V dnešním článku bych vám rád představil službu, která nese název LINKETICA. Jedná se o podobný systém, jako je PRYard o kterém jsem psal dříve. Oba systémy mají své specifické funkce a jsou v něčem odlišné. Opět se jedná o systém, kde základní rozdělení je patrné dle toho, co nabízí. Zaregistrovat se můžete jako inzerent a nebo jako tvůrce. Níže si vysvětlíme jednotlivé rozdíly a funkce.

 

Inzerent

Jestli chcete publikovat články na nějakém webu či blogu, tak v tomto systému naleznete opravdu velké množství webů. Aktuálně je jich něco kolem 1400 a je z čeho vybírat.

Po registraci, jako tvůrce se dostanete na přehlednou titulní stranu, kde si ihned můžete prohlédnout reklamní prostory.

Prostory

Blog

Vybírat si můžete podle metrik: MOZ:Autorita, Ahrefs:Rank, Srank. Uvedenou máte cenu za publikaci a i cenu za napsání + publikaci.

Vybírat můžete z webů, které si za publikaci účtují pár korun, ale i desetitisíce. Nejdražší web si účtuje za publikaci 37 000,-

Facebook

Filtrování podle sledujících a počtu likes. Nejdražší sdílení vychází na 12 500,-

 

Twitter

V tomto přehledu můžete filtrovat lidi podle počtu followers, podle počtu following a podle počtu tweetů. Nejdražší sdílení na Twitteru vyjde na 12 500,-

 

Instagram

Filtrace dle počtu příspěvků, Sledujících, sledování a engagement. Nejdražší sdílení vychází na 12 500,- a nejsledovanější účet v systému má 454 tis. sledujících.

 

YouTube

Vybírat můžete podle počtu odběratelů, počtu shlédnutí a data registrace. Největší účet má 310tis odběratelů a více než 280tis shlédnutí videí.

 

Pokud hledáte prostory k propagaci, tak je opravdu z čeho vybírat. Kromě reklamy na webech můžete vyzkoušet i sociální sítě.

 

Tvůrce

V případě, že vlastníte nějaký zajímavý blog, nebo obsahový web, tak je tato služba stvořena právě pro vás. Registrací do systému a přidání Vašeho webu můžete docílit toho, že si inzerenti nechají napsat reklamní článek k vám na web a nebo umístí již napsaný. 

Registrace

 

Přidání webu

Přidání webu je jednoduché a zabere pár minut a poté již můžete vydělávat.

Schválení webu

Weby ručně schvalují a kontrolují. Po přidání tedy musíte chvilku počkat, než vám web schválí. Schvalování probíhá rychleji, než v Placla, kde chválení může trvat klidně i 6 měsíců.

Prohlížení poptávek

Po schválení můžete naplno využívat systém a prohlížet poptávky.

 Aktuálně je v systému 93 aktivních poptávek.

Vzhledem k době schvalování webu rozhodně doporučuji. Nehrozí, že budete čekat půl roku, než vám někdo schválí web 🙂 Doporučuji tedy vyzkoušet.

Kategorie:

Novinky,

Aktualizováno: 22. 2. 2020