V tomto článku bych Vám chtěl popsat kde a jakým způsobem registrovat doménu. Vzhledem k tomu, že se snažím opět pravidelně psát, tak jsem si jako další téma vybral domény. Což mě osobně je téma nejbližší.

Co je doména?

Bavíme-li se o doméně druhého řádu(volně registrovatelné), tak doména je v zjednodušeném významu adresa Vaší internetové stránky. Čili to, co zadáváte do řádku adresy v prohlížeči a nebo vše, na co se dá na internetu odkazovat. Doménu druhého řádu si můžete volně zaregistrovat za poplatek. Doména druhého řádu je unikátní, takže nemohou existovat dvě domény se stejným názvem.

Zaregistrovat doménu druhého řádu může každý pouze v případě, že je volná. Existují i služby, které Vám mohou přislíbit zaregistrování domény, která expiruje (bude v blízké době smazána), tyto služby jsou ale většinou speciálně zpoplatněny a nezajistí Vám 100%. Seznam expirovaných domén můžete naleznout na mém webu Monitoruju.net, ale o expirovaných doménách jindy.

 

Pravidla pro registraci domén:

 • Název domény může obsahovat pouze znaky abecedy (a-z), pomlčku „-“ a číslice (0-9).
 • Není možno používat diakritiku (háčky a čárky), ani další speciální znaky ($,%,@,&,*,..).
 • Doména může obsahovat minimálně 1 a maximálně 63 znaků (záleží na typu domény).
 • Znaky pomlčky nesmějí být v názvu domény použity dva bezprostředně za sebou.
 • Znak pomlčky nesmí být jako první ani jako poslední znak v názvu domény.

 

Které registrátory jsem vyzkoušel?

Díky mým projektům a zákazníkům, jsem vyzkoušel desítky společností a registrátorů. Dlouhou dobu jsem hledal a testoval společnosti ke kterým bych mohl převést všechny domény a spravoval je z jednoho místa. Většinu domén jsem míval rozhozené mezi registrátory (TELE3, Subreg, Wedos, Český hosting), ale postupem času mě začalo tohle řešení štvát. Ale znáte to, odložíš to jednou, párkrát zanadáváš a tak to dopadlo tak, že většinu domén převádím před expirací a nebo jak se mi zachce.

V dnešní době, kdy Wedos nabízí domény za nákupní cenu od registru a tím je v podstatě dotuje, tak rozdíly v cenách pro větší počet domén u jiných registrátorů mohou být znatelné. Musíte tedy hledat nějakou přidanou hodnotu.

 

Kterého registrátora jsem si nakonec vybral?

Nakonec jsem většinu svých domén (ještě stále nemám převedeny všechny) umístil k TELE3. TELE3 má přehlednou administraci, příjemné ceny a stabilní služby. Nabízejí spoustu dalších doplňkových služeb.

Domény

TELE 3 nabízí registraci oblíbených domén druhého řádu, jako jsou domény cz, sk, com, net, info a org, ale i spoustu dalších. Jejich kompletní ceník domén je na webu k dispozici.

Po registraci do jejich systému můžete využít i jejich kreditní systém. Dobijete si určitou částku a úhradu služeb provádíte právě ze zmíněného kreditu. Je to velmi pohodlné. Minimální částka pro jedno dobití je 1.000,- Kč vč. DPH Maximální celková výše kreditu je 60.500,- Kč vč. DPH

Pokud máte více domén, tak můžete využít jejich hromadný převod domén.

U hromadných operací ještě chvilku zůstaneme. TELE3 nabízí rovněž hromadnou registraci domén a hromadné prodloužení domén. Opět velmi fajn funkce, kterou můžete využít v případě, že máte více domén. Součástí služeb je i možnost nastavení automatického prodloužení domén.

TELE3 má přehlednou a jednoduchou administraci, ve které na pár kliknutí vyřídíte vše, co se domén týká. Obrovskou výhodou pro domainery jsou již zmiňované hromadné operace s doménami.

Webhosting

Placený webhosting

Nejnižší cena za webhosting začíná na 11kč za měsíc. Ano čtete správně. Za pár korun máte kvalitní a plnohodnotný webhosting. U TELE3 neplatí, že levné znamená špatné a nebo se těmto službám tolik nevěnují. V ceně máte služby jako monitoring 24h, zálohy 24×7, AWStats a další. Sami na svých stránkách popisují výhody jejich služeb:

Hlavní důvody proč zvolit dedikovaný webhosting u nás TELE3

 • Dostupnost našich serverů přesahuje 99,9%
 • Používáme výhradně servery na platformě Linux
 • Pro umístění serverů využíváme moderní datová centra
 • Záložní zdroj el. energie UPS (tzv. dieselagregát)
 • Záložní konektivita při výpadku hlavního okruhu
 • Nepřetržitý a zdokonalený monitoring serverů
 • Automatické zálohování obsahu každých 24 hod.
 • Disponujeme vysokou konektivitou páteřní sítě
 • Servery jsou dostupné jak protokolem IPv4 tak IPv6
 • Neúčtujeme žádné instalační poplatky
 • Snažíme se o individuální přistup ke každému klientovi

 

Webhosting zdarma

Tento webhostingový tarif je určen například pro začínající uživatele, kterým vadí reklama u běžných poskytovatelů free hostingů. Uživatelům, kteří chtějí provozovat svoje stránky za minimální náklady. TELE 3 nabízí 20MB prostor pro webové stránky, žádnou vloženou reklamu na webu, plnou podporu PHP a .htaccess, možnost přesměrování emailů, editaci DNS.

Dokonce ani neomezují počet free hostingů na jednom účtu. Pokud Vám tedy stačí jen nějaký statický web, který nemá větší velikost, než 20MB, tak může být free hosting od TELE3 vhodným řešením. Jedinou podmínkou tohoto programu je vedení domény u TELE3. 

 

Multihosting

V případě, že máte, nebo spravujete více stránek a hledáte vhodné řešení, tak TELE3 nabízí i multihosting. Neomezený počet domén a subdomén je samozřejmostí. Přidělený prostor si sami můžete rozdělit mezi jednotlivé hostingy na jednom účtu. To samé platí pro prostor pro emailové schránky. V nejnižším nabízeném programu můžete využít prostor 1GB za 100,- měsíčně. Maximální kapacita, které je standardně nabízena je 10GB. domluvit lze však i individuální řešení a prostor.

 

WordPress hosting

WordPress hosting pro oblíbený redakční systém je další z tarifů, které tato společnost nabízí. vybrat si můžete celkem ze tří variant:

všechny 3 programy obsahují:

 • PHP verze 7.2+ na žádost zajistíme i starší verze PHP pro dinosaury (např. 5.6)
 • Provoz webu standardním protokolem IPv4 a současně také IPv6
 • Extra rychlé datové úložiště NVMe Raid (rychlejší než běžné SSD)
 • 512 MB PHP Memmory Limit pro scripty
 • SSL certifikát Let’s Encrypt (www.lessl.cz)
 • Zálohy FTP a MySQL DB se 14 denní historií (obnova dat je na žádost 1x do měsíce zdarma)
 • Lokální Firewall s nadstavbou Fail2Ban a definicí známých způsobů průniků WP
 • Aktivní ochrana proti Malware
  // periodicky kontroluje soubory a umísťuje do karantény infikované, které ohrožují běh systému
 • Statistiky – externí přepočet, grafické znázornění návštěv z logů Apache pomocí AWStats

 

FTP hosting

Pokud potřebujete nahrávat a nebo sdílet data například s kolegy, nebo kamarády a nemáte na to dostatečný prostor a nebo technologie, tak pro Vás může být tato služba zajímavá. Diskový prostor nabízejí 1GB, 10GB a 100GB v základní nabídce.

FTP hosting začíná na ceně 120kč měsíčně. Vhodné pro sdílení větších souborů, které nechcete a nebo nemůžete sdílet pomocí emailů a nebo se obáváte nahrání na některé free servery na sdílení dat. 

V případě, že Vám nestačí nabízené velikosti, tak můžete využít pronájem celého FTP serveru. TELE 3 nabízí pronájem Synology NAS serveru s vlastním operačním systémem a uživatelsky příjemnou správou přes SSH i webové rozhraní. Využít můžete až 4x 4TB velikost FTP serveru, který je připojen na stabilní 100 Mbit připojení s možností připojení na gigabitový port.

Ceny za pronájem těchto serverů se pohybují kolem 790kč měsíčně a tyto služby jsou zatím na dotaz, což zaručuje i individuální přístup a nastavení.

 

DNS hosting

DNS hosting je součástí každého hostingového programu včetně hostingu zdarma a je zdarma. Umožňuje snadnou správu DNS záznamů.

 

Serverhosting

Výhodou využívání vlastního serverhostingu například od běžného webhostingu je především to, že máte plnou kontrolu nad veškerým obsahem, správou a kontrolou samostatného serveru.

Ke službě serverhosting je poskytována nonstop technická podpora, vzdálené restarty, KVM over IP, monitoring. Kompletní nabídku naleznete na webu TELE3 v sekci serverhosting.

Co mají v TELE3 navíc?

TELE 3 kromě výše nabízených služeb rovněž nabízí i služby „navíc“.

SEO hosting

Velice oblíbený SEO hosting je v podstatě webhosting, který využívá oddělené servery a každý z nich má jinou IP adresu i geolokační umístění. Aktuálně můžete využít 65 serverů, které jsou k dispozici. Tento počet se neustále navyšuje. Kromě českých adres, na kterých jsou umístěny servery, můžete využít i servery ze zahraničí například Madrid, Bratislava, Londýn a nebo Los Angeles.

SEO hosting můžete využít zdarma a to k placené službě multihosting. Jedinou podmínkou pro využívání této služby je vedení 20ti domén u TELE3 a využívání kreditního systému. Osobně si myslím, že pro menší počet domén se to ani nemůže vyplatit, nějaké rozdělování webů na IP adresy.

 

Bezpečný prodej domény

Prodáváte a nebo kupujete domény? Tak je tato služba určena právě pro Vás. Ne každý věří a důvěřuje prodejcům z různých aukcí, nebo diskusních webů. Vzhledem k tomu, že TELE3 je akreditovaným registrátorem .cz domény, tak se nemusíte ničeho obávat a můžete tuto službu s klidem využít. I já osobně jsem ji již několikrát využil a vždy k naprosté spokojenosti a rychlosti.

Nezáleží na ceně domény. Poplatky za službu jsou fixní a neobsahují žádná % z celkové ceny domény. Cena za kompletní služby s prodejem domény již od 250,- Kč a obsahuje přípravu veškerých dokumentů a i samotný převod domény. Modelovou situaci a veškeré další informace naleznete na webu v sekci bezpečný prodej domény.