30.12.2012 většině majitelům webů, kteří se zaregistrovali na firmy.cz přišel hromadný spam. Co tento spam vyvolal se můžete dočíst v tomto článku.

Lidská demence nezná mezí a proto tento spam ovládl diskuse na velkých fórech a na některých blozích. Jedná se o falešné oznámení, že na webu se objevuje nežádoucí obsah a že může odesílateli poškodit počítač.

Email

Dobrý den,

chtěla jsem se podívat na Vaše stránky http://www.sidlo.biz, které mi našel Google, ale vyskočila na mě hláška, že mohou poškodit můj počítač. Používám Firefox a dříve se mi to nikdy nestalo.
Můžete mi prosím poradit? Do přílohy jsem zkopírovala obrazovku, když na mě ta hláška vyskočila, abyste si mohli udělat představu.

S pozdravem

Eva Dvořáková

Samotný email obsahuje i přílohu v .DOC formátu, ve kterém je skrytý odkaz. Po kliknutí na odkaz pak uživatel potvrdí, že daná emailová schránka je funkční a je otevřená dalším spamům.

Není to nic neobvyklého, takových spamů chodí tisíce měsíčně. Ale to bychom nesměli být v Čechách, aby se nedělo něco extra.

Na Webtrhu se ihned rozjela diskuse plná hloupých příspěvků, které obsahují ty samé informace, že někomu přišel tento email a co s ním má dělat. Neuvěřitelné co napáchá jeden blbý spam v období, kdy každý dělá hovno a fláká se doma, nehledě na to, že se stačí podívat z jaké adresy daný email přišel [email protected]

Na závěr výtažek z diskuse, který mě přesvědčil o tom, že mám tento článek napsat.

[singlepic id=34 w=320 h=240 float=]

Nebudu se vás ptát, jestli jste tento email rovněž obdrželi, ale spíše se zeptám, co říkáte na takovou přehnanou reakci některých lidí na tento spam. Myslíte si, že by tito lidé měli i nadále pokračovat v online podnikání, když nerozeznají blbý spam od normálního emailu ?

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 19. 2. 2020