Po doporučení filmů jsem si připravil i krátké doporučení oblíbených seriálů.

IT Crowd

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss – pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody.

 

Hodnocení:

Osobně si myslím, že by tenhle seriál měl vidět každý, kdo se v oboru IT pohybuje, nebo se o něj zajímá. Samozřejmostí je shlédnutí seriálu v originálním znění, osobně nechápu, jak někdo může tyto věci sledovat s českým dabingem.

Ochutnávka jedné z nejpovedenějších scén ze všech sérií, kdy si Roy a Moss vymyslí na Jen, že v černé krabičce je celý internet, jak to dopadne se můžete dozvědět v následujícím videu.

 

 The Big Bang Theory

Úspěšný TV seriál konečně na DVD. Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. Tvůrci série Chuck Lorre a Bill Prady vytvořili skvělou melanž vědy, superhrdinů i sexu. Jim Parsons a Johnny Galecki v hlavních rolích rozesmějí každého.

 

Hodnocení

Tento seriál asi není nutné představovat. Momentálně běží Big Bang Theory 6.serie, ve které se Howard vydává do vesmíru. Někdo by si mohl myslet, že když už běží šesté série seriálu, že nebude mít co nabídnout, ale opak je pravdou. Jednotlivé díly jsou stejně zábavné jako díly z předchozích sérií, takže rovněž mohu doporučit. Jako ukázku přidávám odkaz na video ve kterém jsou povedené scénky z první série (vložit jej nelze).

 

 The Guild

Krátkometrážní internetový seriál zachycuje osudy skupiny hráčů nejmenované online hry. Ti se mezi sebou zpočátku znají pouze skrze své virtuální avatary a jakákoliv interakce v reálném světě je pro ně takřka nemyslitelná. To všechno se ale rázem změní, když se společensky nepříliš obratný Zaboo (Sandeep Parikh) rozhodne, že on a léčitelka gildy Codex (Felicia Day) jsou jeden druhému souzeni, a k jejímu zděšení se k ní bez ohlášení nastěhuje.

 

Hodnocení

Velice povedený seriál týkající se jedné guildy jedné blíže nespecifikované MMO hry. Autorkou je Felicia Day, která v seriálu hraje hravní roli Codex. V současné době běží šestá série tohoto seriálu. Zde můžete nalézt většinu dílů ze šesté série The Guild.

 

Jaké seriály sledujete ve svém volném čase vy ? Jaké byste doporučily ?

Kategorie:

Oblíbené,

Aktualizováno: 23. 10. 2012