Kde prodloužit domény?

Všichni jistě znáte ten nepříjemný pocit, když Vám příjde email o blížící se expiraci domény obzvláště pak, když Vám jich příjde třeba 10 každý den, jako tomu je u mě. Dal jsem si tu práci a vytvořil jsem script na porovnání cen domén za registraci a jejich následného prodloužení u jednotlivých registrátorů a poskytovatelů.

Spousta těchto firem naláká zákazníky na nízký poplatek za registraci domény a cena za další prodloužení se může lišit až o několik desítek korun.

Na webu Monitoruju.net běží aktualizovaný ceník domén, ve kterém se zobrazují ceny za registraci domény na 1 rok bez DPH. Nyní ovšem můžete sledovat i ceny domén za prodloužení a to v přehledu nazvaném Prodloužení domén.

 

K čemu je mít takový přehled ?

Spoustě z vás to zřejmě bude jedno kolik a kde platíte za prodloužení domény. Buď máte domén málo a nebo jste tak ve vatě, že je vám to fuk 😀 Ale stále je zde spousta lidí, kteří vybírají poskytovatele podle ceny. Vzhledem k tomu, kolik lidí si prohlíží aktuální ceník domén a vybírá si právě dle ceny, tak si myslím, že toto jsou další užitečné informace, které Monitoruju.net nabízí a opět jako jediní na CZ/SK internetu.

 

Jsou ceny vážně tak rozdílné ?

Samozřejmě, že jsou, jinak bych tento přehled nedělal. Uvedeme si příklad u nejčastějších domén, která využíváte (cz,eu.com,net,sk,info,org aj.)

Ceny za registraci domény

[singlepic id=39 w=320 h=240 float=]

 

Ceny za prodloužení domény

[singlepic id=40 w=320 h=240 float=]

 

Jak si můžete všimnout, tak ceny jsou opravdu rozdílné a opravdu až o několik desítek korun. Průměrná cena za registraci .cz domény je 90kč bez DPH a její prodloužení se dostává až k částce 125kč bez DPH.

Samozřejmě existují firmy, které mají cenu za registraci a prodloužení domény stejnou, například eXon, Mujhost, Blueboard, Tele3, Websupport aj. Nicméně v drtivé většině jsou ceny rozdílné.

 

Takže pokud chcete registrovat novou doménu, tak použijte náš ceník domén a pokud chcete domény prodlužovat, tak se podívejte na ceny za prodloužení domény.

 

Jak se stavíte k prodloužení domén vy ? Prodlužujete u stejné společnosti nebo přesouváte domény tam, kde je mají nejlevnější ?

Diskutovat na toto téma můžete i ve vlákně na Webdeal.cz

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

15 Comments

 1. Nevím jak tomu je nyní, ale před několika lety mi u forpsi chyběla možnost kreditu. Dnes už je to možné? Faktura ke každé doméně není to co bych chtěl.

  1. U Forpsi mám sice jen 5 domén, ale taky jsem v administraci možnost dobití kreditu nenašel.

   1. to mě taky na Forpsi chybí, ještě že mají aspoň možnost platby kartou s tím se doména dá prodloužit během chvíle, ale je pravda, že to musíš pořád hlídat..

 2. som rád že vlastím iba zopár domen a nechodia mi každý deň e-maily o tom či ich chcem predlžíť 🙂 🙂

 3. No nevím, jak jsou sebraná data, ale EU je dlouhodobě u Wedosu jedna z nejlacinějších a v přehledu u prodloužení chybí, přestože „vítěz“ je o 20 Kč dražší.

  1. Jak už jsem psal na Webdealu, tak Wedos nemá zájem o podílení se na ceníku, takže tak a jejich chyba 🙂 Monitoruju.net používá stále víc a víc lidí.

 4. Díky, to se hodí.

  Přidám odkaz na seznam čtyřpísmených volných českých domén ze scrabble slovníku.

 5. Dobrej počin ;-).

  Je pravda, že ty rozdíly v cenách jsou kolikrát až brutální u některých společností a toto dává člověku možnost si lépe vybrat poskytovatele, kde nebude platit za prodloužení kolikrát i pomalu dvakrát tolik, co za nákup.

 6. videafilosofie.webnode.cz

  Já nemám peníze a tak používám domény 3tího řádu 😀

 7. Taky jsem si toho všiml, že jsou obrovské rozdíly mezi registrací a prodloužením. Je to takový podobný princip, jako když mobilní operátoři novým klientům naslibují modré z nebe, ale po roce si na ně pořádně došlápnou.

 8. Já nechávám domény u stejného registrátora. Nemám jich zase tolik, a nechce se mi neustále hledat toho nejlevnějšího.

 9. Kdybych měl kvůli ceně sunout domény jednou tam a jednou tam, tak v tom mám neskutečný guláš. Proto tam kde registruji, tam případně prodlužuji.

 10. Velice přínosný článek!:)

 11. Taky volím možnost, že prodlužuji tam kde jsem registroval. Nechce se mi měnit poskytovatele a raději i připlatím :/

Leave a Reply