Není to tak dávno, kdy Webtrh, svého času největší podnikatelské fórum u nás, změnilo majitele. Na konci ledna 2020 o změně majitele informoval sám Bedřich ve vlákně Představení nového majitele webtrh.cz

Nebudeme si nalhávat, ale od tý doby šel Webtrh do sraček. Samotné představení a následující akvizice nového majitele byla komická. Tečku na závěr tomu dodal nový vzhled, který nese pracovní název „Webtrh LGBT vzhled“. O změně vzhledu jsem psal v článku Webtrh má nový vzhled a to byl taky propadák.

Haló, jak kdyby se jednalo o představení úplně nové platformy, která ve finále vůbec nefungovala, byla zasekaná reklamami spolu s vytuněným footerem plným odkazů, který je tam mj. pořád.

 

Změna majitele Webtrhu

Minulá změna majitele Webtrhu byla oznámena celkem komickým způsobem a po delší době, to jsem si už řekli. Jak tedy proběhlo oznámení o novém majiteli tentokrát?

Nový majitel se s tím vůbec nepáral a změnu majitele ohlásil 27.6.2021 večer. Šel na to úplně jinou cestou a tento příspěvek: Změna majitele Webtrhu a jeho další vývoj publikoval ještě před samotnou změnou 😀 Ano..

Doménu má pořád původní majitel a dokonce i společnost Webtrh.s.r.o. má stále Bedřich a podíl v ní má stále Martin viz. justice.cz

Nevadí, počkáme na změnu..

 

Změny na Webtrhu

Nový majitel, společnost Netter s.r.o., za kterou vystupuje pan Jakub Glos, slibuje následující:

 

Již pracujeme na několika vylepšeních a nových funkcionalitách.

Prvním z nich je obsahová sekce recenzí různých služeb, které mají s IT/podnikáním co dočinění (webhostingy, účetní programy, pluginy do WP, …). Bude se jednat o kvalitní, nezaujaté recenze, které pomohou s otázkami, které lidé čas od času kladou na fórech a budou sloužit jako základna informací pro výběr správného řešení.

 

Co se týče negativně přijatého redesignu. Zde plánujeme změnu zpět do starých kolejí. Při redesignu budeme vycházet z již nové verze Webtrhu od Petra, kterou přestylujeme do “starého kabátu” při zachování barev, rozložení a funkcionalit ze staré verze. Jde nám o to, aby byl nový vzhled a UX přijatelný pro všechny a přepnutí na něj bylo příjemnou změnou a ne nucenou adaptací.

 

A nakonec pro tento rok máme ještě jednu velkou funkcinalitu, která Webtrhu dá nový směr, ale tu si zatím nechám jako překvapení.

 

Pro další rozvoj máme zatím pouze tyto myšlenky, kde bych si rád nechal poradit ohledně směru vývoje na rok 2022.

Webtrh katalog
Katalog freelancerů, firem poskytujících IT služby. Hodnocení, recenze.

 

Webtrh WordPress hosting
Vytvoření specializovaného hostingu pro WordPress weby. Rozdíl oproti standardním WP hostingům je ve využití cachovaného serverového prostředí pomocí Varnish, kde se dosahuje lepší odezvy serveru. Ke každému hostingu bychom jako bonus dávali zdarma premium plugin, který by hlídal pozice ve vyhledávači Google pro zadaná klíčová slova.

 

Webtrh úložiště dat
Vytvoření úložiště dat pro soubory.

 

Tvorba a prodej WordPress šablon
Tvorba a prodej jednoduchých originálních WordPress šablon s možností jejich úpravy, resp. vývoje na míru. S využitím Visual Composer builderu.

 

Webtrh akademie
Výuková videa pro lidi, kteří chtějí rozšířit své znalosti v oblasti vývoje, marketingu, SEO, podnikání s následnými testy a certifikacemi.

 

Kolo štěstí
Každý den možnost zatočení o různé ceny (kredity, SEO analýzy, technické anylýzy, premium licence pluginů). Spíše jen pro zábavu 🙂

 

Podvody
Sekce, ve které budete zveřejňovat podvody firem. Vyhledávání podle názvu firmy pro kontrolu subjektu. Jako bonus pak případná lustrace subjektu.

 

Znalostní testy
Pro uživatele bychom vytvořili testy znalostí a dovedností v určitých oborech (SEO, php, marketing, WordPress) a výsledky následně zveřejňovali na jejich profilech. Myšlenka zde je taková dát poptávajícím dodatečné informace o schopnostech případných žadatelů o práci/projekt. Připadné propojení s profilem v katalogu.

 

Analytický nástroj
Nástroj pro kompletní analýzu webu. On-page, klíčová slova, chyby, indexace, zpětné odkazy.

 

Co je zač Netter s.r.o.?

Netter s.r.o. byla založena roku 2016 a sídlí na adrese Dvořákova 230, 533 45 Opatovice nad Labem a jednatelem a společníkem je již zmíněný pan Jakub Glos.

Na Webtrhu vystupuje pod přezdívkou pago ne pako, pozor neplést! Alespoň prozatím 🙂

Společnost Netter s.r.o. má na svém webu nettermedia.cz poměrně slušný seznam referencí, mezi které patří například Webtrh, DeCP.. Takže tu jistý náznak spolupráce byl už z dřívější doby. Osobně jsem o společnosti Netter s.r.o. nikdy neslyšel a ani jsem uživatele pago nepostřehl v žádné diskuzi a to na Webtrhu trávím pořád dost času. To samozřejmě nutně nemusí nic znamenat a může se jednat pouze o moji neznalost. Vše ukáže až čas.

 

Mezi zajímavé reference společnosti Netter s.r.o patří kompletní realizace webu Toyota Dolák, Ant. Petrof, OlfinCar a řada dalších. Takže by to celé dle mého názoru mohlo dopadnout docela dobře.

 

 

Co by měl nový majitel udělat?

Nebudeme si nalhávat..

  • Webtrh absolutně vůbec nepotřebuje žádné datové úložiště.
  • Webtrh nepotřebuje ani žádný WordPress hosting – je rok 2021 a ne 2000.
  • Webtrh nepotřebuje žádný katalog – na to jsou tu kraviny typu Na volné noze apod.

 

Webtrh potřebuje..

  • Webtrh potřebuje vedení, které bude vidět, ale nebude razantně zasahovat do diskuzí.
  • Webtrh potřebuje inteligentní moderátory, kteří budou měřit stejným metrem.
  • Webtrh potřebuje starý vzhled, na který byla většina zvyklá a kvůli novému i řada lidí odešla.
  • Webtrh potřebuje eliminovat podvodníky!
  • Webtrh potřebuje kvalitní nabídky, ať už se jedná o aukce nebo nabídky obecně
  • Webtrh potřebuje pořádný marketing, aby mu vrátil dominantní pozici a přitáhl lidi zpátky.

 

A především. Webtrh potřebuje vedení, které bude naslouchat požadavkům od uživatelů a ne vymýšlet kraviny typu adsence, vyskakovací reklamy, LGBT vzhled a jiné kraviny.

 

No držme Webtrhu palce. Já tam mám účet už 11 let, tak třeba se to tímto krokem vrátí zpět do normálu a přibydou třeba i noví lidé do diskuzí a obchodů.

Kategorie:

Novinky,

Aktualizováno: 28. 6. 2021