Obyčejně bych o tomto magazínu nepsal samostatný článek, ale strašně se mi líbí jeho příběh a tak bych mu rád věnoval celý samostatný článek zde na webu.

 

Vše o hostingu

Pravidelně kontroluji expirované domény, ale i smazané domény. A tak se mi podařilo odchytit doménu vseohostingu.cz (něco o odchytech jsem psal v článku: Odchyt domén v roce 2021). Před jejím samotným odchycením jsem se díval do webarchivu, co na doméně běželo.

 

A nestačil jsem se divit. Protože už v roce 2007 na doméně běžel magazín o hostingu. Říkám si dobrý a projížděl jsem obsah, který je na webarchivu uložený. 

 

Odkazový profil a historie

Podíval jsem se na data, která ukazuje Ahrefs a taky dobrý. Někdy na začátku Ahrefsu ukazoval tento nástroj domain rating hodnotu 46!

Domain rating samozřejmě nic neříká, ale.. Tahle doména měla a má spoustu kvalitních a hlavně tématických odkazů, které jsou aktivní. Tak si říkam, že jo. tohle volá po novém magazínu, tak jdeme na to!

 

Recyklace obsahu

Známe to všichni. Webarchiv je dokonalý nástroj na recyklaci obsahu. Podíval jsem se tedy pořádně, kdo web dělal a kdo na něm pracoval. No a nebyl to nikdo jiný, než Jiří Zralý z Blueboard.cz

Hned mě napadlo že:

  1. Obsah zrecykluju a postavím na tom svůj projekt. Obsahu je tam mraky
  2. Doménu odchytím a zkusím mu jí prodat, třeba kývne.
  3. Udělám naprosto něco nečekaného a to, že ho oslovím a zeptám se ho, zda obsahu nemá víc a zda bude souhlasit s tím, že bych to použil.

Samozřejmě.. Sázel jsem na možnost číslo 3 a na naše „vztahy“ s Jirkou z minulosti (díky Monitoruju.net, Hostingy.net, WPcesko.cz aj.)

A klaplo to:

Takže jsme si s Jirkou plácli a já začal makat.

 

Spuštění webu

Takže dnes oficiálně spouštím Vše o hostingu s řadou původních textů díky Jirkovi a samozřejmě i s novým a aktuálním obsahem. Cíl webů zůstává stejný, jako v roce 2007 a to předat široké veřejnosti informace o hostingu a doménách na jednom webu. formou článků, návodů a později i testů jednotlivých hostingů.

A opět, nejedná se o výdělečný projekt (i když tam affiliate odkazy samozřejmě jsou) a tak budu tlačit na hostingovky, aby na tento magazín odkázali a zpětné odkazy se mnou vyměnily.

 

Základní sekce na webu jsou rozděleny na následující témata: Domény, E-mail, Hosting, PHP.

 

Tak držte palce a očekávejte masivní přísun nového obsahu, který je v nejbližších dnech v plánu!

 

Kategorie:

Novinky, Projekty,

Aktualizováno: 10. 5. 2021

Štítky:

, ,