Je to už přes měsíc, kdy jsem naposledy publikoval článek Aukce designů. Od té doby se toho u mě spousta změnilo. Začal jsem aktivněji využívat Twitter a výsledkem je něco přes 160 followerů.

Největší a nejdůležitější novinkou je snaha o vytvoření nového projektu, který si klade za cíl zejména vytvoření kompletních nástrojů pro domény:

  • hromadné ověřování domén
  • doménové návrhy
  • doménové nástroje – whois, ping, traceroute, seznam expirovaných domén a zaregistrovaných domén
  • porovnání ceníku registrátorů a poskytovatelů

Poslední v seznamu mi zabírá nejvíce času. Věc se má tak, že postupně oslovuji všechny registrátory domén na českém trhu se žádostí poskytnutí XML feedu s cenami jejich domén. Pro zajímavost XML feed ve  většině případů má tento koncept :

<pricelist>
<priceitem>
<domainext>cz</domainext>
<country>Czech Republic</country>
<register>90</register>
<renew>129</renew>
<restore>0</restore>
<transfer>0</transfer>
</priceitem>
</pricelist>

Vytvoření XML feedu neberu jako náročnou věc, ale i přes to s tím měla řada pracovníků ze zákaznické podpory problémy. Ve zkratce uvádím shrnutí z komunikací s jednotlivými firmami, od kterých se mi odpovědí dostavilo.

HexaGeek

HexaGeek sice nejsou přímo registrátoři domén, nicméně mají kvalitní služby, tak jsem se rozhodl jako první oslovit je. Odpověď přišla opravdu velmi rychle. I když jsme spolu komunikovali pouze přes SZ na fóře Webdeal.cz, tak jsem byl velice spokojen s jejich přístupem k dané věci a XML feed jsem obdržel takřka ihned.

Wedos

Jako druhou v pořadí jsem oslovil společnost Wedos, která v posledních dnech nabízí velmi zajímavé ceny domén. Věřil jsem tedy, že pro ně reklama zdarma bude přínosem a využijí ji. Nicméně opak byl pravdou. Můj požadavek byl předán jejich programátorům a při dotazu zda-li se můj požadavek po několika dnech pohnul nějakým směrem, mi bylo odpovězeno: „u nás je to na dlouho… Dali jsme to do úkolů, ale určitě to bude trvat měsíce. Ne, že by to bylo tak složité, ale máme naplánováno co a jak na nejbližší týdny. Tam potom nejde nic měnit.“ Takže jsem od nich XML feed doposud neobržel.

 

Subreg

Přišla řada i na mnou oblíbený Subreg. Odpověď dorazila rovněž ihned s tím, že mají na tyto věci vytvořenou svou API, takže jsem s pomocí kamaráda Kennyho vytvořil script a ceník si udělal přes jejich API.

 

TELE3

Došlo i k oslovení společnosti TELE3, která poskytuje mimo jiné i skvělý server hosting a nově SEO hosting. Email s feedem jsem obdržel krátce po půlnoci, čili odpověď byla rovněž velmi rychlá. Takže jsem přidal TELE3 do ceníku.

 

Onebit

Odpověď od onebitu byla taková, že celou věc předávají dál a že mně budou kontaktovat pokud to bude technicky možné.  Od 12.7.2012 jsem zatím žádnou jinou odpověď od nich neobdržel.

 

Banan.cz

U bananu jsem vyzkoušel jejich online chat s technickou podporou. Dostalo se mi kladné odpovědi a celý požadavek jsem přeposlal na uvedený email. Od 13.7.2012 čekám na další odpověď.

 

Gigaserver

Od Gigaserveru jsem obdržel pouze zprávu, že můj požadavek byl přijat. 13.7.2012

 

Kvapem.cz

Po pár emailech se zákaznickou podporou a dotazech týkajících se rozdělení feedu mezi jednotlivé weby, které maji : stable.cz, kvapem.cz, endora.cz, multak.cz a otoman.cz čekám na finální verze feedů pro tuto společnost. 13.7.2012

 

Active24

U Active24 jsem si myslel, že bude komunikace lehčí a vstřícnější když tam pracuje můj kamarád a skvělý grafik Tomáš Volšanský, ale spletl jsem se. Po prvním emailu na zákaznickou podporu mi bylo sděleno, že tyto služby neposkytují. Po pár dalších řádcích jsem měl můj požadavek přeposlat marketingovému oddělení. Na odpověď stále čekám, nedorazila zatím žádná.

 

Czechia

Czechia xml feed sice neposlala, ale obdržel jsem souhrnný ceník jejich domén v .xls souboru, který jsem vložil do databáze. Jakmile ceny u nějaké domény změní, tak prý dostanu o této změně informaci, abych si cenu v db mohl upravit.

 

Forpsi

Dovolil jsem si oslovit i takového giganta jako je společnost Forpsi, ale ti zřejmě rovněž nepotřebují reklamu zdarma a tak nedorazila odpověď žádná.

 

Pipni.cz

Od pipni.cz rovněž dorazila zpráva, že můj požadavek byl přijat a jiné zprávy jsem doposud neobdržel.

 

Ebola.cz

Ebola samostatně domény neprodává, ale rozhodl jsem se, že i přes to je do seznamu rád přidám. Domény poskytují pouze s webhostingovými tarify. Takže uvidíme zda-li feed pošlou a budou mít zájem o spolupráci.

 

 eXon

exon Technologies není rovněž přímo českým registrátorem, ale majitele znám delší dobu a jeho služby jsou kvalitní a cenově přijatelné, tak jsem se rozhodl do seznamu přidat i tohoto poskytovatele. XML feed jsem obdržel obratem a jejich ceny tedy odebírám.

Savana

Jako poslední mi dorazila odpověď od Savany a to přímo od hofyho, který je na webtrhu velmi aktivní. Nicméně pro ně je tato spolupráce nezajímavá a reklamu zřejmě nepotřebují, takže od nich XML feed nezískám. Ceny jejich domén prý nejsou konkurenceschopné a tak si počkají na srovnávání webhostingových tarifů.

Ostatní společnosti buďto neodpověděli, nebo jsem je zatím neoslovil. V tuto chvíli odebírám ceny od : HexaGeek, Subreg, TELE3,Czechia a Exon. Spolu s čekáním na další XML feedy se věnuji monitorovacím nástrojům pro weby, ale o tom příště 🙂 Jaký máte názor Vy na jednotlivé společnosti ? Překvapil Vás nezájem některých stejně jako mně ?

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 23. 2. 2024