Blogy hostingových firem

Řada firem, které poskytují hostingy a služby kolem nich, má na svém webu i nějaký blog, na kterém oznamují co se právě děje a další často zajímavé informace.

Active24

Active24 bloguje na pěkné doméně Hosting.cz. Blogují nejen o novinkách ve firmě, ale i o nových událostech. Jednou takovou je nedávná změna pravidel při převodu .eu domény.

Blog je možné komentovat. Bez odkazu v komentáři

 

Banan

Banáni blogují na stránce oWebu.cz, který je součástí blogovacího systému Bloger.cz, kde má svůj blog i Radovan Kaluža a blogují v poslední době především o webech, které hostují.

Blog je možné komentovat. Bez odkazu v komentáři

 

Blueboard

Tato společnost bloguje na své subdoméně blog.blueboard.cz kde uvádějí různé tipy pro své zákazníky (wordpress,drupal,joomla apod.) ale i o aktuálních událostech, jako byl například nedávný spam, který obletěl české emailové schránky.

Na blogu je sice možnost pro komentáře, ale nejsou schvalovány, takže máte smůlu.

 

Gigaserver

I tato společnost má svůj blog, na kterém můžete nalézt informace o aktuálních událostech, info o soutěžích, které Gigaserver pořádá, ale i novinky týkající se služeb.

Na blogu je možnost pro komentáře a jsou schvalovány!

 

Hexageek

Hexageek bloguje na subdoméně blog.hexageek.cz. Naleznete zde informace týkající se například nových významných zákazníků, informace o doménách a novinky, které společnost nasazuje.

Blog je možné komentovat s odkazem v komentáři.

 

Mujhost.net

Tato společnost píše informace na jejich zpravodaji, kde se objevují převážně novinky týkající se společnosti a služeb.

Blog není možné komentovat.

 

Onebit

Blog Onebitu naleznete na samostatném webu onenews.cz. Na blogu naleznete rovněž informace o společnosti a aktuální informace ze světa domén a hostingů.

Blog není možné komentovat.

 

Websupport

Websupporti blogují na slovenském blogu blog.websupport.sk. Osobně se mi tento blog libí ze všech nejvíce. Líbí se mi jejich logo a jednoduchá design blogu, který se velmi pěkně čte.

 

Ostatní společnosti blogy nemají, nebo publikují novinky přímo na webu a nebo jsem je nenašel. Je velké škoda, že většina ze společností nedává prostor k vyjádření prostřednictvím komentářů a nesnaží se tak svůj blog oživit.

Sledujete nějaké blogy těchto společností nebo je sledujete pouze na sociálních sítích ?

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

21 Comments

 1. I Wedos píše o novinkách ve firmě, jejich HW, nebo dění kolem (změna DPH apod.).
  Mají to na adrese http://datacentrum.wedos.com/

  1. Ano o tom vím, mají i to svoje forum na http://kb.wedos.com/forum/index.html

 2. Sleduji většinou pouze soc. sítě a občas se prokliknu i na blog. Ale je pravda, že jeden blog nevynechám nikdy a vždy se u něj maximálně pobavím 😀

  1. Povídej jaký blog ? 😀 Jinak sleduju je souhrnně na twitteru : https://twitter.com/DomenovyRobot/%C4%8Cesk%C3%A9-hostingy

   1. Ten určitě neznáš, ale poslední pecka čtení tam vyšla včera 😀

    1. Říkej přeháněj, taky bych si rád přečetl nějakou pecku 😀

 3. Dobrý den,

  na našem blogu komentáře zveřejňujeme – jen procházejí kontrolou, ale není komentáře, který nebyl zveřejněn pokud mám korektní informace. Máte prosím nějaký konkretní případ? Děkuji

  Pavel, GIGASERVER.CZ

  1. Zdravím do Gigaserveru,
   jedná se mi o komentář s ID 1032 u tohoto článku, kde jsem se dotazoval kolik požadavků bylo na support k tomuto hromadnému spamu 🙂

   1. Nalezeno :o) – nevím proč, ale byl mezi spamy 🙁 – mám i screen, kdyby jste chtěl. Díky za upozornění. Nesledujeme spamy z diskuse aktivně, protože zatím se nám nestalo, že by tam při náhodnem procházení spam nebyl spamem. Ale pokud se podívate na jiné články, tak se tam diskuse vede:-)….

    1. V pohodě, stane se 🙂 Editnul jsem to v článku, asi mě WordPress nemá taky rád jako další věc na W 😀

     1. Ještě, že jsem na G 🙂

 4. Dobrý článek a trefně popsáno. 🙂 Jen tak dál

 5. Blogy zas tak moc nesleduju, ono v dnešní době kdyby chtěl člověk zůstat „v obraze“ pomocí spousty různých blogů, musel by akorát sedět u PC. Takže pouze soc. sítě. :))

 6. Ahoj. Prosím tě, aktualizuješ ten seznam katalogů, kde to byla schválena registrace ? Vím, že někdy to trvá i měsíc a déle.

  1. Ano aktualizuji, resp. aktualizoval bych, kdyby bylo co. Nikdo nový odkaz zatím neschválil.

   1. Okej, díky 🙂

    1. A nejspíš už asi ani neschválí. Nebo možná tak za rok 🙂

 7. Takové blogy ani nečtu, tedy občas mrknu na pana Kalužu, ale ostatní ani nemá smysl otevírat. Nemám důvěru k firemním blogům, protože jsou ovlivněny firemními zájmy a informace mohou být úmyslně podány zkresleně.

 8. Pokud je to nějaký velký registrátor, typu GoDaddy, tak ty blogy tam bývají hrozně obsáhlé. Člověk se v tom doslova ztrácí a je otázka, jestli se v tom zorientuje a najde, co hledá…

 9. Pěkný článek, osobně se vždy jen prokliknu na nějaký přes sociální síť.

Leave a Reply