Jak tomu tak u Monitoruju.net bývá, tak opět budeme mít něco, co jinde nemají a mít nebudou 🙂 A nejsou to žádné kouzla ani čáry.

Jedná se o plně funkční a automatizovaný systém na kontrolu odchytávaných domén, který na Monitoruju.net běží od 1.12.2012. Dnes systém prošel menším upgradem a je připraven na ostrý provoz v roce 2013.

Prosinec 2012

Tento měsíc byla v systému služba spuštěna a kontrolována, aby zobrazovala adekvátní údaje. Bez sebemenších problémů jsme celý měsíc sbíraly data o doménách a registrátorech. Můžete se podívat na zpětný přehled z prosince 2012. Jak můžete vidět, tak znovu zaregistrovaných domén za jeden měsíc je docela dost. Konkrétně v prosinci tomu bylo na 830 domén, což je docela pěkné číslo. Samozřejmě toto měření může obsahovat nějaké nepřesnosti, ale v současné době se jedná o jediný a nejpřesnější nástroj na českém internetu tohoto typu.

 

Kdo chytá nejvíce

Zde je na místě otázka, který z registrátorů odchytává domény nejčastěji. Podle našeho přehledu je to aukční portál dAukce.cz, který těsně porazil TELE3. Osobně vidím velké zklamání v tom, že TELE3 tyto služby neposkytuje veřejně, protože by dAukce a Subreg měly ještě většího konkurenta. Ale kdo ví, třeba se soudruzi z TELE3 nad tímto pozastaví a službu začnou nabízet i veřejně. Na třetím místě tedy skončil již zmiňovaný Subreg, který o fous porazil Zoner.

 

Rok 2013

Celý rok pro vás budeme sbírat data, ze kterých budeme dělat pravidelné měsíční reporty, aby bylo vidět, jak jsou na tom jednotlivé firmy po celý rok. V podstatě se jedná o takovou méně užitečnou věc, která běžným uživatelům nic nenapoví, nicméně by mohly napovědět statistiky úspěšnosti, které se již od prosince snažíme nějak zesumarizovat a výsledek bude stát určitě za to 🙂

 

Monitoring

Důležitou součástí portálu Monitoruju.net je sekce monitoring, která byla tento týden spuštěna pro pár majitelů webových stránek, kteří testují základní služby a importy webů do systému. Testování a práce na tomto systému tedy znovu započaly, tam kde v prosinci skončily a mohu tedy prozradit, že pokud vše bude probíhat tak, jak má, tak se můžete brzy těšit na veřejné spuštění, ale nechceme nic ukvapit 🙂