Web WPčesko.cz jsem představoval v článku 16.4.2019 od té doby uběhlo pár dní a máme za sebou prvních deset otestovaných společností. Před dalšími testy bych rád napsal, jak to vše dopadlo a co jsme se při testech dozvěděli a i to, jak samotné společnosti na testy reagovaly.

Jsem rád, že se o WPčesko.cz napsalo na affiliateagency.cz a to konkrétně v článku Vybrali jsme 15 nejlepších článků z affiliate a online marketingu za duben 2019. I když je to jen malá vlaštovka, tak i za to jsem velice rád. V testech hodlám pokračovat a web rozšiřovat. Dojde k publikaci a doplnění sekcí o šablony, pluginy a návody.

Otestováno deset společností

 

GIGASERVER

Jako první jsem otestoval společnost GIGASERVER resp. Seonet Multimedia s.r.o.. Pro Gigaserver píši nějakou dobu články na jejich blog a jednání s vedením je příjemné a proto jsem je otestoval jako první.

Při testech jme zjistili pár nedostatků, které byly vzápětí opraveny. Došlo k přenastavení serverů a zapnutí konverze gzip. Nový test bude samozřejmě zahrnut v dalších testech, aby návštěvníci viděli, jaký posun Gigaserver udělal a jak to ovlivnilo výsledky.

 

Gransy.cz

Gransyho hosting station.cz jsem otestoval, jako srdcovou záležitost a byl jsem zvědavý, jaké změny Gransy u station.cz za 9 let udělal. Novou administraci station.cz a g-hosting.cz jsem již kritizoval na webu WPčesko.cz a více k tomu nemám.

Ale rád bych se vrátil k těm pěkným statistikám, které poskytují skrze hostingstatistics.cz ty jsou vážně povedené.

 

TELE3.cz

U Tele3 a jejich WordPress hostingu jsem očekával, že si budete moci nainstalovat WordPress jedním kliknutím, ale opak je pravdou. Tele3 nenabízí ani jeden redakční systém na jedno kliknutí. Všechno ručně, jako za starých časů. Škoda.

 

EBOLA.cz

Ebola po mém otestování nastavila všem klientům automatickou kompresi souborů gzip. Před tím to měli volitelné a každý si to mohl zapnout skrze .htaccess. Rovněž došlo k aktivaci http2. Chválím tento přístup. Dokonce mi hned volali a probírali se mnou výsledky a následné změny. Nově nastavené servery Eboly otestuji znovu a výsledky porovnám s předešlými.

 

BLUEBOARD.cz

Blueboard mě mile překvapil svými výsledky a to obzvláště rychlou databází viz. výsledky u testu WordPress Benchmark, kde hravě převálcovali ostatní společnosti a dokonce prozradili i HW konfiguraci jejich serverů, kde se to potvrdilo. Může to být jeden z adeptů na ideálního poskytovatele hostingu pro WordPress.

 

ČESKÝ HOSTING

Tady jsem nezjistil nic zvláštního a ani nic, co by v podstatě stálo za zmínku. Průměrné služby s průměrnými výsledky.

 

WEDOS

U Wedosu dopadly výsledky průměrně, ale rychlost databáze byla tak pomalá, že se nejprve nepodařilo zjistit, jak moc a pak jsem musel dokonce i editovat WordPress Benchmark plugin, aby dokázal vůbec něco naměřit. Výsledkem je nejpomalejší databáze ze všech testovaných společností. Wedos zřejmě nebude to pravé pro WordPress.

 

FORPSI

Troufl jsem si otestovat i velikána na českém trhu a tou byla společnost Forpsi. Tady mě naprosto překvapil nástroj Softaculous Remote Installer, který nabízí instalaci více než 450ti aplikací a scriptů. Tady by si spousta společností mohla inspirovat. Za mě jednoznačně jedno z nejlepších řešení instalací na jedno kliknutí.

 

ACTIVE24

U Active24 si můžete nainstalovat pouze 4 redakční systémy na jedno kliknutí. Další věcí, která stojí za zmínku je to, že pokud chcete nasměrovat doménu na servery Active24, tak nestačí pouze změnit NSSET (u .cz domény), ale musíte ještě ručně změnit nastavení DNS na IP serveru, na kterém hostujete.

 

CZECHIA.com

Czechia má dobře propracovanou nabídku na Czechiaapps.com, kde si můžete jejich služby na 30dní zdarma vyzkoušet. Velice pěkně zpracované.

 

Co bude následovat

Drago na svém blogu uvedl, že WPčesko.cz pořádně nevysvětluje, co se vlastně testuje a k čemu co slouží. Na tom bych chtěl trochu zapracovat a trošku poladit samotný web.

Další věcí je samozřejmě to, že budu i nadále pokračovat v testování dalších společností a udělám i srovnávací testy těch, které provedly úpravy a změny v nastavení. Sám jsem hodně zvědavý, která společnost bude mít nejlepší výsledky.

Dalším krokem bude vytvoření náročnějšího webu na WordPressu a znovu otestovat jednotlivé společnosti. Narazil jsem na nástroj loadimpact.com, který dokáže simulovat návštěvnost a dokáže tedy simulovat reálnou návštěvnost. To by mohl být zajímavá nástroj na testování.

 

 

Další novinky budu publikovat zde na webu wladass.cz a samozřejmě na mém Twitteru.