Rád bych tímto článkem shrnul všechny funkce a novinky na webu Monitoruju.net.

Funkce

Ceník domén

  • Nejdůležitější a nejvyhledávanější funkce na webu. Ceník je získáván přímo od jednotlivých firem a je tak nejaktuálnějším společným ceníkem domén na českém internetu. Podotýkám, že tuto funkci a tento přehled neposkytuje žádný web, pouze Monitoruju.net a tak to jistě ještě dlouho bude. Ceník v současné chvíli odebírá data od 19ti firem a zobrazuje na 318 domén!

Ověření domén

  • Poměrně dost využívané funkce na webu. Najednou dokáže ověřit až na 64 domén v poměrně rychlém čase. U každé volné domény se zobrazují tři nejlevnější firmy, u kterých lze doménu zaregistrovat. Ceny jsou brány z našeho ceníku domén.

Volné domény

  • Tato sekce čerpá z naší databáze volných domén, které je v tuto chvíli složena z volných domén obsahujíci tři a čtyři znaky, dále pak z domén složených z obecných slov a v neposlední řadě expirované domény vždy na určitý den dopředu spolu s archivem expirovaných domén.

Doménové nástroje

  • Další zajímavá část webu, ve které jsou představeni někteří poskytovatelé hostingů u nás. Naleznete zde poskytované služby, odkaz na ceník domén, představení firmy a samozřejmostí jsou názory ostatních a hodnocení společnosti. Zajím je zde zobrazeno 31 firem.

Novinky

Odchytávané domény

Ve spolupráci se společností Subreg jsem vytvořil přehled odchytávaných domén. V přehledu můžete vidět jaké domény byly odchytávány po jejich expiraci společnostmi, které tyto služby nabízí a které se podařilo zaregistrovat mimo ně, nám, obyčejným smrtelníkům 🙂 Statistika mimo jiné ukazuje kolik domén je v průměru odchytáváno. Zajímavostí můžou být i data ke komu jsou domény po odchytnutí transferovány (převáděny). Data jsou průběžně aktualizována a zobrazována zdarma na webu. Opět neexistuje žádný jiný nástroj, který toto volně zobrazuje a poskytuje 🙂 Součástí nástroje budou i měsíční reporty a statistiky, které budou opět přístupné všem a zdarma.

Tímto bych chtěl tedy ještě jednou poděkovat společnosti Subreg, že mi poskytla informace potřebné k vytvoření přehledu. Dále pak společnosti TELE3, která mě popostrčila tím správným směrem při vytváření této funkce 😉

Co si myslíte o nové funkci ? Máte nápady na nové funkce, které byste rádi měli na jednom místě ?

Kategorie:

Projekty,

Aktualizováno: 4. 12. 2012