy s takovým přístupem ? Vyfoukl vám někdo doménu před nosem ?

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

12 Comments

 1. Tak to je husté na jednu stranu, ale na druhou stranu se potvrzuje to, že se nevyplatí koukat jen na cenu ;-). Pro registraci je lepší vybrat sice dražšího registrátora, ale pořádného.

 2. Podívejte se prosím na vyústění diskuse na toto téma http://webdeal.cz/volna-diskuze/muze-stat-t3481-25.html

 3. Stále však nedošlo k vysvětlení, pro Vaše pracovnice doménu označila za registrovanou a nedovolila tak doménu zaregistrovat panem Dubinou. To používáte nějaké cache, které zmiňuje Gransy ?

  1. Hana Svobodová

   Kterou doménu vlastně pracovnice označila za registrovanou? Vetsiprsa.cz, nebo zvetseniprsu.cz? V té pochybné odpovědi to nevidím, chtělo by to znát kontext, tedy e-mail, na který nebohá pracovnice reagovala.

   1. Pracovnice označila doménu zvetseniprsu.cz jako zaregistrovanou, ale byla v tu chvíli (i několik chvil poté) volná.

   2. Technik z Forpsi

    Předem se omlouvám za poloanonymní příspěvek, ale už nemůžu mlčet. Pohled z druhé strany potvrzuje předchozí domněnku: Ano, jedná se o nedorozumění, kdy podrobné informace měla pouze kolegyně řešící první tiket. Citovaná odpověď kolegyně Prokešové je důsledkem založení nového tiketu, kdy nám pan Dubina po žádosti o přesun platby napsal nový, velmi obecný mail. V něm požadoval „uhrazení domény“ – škoda, že jej nemůžu doslovně přepsat, ale v nově založeném tiketu skutečně nebyla ani jediná zmínka o doméně „zvetseniprsu.cz“. Zmíněná odpověď kolegyně Prokešové odešla v 10:06, pan Dubina v tomto tiketu upřesnil doménu poprvé v 10:13. Následovalo potvrzení dobropisu, interní tahanice s účetním, a na registraci už bylo pozdě…
    Nezbývá než vyjádřit lítost, že nemáme vše okolo domén automatizované tak jako náš bývalý vlastník Josef Grill, který u nás nechal všechny „kostlivce ve skříni“, a systémy Wedosu stavěl od základů na zelené louce.

    1. Petr Šťastný, WEDOS

     Aha, takže za to může WEDOS a Josef Grill, na kterého se i po mnoha letech po jeho odchodu z FORPSI dají házet „kostlivci“. To bude ta pravá příčina.

     1. takze pepa je na dovolene ??

 4. Miroslav Dubina

  Vyústění této situace je je absolutní neschopnost systému a pracovnic Forpsi to tedy ano.

  1. Dobrý den,

   Ani to nemusí být neschopnost pracovnic společnosti FORPSI jakožto jeho vedení, které bere neschopné pracovníky.

 5. Tak koukám, že pravda konečně spatřila světlo světa :-D.

Leave a Reply