Při kontrole historie procházení webu z Google Analytics jsem našel nějaký zvláštní přístup.

Co je „/?ref=hexometer“?

URL s „/?“ Je dynamická URL s parametry . Pokud například při vyhledávání na webu provedete vyhledávání pomocí textu „test“, bude vygenerována následující adresa URL.

https://wladass.cz/?s=test

Přidáním „s =“ za značku? Řeknete systému, že znak po tomto je vyhledávací klíčové slovo.

 

Co je to hexometr?

Nástroje pro analýzu a monitorování webových stránek

Když zadáte adresu URL, tak analyzuje web a vizualizuje různé informace, jako jsou informace o doméně, rychlost zobrazení stránky atd.

Umí to i náhled webu na různých zařízeních.

 

Informace o doméně Whois, doba načítání stránky

 

Informace o souborech webu

 

Jak se tedy objevil ?ref=hexometer z daného webu?

Hexometr je služba pro monitorování a monitorování webových stránek.Jejich BOT (webový robot) čte webové stránky, aby analyzoval data a poskytl požadované informace.

Poskytovatelé internetových služeb uvádějí, že přibližně 50–60% veškerého internetového provozu je řízeno stroji, ale ne všichni roboti při čtení stránek „zobrazují“ své názvy.

Hexometer BOT ukazuje své jméno a user agent, takže majitel webových stránek ví, kdy a kolikrát Hexometer přečte jakoukoli stránku.

Pokud například na svém webu spustíte test rychlosti stránky na adrese https://hexometer.com/page-speed-scanner/ pak si v přehledech Google Analytics v provozu všimnete ref = hexometr.

Jinými slovy, skutečnost, že se v přehledu Analytics objeví „ref = hexometr“ znamená, že váš web byl analyzován pomocí hexometru .

A pokud jste to nebyli vy, znamená to, že někdo váš web analyzoval .

 

Kategorie:

Rychlovky,

Aktualizováno: 25. 4. 2020