Jak jsem v posledních dnech avizoval, tak na SmazaneDomeny.cz proběhl další velký update a přidání nové služby, která si rozhodně zaslouží samostatný článek.

 

Pár čísel na začátek

 

 

Svatý grál z Collabim.cz

Co je Svatý grál?

Collabim popisuje Svatý grál takto:

Svatý Grál je masterpiece Collabimu. Během každého týdne přeměřujeme miliony klíčových slov u projektů, máme tedy přístup u každého klíčového slova k výsledkům SERP (Search Engine Result Page). Díky tomu vlastníme obrovskou databázi s daty, o kterou se chceme s Vámi podělit.

Více informací naleznete přímo v nápovědě Collabimu.

 

Jedná se tedy o počet klíčových slov, které Collabim eviduje pro danou doménu ve vyhledávačích Seznam a Google. Čím více klíčových slov pro danou doménu Collabim vypíše, tím je doména z pohledu SERPu lepší. Pokud se doména zobrazuje na hodně klíčových slov, znamená to, že na ní běžel nějaký velký, nebo rozsáhlý web, kterého bylo „všude plno“. V našem případě to může znamenat, že smazaná doména je zajímavější, než domény, které v databázi Collabimu žádná klíčová slova nemají.

Může to být další rozhodující faktor při výběru nové domény.

 

Implementace v systému

Již v pondělí začal update smazaných domén od 1.1.2021 a postupně se data nahrávala k doménám, které v systému už jsou, aby si uživatelé mohli prohlédnout tyto data i ke zpětně smazaným doménám. S Collabimem jsme domluvili přesný počet requestů a domén, které během dne doplňujeme o tyto data. Nyní by mělo být vše již hotové a kompletní databáze českých domén je osazena i o údaje ze Svatého grálu od Collabimu.

Tyto statistiky naleznete přímo u smazaných domén v tabulce, kde se nachází ostatní metriky.

 

Rád bych podotknul, že tato nová funkce je opět funkcí, kterou navrhli sami uživatelé systému. Pevně věřím, že funkce povede k dalšímu rozlišení mezi jednotlivými doménami v systému a pomůže k výběru vhodné domény.

Dalšími funkcemi budou již několikrát avizované statistiky z MOZ a Semrush, které jsou téměř dokončeny a budou se spouštět v nejbližších dnech.

Kategorie:

Novinky, Projekty,

Aktualizováno: 17. 3. 2021