Blueboard zálohy

Poslední dobou jsem čekal na nějakou závratnou novinku na hostingovém trhu a zaujala mě právě tato funkce od Blueboard.cz


blueboard logo

Zálohy na FTP

Novinku, kterou firma Blueboard začala před pár dny nabízet je umístění záloh webů na FTP. Kvůli této funkci bylo zřízeno samostatné FTP, kam zálohy umisťují (zalohy.blueboard.cz) login je stejný jako na FTP k webu.

Na FTP jsou umístěny až 14 dní zpětně. Za využívání této služby zákazníci neplatí ani o korunu navíc.

 

Formát záloh

Každého jistě překvapí, jakým způsobem Blueboard tyto zálohy řeší. Na FTP naleznete rovnou rozbalené zálohy, takže pokud si chcete obnovit pouze jeden soubor, tak nemusíte stahovat celý zabalený obsah FTP, ale stáhnete si jen ten jeden soubor. V jednoduchosti je síla a tady to Blueboard vyřešil opravdu suprově.

 

Jak jsou na tom ostatní?

Osobně jsem ještě žádnou takovou službu u českých firem neviděl. Většinou se vše řeší dotazem na zákaznickou podporu, kde zákazníci požádají o obnovení z určitého data. U Blueboardu na nic čekat nemusíte a můžete si zálohy obnovit sami a bez čekání 🙂

 

Osobně se mi tato služba líbí a tento hosting, který vychází na pouhých 95kč/měs, se Vám může hodit. Cena není nikterak přehnaná a o kvalitě hostingu nemusíme diskutovat.

Jak vy osobně řešíte zálohy svých webů ? Děláte si je sami nebo musíte vždy kontaktovat podporu hostingu kvůli obnovení ze zálohy ?

 

Nejedná se o PR článek, tato služba se mi libí a jedná se pouze o můj názor

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

9 Comments

 1. Já osobně zálohuji databázi každý den pomocí pluginu a ftp ručně na tři nezávislé místa. Navíc u Eboly podobné FTP zálohy (i když jen 7 denní) fungují již minimálně dva roky, aspoň co vím a mám s nimi zkušenost, takže Blueboard není první 😉

  1. Neříkám, že je první, ale myslím si, že rozhodně bude mezi prvními, kteří mají ty soubory rozbalené na FTP což se mě osobně moc líbí.

   1. Jasný, také jsem to nemyslel nějak útočně, jen jsem referoval své zkušenosti 🙂

    Každopádně je to super věc a mnohým lidem to usnadní život. A když vezmu cenu webhostingu od Blueboard, tak je to myslím si pohoda a uživatel tam má vše.

 2. podľa mňa to je super vec, možno sa aj konkurencia ozve a oskoro budu takto zalohovať všetky hostingové spolonosti

 3. každá funkce zabezpečující web před ztrátou dat je užitečná
  to Alijosha: jaký plugin využíváš na zálohu databáze? již delší dobu sháním něco, co by mě stáhlo databázi a poslalo na mail, nahrálo na ftp apod…

 4. Já obnovit zálohu neumím. Ty se mi tvoří pomocí pluginu do WP, ale pokud bych to potřeboval obnovit, musel bych někoho požádat.

 5. Něco takového je i u Angel hostingu, bohužel, jejich služby nejsou stoprocentní. Měli řadu výpadků celého systému..

 6. Tak to je krásná novinka u tohoto hostingu a jistě je to příjemné hned mít zálohu po ruce a nemuset žádat na podpoře.

  Ale bohužel jak dělat vlastní zálohy u rozsáhlých webů?

 7. Zálohy by měli být v nabídkách všech hostingů jako standard

Comments are closed.