Poslední dobou jsem čekal na nějakou závratnou novinku na hostingovém trhu a zaujala mě právě tato funkce od Blueboard.cz


blueboard logo

Zálohy na FTP

Novinku, kterou firma Blueboard začala před pár dny nabízet je umístění záloh webů na FTP. Kvůli této funkci bylo zřízeno samostatné FTP, kam zálohy umisťují (zalohy.blueboard.cz) login je stejný jako na FTP k webu.

Na FTP jsou umístěny až 14 dní zpětně. Za využívání této služby zákazníci neplatí ani o korunu navíc.

 

Formát záloh

Každého jistě překvapí, jakým způsobem Blueboard tyto zálohy řeší. Na FTP naleznete rovnou rozbalené zálohy, takže pokud si chcete obnovit pouze jeden soubor, tak nemusíte stahovat celý zabalený obsah FTP, ale stáhnete si jen ten jeden soubor. V jednoduchosti je síla a tady to Blueboard vyřešil opravdu suprově.

 

Jak jsou na tom ostatní?

Osobně jsem ještě žádnou takovou službu u českých firem neviděl. Většinou se vše řeší dotazem na zákaznickou podporu, kde zákazníci požádají o obnovení z určitého data. U Blueboardu na nic čekat nemusíte a můžete si zálohy obnovit sami a bez čekání 🙂

 

Osobně se mi tato služba líbí a tento hosting, který vychází na pouhých 95kč/měs, se Vám může hodit. Cena není nikterak přehnaná a o kvalitě hostingu nemusíme diskutovat.

Jak vy osobně řešíte zálohy svých webů ? Děláte si je sami nebo musíte vždy kontaktovat podporu hostingu kvůli obnovení ze zálohy ?

 

Nejedná se o PR článek, tato služba se mi libí a jedná se pouze o můj názor

Kategorie:

Oblíbené,

Aktualizováno: 12. 8. 2013