Prodej firmy je velikým rozhodnutím, které nelze vzít zpět. Proto by si měl takový krok každý majitel velice dobře rozmyslet. Prodej firem je dobrým způsobem jak si přijít k velikým penězům, nemusíme přesto vlastnit žádnou prosperující firmu.
Například ready made společnosti jsou určeny jen k prodeji. Nějaký odborník se postará o založení společnosti a tu prodá za velice výhodnou částku.

ůvody prodeje

Prodej firmy může zapříčinit pár faktů. Může to být například rapidní klesání firemní hodnoty. Po rozhodnutí je třeba v takovém případě prodat firmu co nejdříve. Dalším důvodem prodeje může být ono podnikání s ready made společnostmi. U ready made společností je potřeba stanovit správnou částku tak, aby jsme zbytečně nepřicházely o cenné zákazníky.
Známé případy prodeje firmy jsou taky zapřičiněny časovými nedostatky. Hodně majitelů vlastní více prosperujících firem. Jestliže nemají dostatek času, automaticky se chtějí té méně prosperující firmy zbavit. Správný podnikatel by si měl všechnu práci správně zorganizovat tak, aby vše stíhal. Dobrým příkladem jak čas šetřit je využívat například mobilní telefony podporující dual sim.

Jak hledat pro firmu kupce

Jestliže prodáváme prosperující firmu, nebudeme mít o kupce nouzi. Cenu pak můžeme postavit poměrně vysoko a prodej se nám velice vyplatí. Pro méně úspěšné a krachující firmy můžeme kupce hledat osobním oslovením známých, nebo můžeme využít různé komunitní portály k tomu určené.

Kategorie:

Reklama,

Aktualizováno: 26. 7. 2012

Štítky:

,