Ano, je tomu tak. Monitoruju.net bude nabízet další zajímavou službu na svém portálu. A opět jako jediní v cz/sk !

Po dohodě se Subregem se nám podaří (po sepsání smlouvy) získávat informace o doménách, které potřebujeme a které nejsou bohužel volně přístupné.

Info

Něco málo o připravované službě. Budeme schopni získávat informace o tom, který registrátor doménu jako první zaregistroval (kdo jí „vytvořil“). Tyto informace v běžném WHOIS nejsou volně přístupné. O co se tedy jedná ? V současné době neexistuje žádný nástroj nebo monitorovací služba, která by monitorovala tyto údaje. Každý den z expirují desítky domén (.cz), tyto domény bude náš nástroj zpracovávat, monitorovat a zaznamenávat informaci o tom, jaký registrátor tuto doménu zaregistruje + kam bude případně převedena. Dostaneme tedy přehled o počtu odchytávaných domén, o počtu odchycených domén u jednotlivých firem apod.

Cíl aplikace

Cílem služby tedy bude monitorovat trh s odchytáváním domén v Čechách a vytvoření přehledu a statistik. Samozřejmě budeme dodržovat fair-play a veškeré údaje budou pravdivé a nebude nadržováno žádné z firem.

S největší pravděpodobností bude tato služba opět zdarma a veřejná!

Ještě čekáme na informace od dAukce (subreg a regzone již máme), abychom Vám mohli uvést počty a procentuální úspěšnost odchytu domén od jednotlivých společností. I tyto čísla jsou velice zajímavá a jsou získána přímo od jednotlivých firem.

Monitoruju.net tedy bude mít další jedinečnou službu, kterou ještě nikdo nenabízí a není to zdaleka vše, co pro vás připravujeme!

 

Offtopic

Stále probíhá testování katalogů, které je teď ve fázi „čekání“ na indexaci zpětných odkazů v katalozích a monitorování a odfiltrování „mrtvých“ katalogů. Bude následovat vyhodnocení testovaných katalogů, čas na schválení odkazu a shrnutí toho, co tato registrace do katalogů přinesla a zda má smysl v registraci katalogů pokračovat, nebo ne.

 

Kategorie:

Projekty,

Aktualizováno: 27. 11. 2012