Dnes dopoledne jsem byl svědkem zajímavého vlákna na internetovém fóře Webdeal.cz. Odkaz na vlákno naleznete zde . Ve vlákně uživatel Dubina poukazuje na to, že si chtěl registrovat doménu vetsiprsa.cz pro svého klienta u společnosti Forpsi.

Řádně provedl platbu, ale v zápětí obdržel zprávu, že doména již byla chvíli před ním zaregistrována. To se může stát což o to. I když byla doména pár týdnů volná, říkejme tomu třeba náhoda.

Celá věc má ale vtipné pokračování. Rozhodl se tedy zaregistrovat doménu zvetseniprsu.cz, která v tu chvíli byla taktéž volná, jako alternativu k doméně vetsiprsa.cz. Rozhodl se tedy již zaslanou platbu spárovat s platbou na doménu zvetseniprsu.cz. Záhy mu ale přišla odpověď.

Dobrému už zaregistrovat nejde. Je obsazena.

S pozdravem
Aneta Prokešová
Oddělení správy domén/Domain dept.

Doména však zaregistrovaná nebyla, zřejmě se chtěli pokusit o její registraci. Co čert nechtěl, otevřel jsem tedy objednávkový formulář a doménu během dvou minut jsem objednal a zaplatil. Systém Wedosu zareagoval ihned a doménu jsem si tedy zaregistroval viz. údaje v Nic.cz.

Co z tohoho plyne. U první domény bychom mohli hovořit o jisté náhodě, ale u druhé domény ? Když pracovnice helpdesku tvrdí, že doména je už zaregistrovaná a přitom není ?

Setkali jste se někdy s takovým přístupem ? Vyfoukl vám někdo doménu před nosem ?

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 8. 8. 2012

Štítky:

, , ,